Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Facia


facio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 660
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze, my swojej działki nie zmierzyliśmy tylko odczytaliśmy wymiary z mapy :-?

Chyba jutro będę biegać z miarką, bo to nigdy nic nie wiadomo. :wink:

 

 

Coś mi się wydaje, że wielu z Nas (Was) tego nie zrobiło :-?

 

Chyba jednak trzeba, bo później mogą być problemy z sąsiadami, przestawianiem płotów (prawda zaba_gonia ??) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się zę dziennik jest :p :p :p

Co do działki to u mnie też nie pasowało ani jak i poczekaliśmy spkojnie :-? :wink: aż dojdzie do wytyczania budynku i geodeta wziął za wytyczenie budynku tylko a dzałkę przy okazji wyznaczył 8) I powiem ci ze wyznaczanie działki trwało o wiele dłużej niż budynku :roll: no i okazało sie ze mam więcej niż myślałam choć powiem szczerze ze powierzchni nie liczyłam a tylko długośc boków mi pasuje :roll:

Oj dałeś nam tu wszystkim do myślenia :roll: :wink:

 

Podobno wytyczanie działki trwa długo bo trzeba powadamiac sąsiadów itp

A takie rzeczy to się sprawdza przed zakupem i żąda od sprzedającego wskazanie granic :-? Mądra jestem co jak sama to przerobiłam na własnej skórze :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga (żona facia)

wiesz andrzejka - wychodzi na to, że sam właściciel chyba o tej pomyłce nie wiedział. Kamienie były już wkopane i on nam taką działkę pokazał.

Nie przyszło nam do głowy mierzyć ile ona ma przed kupnem (mimo, że jeździliśmy ją oglądać ileś tam razy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałam zdjęcia i stwierdzam że działka slicznie przygotowana pod budowę się robi 8)

A co do wymiarów to właściciel pewnie teraz pluje w gębę sobię, że sprzedał większą za mniej a mógł za te dodatkowe 190 m jeszcze kaski żadac :roll: ale jego strarta 8)

 

Zastanawiałem się, czy mu ich nie sprzedać. 8) Jednak głupi jestem, poinformowałem wszystkich, że coś jest nie tak, jutro spotykam się z geodetą i właścicielem działek. :-? Na pewno napiszę co z tego wyniknęło. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznaję się bez bicia, że dopiero teraz przeczytałam Wasz dziennik. Ale za to cały! :D

Niezła sprawa z tą działką. Ale mam dziwne wrażenie, że bardziej byście się denerwowali, gdyby sytuacja była odwrotna, tzn. gdybyście zapłacili za więcej a dostali mniej :wink:

No i zakupy piękne robicie! Ja długo się nie mogłam doczekać na pierwsze grabie. A kiedy napiszecie coś o projekcie?

Aga, bardzo mi się podobało wyjaśnianie wielkości sąsiadujących działek. Wszystko od razu zrozumiałam! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, śliczny domek. Generalnie lubię niewysokie domki a do schodów też mam awersję :D Piękny duży taras to podstawa, pomyślałabym jeszcze o jakimś zadaszeniu nad nim, chociaż częściowym.... No i bym zlikwidowała małą łazienkę przy drzwiach wejściowych a zrobiła w niej garderobę ale z wejściem od strony pokoju. Chyba że prowadzicie bardzo intensywne życie towarzyskie, wtedy druga łazienka bywa przydatna.

I bardzo mi się podoba Wasz dziennik........ :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, śliczny domek. Generalnie lubię niewysokie domki a do schodów też mam awersję :D Piękny duży taras to podstawa, pomyślałabym jeszcze o jakimś zadaszeniu nad nim, chociaż częściowym.... No i bym zlikwidowała małą łazienkę przy drzwiach wejściowych a zrobiła w niej garderobę ale z wejściem od strony pokoju. Chyba że prowadzicie bardzo intensywne życie towarzyskie, wtedy druga łazienka bywa przydatna.

I bardzo mi się podoba Wasz dziennik........ :D

 

pozdrawiam

 

Dziękujemy ewusia. :)

Chcemy zrobić kilka poprawek m.in w miejscu tej małej łazienki o której wspomniałaś, może zrobimy pralnię z samym wc. Chociaż garderoba to też fajny pomysł. :p Dzięki o tym nie pomyśleliśmy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faciu, dom jest przede wszystkim już wybudowany przez parę osób, czyli po pierwsze możesz go zobaczyć w środku, po drugie, mniej więcej możesz wyrokować ile będzie Cię kosztował. Ja uważam, że z domów parterowych ten jest naprawdę ciekawy. Przyszło mi do głowy, żebyś może jeszcze przeglądnął ten http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=218&action=showProject

Natomiast wracając do projektu, który pokazałeś, wydaje mi się, iż w którymś z numerów tegorocznych Muratora albo Ładnego Domu było zdjęcie tego domu.

Na szybko znalazłam jeszcze link do domu Ady i Rafała.http://www.gamber.pnet.ws/

Fajnie jak sobie można pooglądać jak to będzie wyglądało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrzewania. Taką powierzchnie ze spokojem ogrzejecie kominkiem z DGP. A w podłogę włożyłbym rurki od ogrzewania podłogowego. Jak by zostało kasiorki to bym pompę ciepła dołaczył. Kupa siana na starcie, ale miodas w użytkowaniu.

Trzeba włożyć między bajki, że ceny nośników nie będą rosły. Drewna opałowego też. W ogrzewaniu podłogowym pradem ugrzęźniecie, już lepiej akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem przynajmniej można tym sterować w miarę dynamicznie, jak sama nazwa wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...