Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Teksty budowlańców


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kierownik budowy, stary wyjadacz, dużo buduje, wogóle no fachura a jak zapytałem dlaczego różnica na niektórych na szczęscie ścianach jest 3-4 cm a na stropie i 5 znalazłem ??? ...

 

na stropy: stęple się ugieły przy wylewaniu, to normalne

 

na ściany: teraz takie krzywe cegły produkują, co miałem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Na stropie 4 - 5 cm to raczej nie jest wielką tragedią .. przynajmniej takie mam zdanie w tej kwestii. Ja z pozycji inwestora chciałbym mieć tolerancję +/- 0.5cm ;) ale z drugiej strony wiem, że nie należy wymagać cudów.

 

A żeby nawiązać do tematu - majster stawiający mój dom dość często mówi - ludzie gdyby chcieli mieć takie domy jak im się wydaje, że powinny być, to by je 100 lat budowali ;)

 

No i oczywiście "ja tak zawsze robię" choć tutaj należy mu oddać sprawiedliwość, że nie upiera się przy swoim i robi tak jak chcę ja bądź kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malarz - dobry fachowiec ale bałagan by nie powiedzieć bur...l zostawiał po sobie niesamowity " Ja jestem od malowania a nie od srzątania" no i co takiemu zrobić

 

nasi nic zabawnego nie mówili, bardzo dobrze budowali rzadnych zastrzeżeń, ale..

w umowie zawarlismy że mają posprzatać, więc jak przyjechaliśmy ostatniego wieczoru przed ich zejściem to nikt się do nas nie odzywał, a poruszali się po dudowie w tempie ślimaczym (udając że sprzatają) naszczęście od ich pionowani był ich szef i natępnego dnia było wszystko jakoś ogarnięte, ale sprzatac to oni ni umieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pretensje, że pomalowali (i to drogą farbą! :cry: ) nie do końca wygładzone ściany - żalili się: "No to przecież mąż powiedział - ile chcecie się pie...yć z tym gładzeniem ścian - do soboty ma być gotowe, pomalowane i ani dnia dłużej! No to my pomalowali w piątek jak było ...". :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy, stary wyjadacz, dużo buduje, wogóle no fachura a jak zapytałem dlaczego różnica na niektórych na szczęscie ścianach jest 3-4 cm a na stropie i 5 znalazłem ??? ...

 

na stropy: stęple się ugieły przy wylewaniu, to normalne

 

na ściany: teraz takie krzywe cegły produkują, co miałem zrobić

 

tego chyba i Rewiński by nie wymyslił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak przy castingu na wykonawcę:

Panie, gdzie Pan wykonywał ostatnio jakąś robotę żebym mógł obejrzeć ?

Oooo, ja to robiłem w Niemczech, Anglii. - I tu wyliczanki czego on to nie postawił.

Albo:

No robiłem u lekarza, mecenasa, wojewody itp. itd. - Tylko nie wiedział którego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...