Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

ale mnie wczoraj wkur... wszystkie informacje w stylu bedzie to kosztowalo budzet od .... do ... mld zlotych .

CO TO ZA PIEP.... ??

 

1. Nic to nie bedzie budzetu kosztowalo a nawet na nas panstwo zarobi rownowartosc oprocentowania zebranych w VAT od V 2004 pieniędzy :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

To nie jest tak ze my cos chcemy od budzetu tylko rząd od nas POŻYCZYŁ kwotę zwiększenia VAT-u zreszta od razu obiecując że odda w bliskim terminie. Co tak naprawdę oznacza że nasze pieniądze poszly na pokrycie dziury budzetowej w latach 2004, 2005 i pewnie 2006. Nie mam nic przeciwko pokrywaniu dziury budzetowej ale wole to robic kupujac obligacje ...mam przynajmniej % ...

 

Gdyby ktory kolwiek z naszych negocjatorów pomyslal przez sekunde o budujacych zamiast o rolnikach (:evil: :evil: :evil:) to budzet w ogole nie mialby tych pieniedzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pawson, nie zgadzam się, że rząd coś od nas pożyczył. Zwiększając obciążenie podatkowe, spowodował powiększenie szarej strefy, która w budownictwie wynosi już ponad 30%. W efekcie wpływy do budżteu się zmniejszyły. Podobnie było np. przy zmniejszeniu akcyzy na alkohol, wtedy wpływy wzrosły. Oczywiście na papierze założenia wyglądały zupełnie inaczej, inaczej jednak wygląda wykonanie. MF nie wzięło pod uwagę tego, że społeczeństwo zacznie unikać płacenia podatków. Jak zwykle zresztą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom to zupelnie cos innego ... masz racje ze w praktyce wplywy zmalały i wzroslo roznego rodzaju kombinowanie i naciaganie ...

Z drugiej strony praktyka pokaze pewnie teraz ze ilosc faktur drastycznie wzrosnie i wiele jednostek o nadwatlonej ucziciwosci zarobi na tym zwrocie kupe pieniedzy nawet bez rozpoczynania prawdziwej budowy ....

Z tym ze to wszystko odnosi sie do nieprzestrzegania prawa.

Zgodnie z litera prawa to miala byc pozyczka od samego poczatku wiec zamiast mowic o wydatku z budzetu teraz nalezy mowic o zasileniu budzetu przez budujacych przez te kilka lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się czyjś komentarz na Onecie:

 

"jestem górnikiem i nie

 

remontowałem nic i dlaczego z moich pieniedzy ma być zwracany vat jakimś bogaczom z warszawy, których stać na remonty i budowanie, nigdy nie zagłosuję na POPiS

 

~lisiu, 2005-08-30 04:55"

 

Dobre :lol:

 

Niestety pokazuje to sposób myślenie wielu ludzi, którzy nie odróżniają daniny na rzecz górników od zwrotu VAT-u czyli zwrotu NASZYCH WŁASNYCH, CIĘŻKO ZAROBIONYCH (LUB POŻYCZONYCH) PIENIĘDZY NAM SAMYM

:evil:

 

Ja przestałem czytać komentarze w onecie. Szkoda czasu i nerwów. Ale niektórzy potrafią włożyć kij w mrowisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

 

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

 

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

 

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.

ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra

hip hip hurrra

hip hip hurrra hurrra hurrraa

 

i tyle

Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

 

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

 

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.

ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra

hip hip hurrra

hip hip hurrra hurrra hurrraa

 

i tyle

Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

 

co ty w ogole piszesz ??

 

wierzysz w te bzdury co rzad mowi ze teraz za kare podniesie a jakby nie bylo toby nie podniosl ...

 

Poza tym jaka dziura budzetowa ...

Madziu .. ja ta dziure latam juz drugi rok odprowadzajac nieslusznie podwyzszony VAT na materialy budowlane a teraz po prostu chce zeby mi rzad zwrocil co obiecal ...

 

POza tym ja jestem w owych nielicznych i nie sadze zeby byl niewielki :lol: :lol: :lol:

 

a co do gospodarowania naszych pieniazkow .. to jesli budzet nimi obraca to znaczy ze zostaly rozkradzione i rozdane po rodzinach / przyjaciolach rzadzacych a nie zagospodarowane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tu pewną prawidłowość. Cieszą się Ci co rozpoczeli budowę po 1maja zeszłego roku i Ci co bedą się budować. Nie cieszą (bo jest im to obojetne) Ci co zdązyli sie wybudować przed wzrostem vatu. Akcyza na paliwo nie ma tu nic do rzeczy - i tak nie zostanie wprowadzona. A rekompensaty za Vat wyniosą ok 1-2mld. I tak pieniądze te wrócą szybko na rynek. Pewnie też ciut zmniejszy sie szara strefa.

