Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Facia


facio

Recommended Posts

Mam pytanko: czy spiżarnia 1,10 x 1,10 nie jest za mała? Jak sądzicie?

Wysokość 2,60 - 2,80.

Musiałam aż zajrzeć do projektu. Ja też, podobnie jak kze, mam trochę większą (1,56 x 1,70), ale teraz myślę, że może ciut za duża :-? . W końcu w spiżarni przechowuje się zapasy, a nie przyjmuje gości. 1,10 powinno wystarczyć na wąskie półki i swobodny do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

K74, TASIJA i Jagna dziękuję Wam bardzo za gratulacje! Cieszę się, że jesteście ze mną, z nami. Że myślicie o nas. :D :D :D

Ale ja tez myśle o Was... :oops:

 

 

kze :o ale mnie zaskoczyłeś cieszę się bardzo, że o nas myślisz :wink: nie wiesz ile to dodaje otuchy :D :D :D . Ja mam chwile zwątpienia (najbardziej jak widzę ile wszystko kosztuje i ile za wszystko trzeba płacić), ale to co czytam w komentarzach podnosi mnie na duchu. Po prostu nie tylko my przez to przechodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze masz faktycznie o kilka centymetrów :D większą spiżarnię. Może ta co ja wymyśliłam nie będzie aż taka zła. Wejście do niej chcę zrobić "60" tzn. drzwi o takiej szerokości (otwór drzwiowy 70 cm).

 

Mohag i K74 dziękuję za podpowiedzi w sprawie spiżarni.

 

Ja tam aż taka wytrawna kucharka nie jestem i zapraw jak do tej pory nie robiłam, może faktycznie na przechowywanie słoików, kartonów z sokami, mlekiem plus butelki z wodą i napojami to mi miejsca wystarczy.

Jak zerkniecie na projekt to tam jest spiżarnia 1,00 x 2,20, ale moje ostatnie modyfikacje spowodowały, że chyba zrobi się taka mała. Powiększyłam pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zbierałem z napisaniem:):)

GRATULACJE Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA SZALEŃSTW BUDOWLANYCH

Nawet nie wiecie jak sie cieszymy,że już ruszyliście z pracami.

Podziwiam równiutki wykop fundamentowy.To chyba jakiś artysta w tych piaskach tak równo to wykopał!Widze ,że ekipa solidna,zbrojenie równiutko...

Fajnie tak widzieć jak rośnie domek co nie? A dopiero jak ściany będą się piąć do góry,z dnia na dzień coś nowego.Super.

Co do wydawanej kasy to powiem Wam tylko tyle,że po pewnym etapie już się tak człowiek nie martwi.Trudno.Swoje trzeba wydać niestety :(:(

Przesyłam pozdrowienia od Beaty i kciuki trzymamy za proste ściany!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq również dziękujemy za gratulacje! Pamiętaj, ze czekamy na Was!

Wiesz, że wczoraj w pierwszej chwili jak zobaczyłam ten stan zero to byłam troszkę załamana. Dlatego, ze według mnie jest on za wysoko. Nigdy nie chciałam mieć 5 schodów do domu (żartuję bo będą tylko dwa lub trzy!). Jednak mój mąż mnie uspokoił mówiąc, ze się ziemi nawiezie i w miarę wyrówna.

Jesteśmy na tym samym poziomie co sąsiad po prawej, ale sąsiad po lewej jest już bardzo nisko (ja z okien salonu będę patrzec w okna jego poddasza). Czy tak jest dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od wytyczenia działki do dnia wczorajszego wydaliśmy 30.000 zł. ... DUŻO TO CZY MAŁO???

(dla mnie bardzo dużo )

Mnie też jeszcze kilka tygodni temu taka kwota przerażała. Ale teraz już wiem, że to normalne koszty stanu zero :( . Zwłaszcza, że policzyliście również geodetę i pewnie rozprowadzenie kanalizy pod chudziakiem. Podobno na budowie trzy rzeczy są bardzo drogie: fundament, strop i wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K74 faktycznie ta kwota nas trochę zszokowała. Ale i tak praca pompy była bez faktury, koparki tak samo. Trochę w ten sposób się zaoszczędziło, ale tego fizycznie nie widać.

My nie będziemy mieć stropu, ale na więźbę i strop drewniany wydamy 15.000. Już wiemy to na pewno.

Ile u Was liczą sobie cieśla i dekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq również dziękujemy za gratulacje! Pamiętaj, ze czekamy na Was!

Wiesz, że wczoraj w pierwszej chwili jak zobaczyłam ten stan zero to byłam troszkę załamana. Dlatego, ze według mnie jest on za wysoko. Nigdy nie chciałam mieć 5 schodów do domu (żartuję bo będą tylko dwa lub trzy!). Jednak mój mąż mnie uspokoił mówiąc, ze się ziemi nawiezie i w miarę wyrówna.

Jesteśmy na tym samym poziomie co sąsiad po prawej, ale sąsiad po lewej jest już bardzo nisko (ja z okien salonu będę patrzec w okna jego poddasza). Czy tak jest dobrze?

 

:Aga "lepijj kijiek obcieńkować niż go potem pogrubasić" :) .optycznie obniżyć budynek,dowożąc ziemię jest w miare prosto..Powiększyć już gorzej:):) W stosunku do sąsiada po lewej -fakt-ciut może i OPTYCZNIE wysoko,ale tak trzeba było zrobić bo od tyłu od strony tego sąsiada "wymądrzacza" byłoby bardzo nisko.

Poziom terenu byłby z tego co pamiętam z 10-20cm do podłogi w budynku.

Miało być tak jak poziom garażu u tego z prawej?Bo wyżej chyba nie daliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq w sumie jesteśmy na tym samym poziomie co sąsiad po prawej. Zresztą jak przyjedziecie to sami zobaczycie. A czy Ty już nawiozłeś trochę ziemi czy to raczej zostawiasz na później?

To ciut wysoko.Ale jak juz wcześniej napisałem z tym nie ma problemu.Teraz nie musicie dosypywać ziemi,ale przed zimą by trzeba było.Chyba,że już teraz są zagłębione na 80cm to i na zimę nie trzeba będzie dosypywac ziemi.Ja mam już ziemie dowiezioną i obsypaną,ale jeszcze tak z 5-10cm dowiozę takiej ziemi pod trawnik. Czekam na nowe zdjęcia w Waszym albumie.Pozdrawiam.

P.S. na razie grzybów ponoć brak,więc jeszcze ciut odłożymy wyjazd...:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy deskowanie i papa daje jakieś korzyści? Napisz czemu taka decyzja.

Tak zdecydowaliśmy, bo widziałam rozbierany dach z folią (a raczej tym co po niej zostało) w 5 lat po położeniu. Wiem, że pewnie tam inwestor zastosował jakiś produkt tani, niemarkowy... Ale ten widok zniechęcił mnie do folii skutecznie. Teraz jestem za papą w każdym zastosowaniu. Na izolacje fundamentów też papa. Folia tylko tam, gdzie trzeba styropian oddzielić od papy (jako zabezpieczenie przed rozpuszczaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Gratuluję ładnego stanu zero i szczerze zazdroszczę. 30 k. narazie mnie wydaje się sporo ale jak będzie u nas to zobaczymy.

Zaintrygowało mnie jedno zagłębienie w Waszych chudziakach. Czy to jest gdzieś przy tarasie czy garażu bo nie mogę się połapać. Napisz prosże co tam będzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...