Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Facia


facio

Recommended Posts

Czy deskowanie i papa daje jakieś korzyści? Napisz czemu taka decyzja.

Tak zdecydowaliśmy, bo widziałam rozbierany dach z folią (a raczej tym co po niej zostało) w 5 lat po położeniu. Wiem, że pewnie tam inwestor zastosował jakiś produkt tani, niemarkowy... Ale ten widok zniechęcił mnie do folii skutecznie. Teraz jestem za papą w każdym zastosowaniu. Na izolacje fundamentów też papa. Folia tylko tam, gdzie trzeba styropian oddzielić od papy (jako zabezpieczenie przed rozpuszczaniem).

 

Rozumiem, wszystko jasne.

Ja w pewnym sensie też bym tak chciała i na to dachówkę. Lepiej i bezpieczniej.

Ale po wybudowaniu stanu zamkniętego okazałoby się , ze nie mam nawet na kibelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratuluję stanu zero!!

30tyś (rozumiem, że bez kwoty zakupu działki) to nie jest mało, ale u mnie wyszło podobnie 20tyś + 6tys na pierdoły... Tyle mniej więcej kosztuje stan zero... Zalezy wszystko oczywiście od wielkosci domu.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga.

Piszesz o kosztach w dzienniku.Powiem Ci tylko tyle - w porównaniu do mnie,że jeśli policzyć fundament tarasu,zasypkę ,ściany fundamentowe wewnętrzne to kwota byłaby zblizona.Pamiętaj,ze ja miałem tylko fundamenty po obwodzie no i dom jest o ten metr krótszy ze wszystkich stron,oraz nie liczyłem fundamentu tarasu...a wyszło 22tys.Przy takiej powierzchni zabudowy,a co za tym idzie przy dużej ilości fundamentów cena wyszła jaka wyszła...:(Ale moim zdaniem fundament (i dach) to podstawa i tam nie ma co żałować....

Pozdrawiam.

P.S. Czy podbetony będziecie wylewać teraz czy po ścianach?

Jeśli nie zagęszczaliście zasypki to lepiej odczekać i zalać podbetony nawet w przyszłym roku...A na razie jechać ze ścianami i dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy podbetony będziecie wylewać teraz czy po ścianach?

Jeśli nie zagęszczaliście zasypki to lepiej odczekać i zalać podbetony nawet w przyszłym roku...A na razie jechać ze ścianami i dachem

 

podbeton to chudziak?? jeśli tak to jest już wylany, (na fotce chyba widać) piasek był zagęszczany "skoczkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże że klub będzie fajny to skuje posadzkę i płytki byleby tylko dostać angaż członkowski.... :D :D :D

Aga -nie zauważyłem na zdjęciach chudziaka,ostrość sobie muszę widelcem poprawić...:):) A jak już liczyłaś chudziak w tych 30 to kwota wydana jest kwotą o.k. za ten zakres prac....

Z Balbiną też mówiliśmy,że najwyżej na betonach będziemy mieszkać a za meble kuchenne będą służyć kartony....ale jakoś tak bywa,że się pieniądze znajdują jak są potrzebne to i pojechałem dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże że klub będzie fajny to skuje posadzkę i płytki byleby tylko dostać angaż członkowski.... :D :D :D

Aga -nie zauważyłem na zdjęciach chudziaka,ostrość sobie muszę widelcem poprawić...:):) A jak już liczyłaś chudziak w tych 30 to kwota wydana jest kwotą o.k. za ten zakres prac....

Z Balbiną też mówiliśmy,że najwyżej na betonach będziemy mieszkać a za meble kuchenne będą służyć kartony....ale jakoś tak bywa,że się pieniądze znajdują jak są potrzebne to i pojechałem dalej...

 

Myślę, że wystarczy jedno pomieszczenie z gołym betonem i obejdzie się bez kucia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy klub nowozamieszkałych betonowiczów ???

Jasne zapisuję się już w tej chwili.

 

Aga J.G. PREZESKĄ ? Zgadzam się z przedmówcami.

kasia64 i Mohag też chcecie być w klubie?

areq ty lepiej nie kuj tych płytek bo szkoda wyrzucać ciężko zarobione "piniondze" w błoto!!!

 

Tylko ja mam pierwszy postulat: róbmy wszystko co w naszej mocy, ażeby tych betonów było jak najmniej :) :) :)

 

słucham następnych postulatów i postanowień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...