 

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

 

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

 

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.

ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra

hip hip hurrra

hip hip hurrra hurrra hurrraa

 

i tyle

Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

 

A jak skomentujesz ustawę emerytalną dla górników. To są o wiele większe koszty. W nich trzeba dostrzec większe koszty.

Jeśli chodzi o ustawę o Vacie budowlanym - spójrz na to z drugiej strony. Ta sama ekipa zabrała nam ulgę budowlaną. Domyślam się, że z tej ulgi skorzystałaś, więc nie zależy ci na tych 12%. Ale niektórzy z nas zaczęli budowy później. I my dostliśmy na tym po dupie. A za twoją ulgę budowlaną zapłaciliśmy wszyscy. To może oddaj odliczone pieniądze to łatwiej będzie ci zrozumieć innych.

Dziwi mnie twoja skleroza i dalekowzroczność:

Po co mi zwrot Vat jak już kończę budowanie ?? Teraz muszę myśleć o benzynie, żeby do domu dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rozdawnictwo przed wyborami skomentuję w ten sam sposób - mydlenie oczu wąskiej grupie zainteresowanych dla uzyskania efektu przed wyborami. Za przywileje dla jednych będą musieli zapłacić wszyscy. Niezaleznie, czy chodzi o ulgę budowlaną, zwrot VATu, emerytury górnicze, czy cokolwiek. Wszelka radość z tego powodu to krótkowzroczność. Wszelkie przywileje materialne dla KOGOKOLWIEK wymagają pokrycia. W naszym biednymkraju nie ma zapasów gotówki - żeby jednym dać, innym trzeba zabrać. A jak nie ma komu zabierać, to zapłacą wszyscy - w formie zrzutki takiej czy innej. Czy to tak trudno zrozumieć? W obiegu jest określona ilość pieniądza. Jak się wam wydaje, skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

 

Ze zwiekszonego vatu na materiały budowlane. :D

Reszty nie chce mi sie komentować.

A mnie się chce.

Chyba nie sądzisz, że te pieniążki z podwyższonego VATu sobie grzecznie czekały w Urzędach Skarbowych tyle czasu na szansę, kiedy zostaną zwrócone "ich prawowitym właścicielom, któzy zostali z nich bezprawnie ograbieni"??? Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

 

To nie jest mój problem, tylko rządu. Mieli czas na przygotowanie się do tej ustawy. Po za tym nie bedzie ona tak kosztowna, jak to wyliczył Gronicki (wg mnie jeden z najgorszych min. finansów). Wg mnie, to ta Ustawa nawet nic nie bedzie budżet kosztowała (zrekompensuje ja m.in zmniejszenie szarej strefy i powrót tych pieniedzy na rynek).

A Ustawa o emeryturach górniczych i tak bedzie zmieniona. Jest na to prawie półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się chce.

Chyba nie sądzisz, że te pieniążki z podwyższonego VATu sobie grzecznie czekały w Urzędach Skarbowych tyle czasu na szansę, kiedy zostaną zwrócone "ich prawowitym właścicielom, któzy zostali z nich bezprawnie ograbieni"??? Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

 

no nie ...

 

to juz do tego doszlo ze niedosc ze biernie patrze jak rzad marnotrawi wszystkie moje daniny do budżetu to jeszcze mam czuc wyrzuty sumienia ze proboje odzyskac to co mi sie nalezy ??

 

To moze zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie bede odbieral zwrotu nadplaty PDOF (jesli mi sie taki kiedykolwiek przydarzy .. bo jakos na razie zawsze wychodzi odwrotnie .. - wiwiat progresja :evil: :evil: :evil: ) i przekażę ja na łatanie biednego budżetu to może miły rząd obniży nam o 1gr akcyze na paliwo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój problem, tylko rządu. Mieli czas na przygotowanie się do tej ustawy. Po za tym nie bedzie ona tak kosztowna, jak to wyliczył Gronicki (wg mnie jeden z najgorszych min. finansów). Wg mnie, to ta Ustawa nawet nic nie bedzie budżet kosztowała (zrekompensuje ja m.in zmniejszenie szarej strefy i powrót tych pieniedzy na rynek).

Jak to nie twój problem? No, chyba że nie mieszkasz w Polsce i nie ponosisz kosztów utrzymania państwa. Rząd przecież od nas, obywateli bierze pieniążki. Jednym daje, wszystkim zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...