Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Facia


facio

Recommended Posts

I mala uwaga do komentarza RSa. To o czym piszesz, to ściana 2W ;-)

Czyli BK 24 cm + styro 12cm z tynkiem.

Ściana 3W to szersze ławy fundamenowe i: pustak + ocieplenie + licówka (np. cegła klinkierowa, silikat) i na to tynk.

Generalnie technologia 2W wychodzi najkorzystniej cenowo.

 

Gerion no właśnie ile tak naprawdę kosztuje robocizna za ocieplenie styropianem? Do tego styropian +tynk, ale chodzi o robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gerion no właśnie ile tak naprawdę kosztuje robocizna za ocieplenie styropianem? Do tego styropian +tynk, ale chodzi o robociznę.

 

Ba ;-) a bo to tak trudno wycenić?

Podam wzór ;-)

Zliczcie sobie powierzchnię zewnętrzną ścian. Ale nie samych ścian, tylko również dodajcie do wysokości ściany grubość stropu i murłaty (ocieplenie musi zachodzić nad murłatę). Od tego odejmijcie powierzchnię otworów okiennych. I dodajcie 10% na docinanie i straty ;-) To powierzchnia podstawowa do obliczeń.

Styropianu Wam wyjdzie tyle m3 ile = Powierzchnia ścian x grubość styropianu. Koszt 1m3 frezowanego FS 15 u mnie to 115 zł brutto.

 

Klej do styropianu, w workach 25kg. Zużycie 4-5kg /m2

Obliczacie=(Powierzchnia ścian x 4,5 kg)/25

Ilośc worków x 19 zł brutto (Kreisel Lepstyr, za tyle kupuję)

 

Kołki: 5szt/m2 (średnio do obliczeń) x 0,22 zł brutto

 

Siatka do styropianu = powierzchnia ścian +20%

Cena 1,53zł brutto x m2

 

Klej do zatapiania siatki (mniej więcej tyle samo co do sprzyklejenia styropianu). Obliczacie=(Powierzchnia ścian x 4,5 kg)/25

Ilośc worków x 23,57 zł brutto (Kreisel Styrlep u mnie hurtowni)

 

Listwy startowe = [ obwód budynku /2,5m (standarodwa długość) ] zaokrąglone w górę x 18,54 zł brutto (sztuka listwy 2,5m)

 

narożniki Alu z siatką (tyle ile macie narożników w budynku, również wewnętrznych jeśli są) x 3,66 zł brutto

 

Tynkowanie:

Proponuję wziąć tynk transparentny i go pomalować farbami wedle wzornika. Podam jak ja liczyłem:

Obliczacie=(Powierzchnia ścian x 2,5kg)/25

Ilość worków (po 25 kg) x 32,51 (tynk mineralny greinplast baranek 1,5mm)

 

Doliczacie do tego jeszcze:

Koszt farby gruntującej

Koszt farby kolor

Koszt wykończenia podmurówki (np. tynkiem mozaikowym).

 

I robocizna:

25 zł brutto/m2 za ocieplenie i tynk + około 4 zł brutto/m2 za malowanie na gotowo tynku.

 

Wszystkie powyższe dane opieram na swocj ofertach jakie uzyskałem.

Mam nadzieję, że pomoże zrobić Wam szacunkową wycenę

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Agi i Facia

Cos pisaliście o dobrych cenach na Solbet.

Podzielcie się informacjami prosze;) bo ja dostałam lekko niepoważną ofertę, z której wynika, ze Solbet 36 z rabatem jest droższy od ytonga w cenie detalicznej

 

Xena - już sama nie wiem jak to jest z tymi cenami. Co region to inaczej. Jednak u nas (tzn. w naszej FACIOWEJ sytuacji) taniej wychodzi kupić SOLBET 42 cm, niż Ytonga 36,5 lub 40. Ytong bardzo dużo bierze za transport.

Jednak wiadomo, że gdyby taniej wychodził YTONG to byśmy go wzięli. Bierze się co tańsze.

Rozeznaj się jeszcze raz, dokładniej i wtedy zadecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejka, kasia64, Aga J.G, Jagna, K74 dziękujemy bardzo za słowa otuchy (zwłaszcza dla FACIA :roll: ).

Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

 

Jak to jak się potoczy ???

Dobrze najlepiej jak może i będziecie szczęśliwi w nowym domku :lol:

Trzymam kciukasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...