Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

_Beti, zwrot VAT-u nie ma nic wspólnego z odpisami od dochodu czy podatku. Zwrot mogłabyś uzyskać niezależnie od swoich dochodów, kwota zwrotu zależy od kwoty wydatków, nie więcej niż ok. 22K PLN "na rękę" dla inwestycji wymagających pozwolenia na budowę.

Aczkolwiek na razie są to dywagacje czysto akademickie.

Jeszcze nie wszystko stracone...zobaczymy co zrobi WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli na tym nadzwyczjnym posiedzeniu sejmu weto zostanie odrzucone i ustawa wejdzie w życie, to całe zamieszanie nad vatem w budownictwie świadczy jak najgorzej o naszych politykierach. Oni sa gotowi uskuteczniać te swoje wojenki kosztem wszystkich i każdego. W tym przypadku chodzi o setki tysięcy a może i miliony Polaków.

Krótkowzroczność tych błaznów osłabia mnie maksymalnie.

sprytny plan pod tytułem: uchwalimy zwrot, później ty kandydujesz ja wetuję, ty protestujesz, ponownie uchwalicie a na koniec tłum cie wielbi i następnym razem ty będziesz mógł sobie wetować niestety jest realizowany. Pozostaje mieć nadzieję, że nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, 25 sierpnia 2005

 

Odrzucenie weta postawi rząd w trudnej sytuacji

PAP 13:55

 

Wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej demokraci.pl Jerzy Hausner powiedział we Wrocławiu, że jest przekonany, iż na dodatkowym posiedzeniu Sejmu posłowie odrzucą weto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT w budownictwie. Postawi to rząd w trudnej sytuacji.

 

Jestem przekonany, że w poniedziałek Sejm weto prezydenta, w masowej skali, odrzuci. Co oznacza, że minister finansów znajdzie się w sytuacji nadzwyczajnej. Bo, jeśli minister we wrześniu dowiaduje się, że będzie musiał zwiększyć wydatki o 3 mld zł, to nikt cudotwórcą nie jest i nie nakręci w tej chwili dochodów. Co oznacza, że minister, premier i cały rząd znajdą się w dramatycznej sytuacji - mówił Hausner.

 

Czy mam już się cieszyć? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁO MATKO, ALE DEBIL :o :o . I W DODATKU CHAM!!!

fizyk , czy nie czujesz prowokacji ?

po co z trollem gadasz i nerwy tracisz :wink:

to nie cham i nie debil , to biedny czlowiek , ktory pod swoim nickim wstydzi sie powiedziec co naprawde mysli :-?

 

rrmi - racja. Ale przeczytaj jego teksty - naprawdę dobra szkoła pisania populistycznych przemówień. :D :wink:

Oczywiście że domyślam się że to jakiś prowokator, ale chciałem mu napisać co myślę , bo lubię Majkę i iinych - w których pił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, niedobrze się robi człowiekowi. Ja nie lubię żeby mną manipulować ani nawet próbować manipulować. Ja chcę wiedzieć zawczasu na co mogę liczyć, a na co nie! A nie żeby kosztem mojej trudnej sytuacji ktoś sobie gierki przedwyborcze uskuteczniał i popularność załatwiał. Trochę się źle z tym czuę i ew. radość mi to odbierze. W końcu oni maja oddać, a nie dać jak to już wcześniej ktoś zauważył. A my wszyscy wyczekujemy jak na jałmużnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytałem wypowiedź Orłowskiego (niestety nie moge juz jej znaleźć), ze prezydent podpisał ustawe o emeryturach górniczych, bo ma ona wejśc od 2007r. Wiec bedzie jeszcze czas na jej zmienienie. Doraźnie nie chciał burd górników w Warszawie. Po prostu uległ chamskiej sile.

Wniosek z tego taki, ze i tak "zrobią w balona" górników. Z czego się bardzo ciesze.

Co do weta na materiały budowlane, to musiał to zrobic bo ustawa przynosi natychmiastowe skutki dla budżetu.

Ale o tym, że rzad to obiecał, a wiec miał czas się na to przygotowac, to już nic nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Czy jak zacznę już teraz kupować materiały budowlane (zaznaczam, że nie mam jeszcze pozwolenia na budowę, mam zamiar budować w przyszłym roku), to będę mogła wystąpić o zwrot tej różnicy w VAT, oczywiście w po zakończeniu budowy? Czy muszę mieć pozwolenie na budowę i dopiero zacząć gromadzić materiały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...