Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dzikówka piaskowiec - PROBLEM - POMOCY!!!


Recommended Posts

Mam problem z piaskowcem dzikówką. Sprzedawca tegoż pięknego materiału dał mi takie bloki, że nijak tego nie da się przykleić - a musze najpierw komin (!!!), a potem cokół wokół domu. Bredzi coś, że ciąć się nie da, że albo muszę sam przyjść i powybierać z tego, co jest na stanie (już widzę, że niewiele się da wybrać - żeby nie odpadło i nie wywróciło komina tudzież nie odpadło od cokołu, to nie może być ani za ciężkie, ani za duże), albo (sic!) "przecież to przecinakiem i młotkiem bez problemu" (a 5 minut wcześniej mówił, że tarcze w maszynie im się na tym łamią!!!).

No i mam zagwozdkę, bo coś tym przecinakiem nie idzie ;-)

Piszcie wszystko, co może mi pomóc, bo nie wiem, jak się do tego zabrać, a ludzie czekają, żeby robić...

PS. Komin zewn. w Idalii z Archipelagu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie wszystko, co może mi pomóc, bo nie wiem, jak się do tego zabrać, a ludzie czekają, żeby robić...

Jeśli ci ludzie co mają to robić nie potrafią Ci doradzić to lepiej z nich zrezygnuj!

Czy "dzikówka" to płaskie, kilkucentymetrowe kawałki piaskowca? Jeśłi tak to u mnie były dwie szkoły kładzenia tego na kominku (mam 2 kominki): jedna to takie dobieranie kawałków, żeby było spasowane ze spoiną jednakowej szerokości (czasami obłupywali jak nijak nie pasowało) a druga to prawie to samo tylko cięte tak aby spoiny były idealnie proste. Cięli szlifierką kątową - tnie się jak masło nożem.

Dodam, że ładniej wyszło cięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...