Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

Pieniądze z ewentualnego zwrotu części Vatu przydadzą mi się, choć brak ich nie stanowi wielkiego problemu.

Dla mnie rzeczą najistotniejszą jest to, że rząd nie dotrzymuje danego słowa. Jeśli obiecano zwrot części Vatu to powinno to być zrealizowane albo należało powiedzieć, że nie będzie tego zwrotu. Wszelkie dyskusje na temat strat lub zysków budżetu, celowości zwrotu pięniędzy "bogaczom", którzy budują domy a jest przecież tylu "biednych" potrzebujących powinny toczyć się przed złożeniem obietnicy. Szczególnie odrażające są wypowiedzi o podwyżce akcyzy tak jakby budżet nie dostał wcześniej pieniędzy, które teraz ewentualnie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pieniądze z ewentualnego zwrotu części Vatu przydadzą mi się, choć brak ich nie stanowi wielkiego problemu.

dla mnie to w zasadzie jedyny problem, bo reszta to walka z wiatrakami i chodzi mi tylko o kasę, politycy/rząd kłamał, kłamie i będzie kłamał i ja chcę odebrać moją kasę tyle ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek J - nie będę z tobą dyskutował o moralności itp. Podyskutowałby z Tobą mój dziadek, który był przez takich komuchów zesłany na roboty za Ural.

 

Mój dziadek miał słabe zdrowie. Nie przeżył przesłuchania przez komuchów.

Tylko że IMHO ma się to nijak do sprawy VAT-u. Do moralności - też nie.

 

Być może Twojej rodzinie jest zbyt wiele osób z czerwoną emeryturą, które ci pomagają budować. Wtedy zwrot Vatu - nie będzie ci potrzebny.

 

Być może chamstwo jest cechą wrodzoną, być może nabytą...

 

My tu piszemy o pieniądzach, które idą z mojej kieszeni.

 

Mnie też złości, że moi znajomi, małżeństwo, pracują na czarno (nie z własnej woli) i że za ileś tam lat będą utrzymywani z moich pieniędzy. To co, po mordzie mam im dać ?...

 

sam to sprowokowałeś, swoją sympatią do emerytowanych komuchów.

 

Jest różnica między sympatią do emerytowanych komuchów a uznaniem zgodności z prawem wysokości ich emerytur. Tylko trzeba myśleć, żeby tą różnicę zauważyć.

Chcesz odebrać emerytury komuchom ? Zadziałaj na rzecz zmiany przepisów. Bez tego takie "antykomusze" teksty będa tylko czczym pieniactwem.

 

zakładamy iż uczciwie zapracował, bo przecież wnuczki i synkowie aparatczyków z PZPR(...)

 

Uwaga o chamstwie j.w.

 

chodzi mi tylko o kasę, politycy/rząd kłamał, kłamie i będzie kłamał i ja chcę odebrać moją kasę tyle ile się da.

 

O właśnie ! kłamie i będzie kłamał. Nieważne, czy rząd jest z lewa, prawa, czy centrum. Przez ostatnie kilkanaście lat mieliśmy przekrój przez wszystkie typy rządów. I co ?...

 

I g...ucio.

 

Więc przestańcie wszystko zwalać na komuchów, masonów, Żydów i cyklistów. Bo to jest po prostu głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przestańcie wszystko zwalać na komuchów, masonów, Żydów i cyklistów. Bo to jest po prostu głupie.

 

Chamstwo zdecydowanie jest cechą nabytą.

Oczywiście, że nie mam zamiaru zwalać winy tylko na komuchów, a już daleki jestem od winienia za dany stan rzeczy pozostałe grupy społeczne.

 

Natomiast gdy piszesz, że emerytury zostałe przyznane zgodnie z prawem ---- to ja się pytam: zgodnie z jakim prawem? Bo system prawny dawniej był jeszcze gorszy niż teraz. A kto dzisiaj odważy się nawet spróbować tknąć finansowo ubeka?? Zawsza znajdą się czerwoni, którzy albo zawetują ustawę, albo odciągnął termin albo ...., albo .... .

 

Więc może pojedź pokazywać swoje sympatie na Białoruś. Tamtejsze warunki najbardziej przypominają to co działo się w Polsce gdy komuchy były u władzy.

 

I jeszcze jedno - należy odróżnić pieniactwo od pokazywania faktów.

Jedyne z czym się zgodzę to to, że rzeczywiście nie zdołam zadziałać przeciwko komuchom. Mają zbyt wielu sprzymierzeńców.

 

mdzalewscy - zgadzam się z tobą w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo zdecydowanie jest cechą nabytą.

 

Współczuję zatem.

 

Zaś co do: "zgodnie z jakim prawem?" - odpowiadam: z aktualnie obowiązującym. Jeśli jest złe, możesz próbować je zmienić, o ile nie boisz się "ogólnopolskiego spisku komuchów" :D . Ale prawa nie zmienia się w drodze kwękania na grupach dyskusyjnych.

 

Reszta - o ubekach, komuchach i Białorusi - to takie rozemocjonowane pierdu-pierdu, z którym nie ma co dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta - o ubekach, komuchach i Białorusi - to takie rozemocjonowane pierdu-pierdu, z którym nie ma co dyskutować.

 

Tomek - więc przestań dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje. Można je ewentualnie omowić. (O tym że jest to pierdu-pierdu - powiedz ludziom tam mieszkającym). A temat sam zacząłeś o ile pamiętam. :roll:

 

 

Ponieważ posiadam spore poczucie humoru, więc odnośnika o chamstwie nie wezmę do siebie na poważnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się czyjś komentarz na Onecie:

 

"jestem górnikiem i nie

 

remontowałem nic i dlaczego z moich pieniedzy ma być zwracany vat jakimś bogaczom z warszawy, których stać na remonty i budowanie, nigdy nie zagłosuję na POPiS

 

~lisiu, 2005-08-30 04:55"

 

Dobre :lol:

 

Niestety pokazuje to sposób myślenie wielu ludzi, którzy nie odróżniają daniny na rzecz górników od zwrotu VAT-u czyli zwrotu NASZYCH WŁASNYCH, CIĘŻKO ZAROBIONYCH (LUB POŻYCZONYCH) PIENIĘDZY NAM SAMYM

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...