Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

Magdziu - trochę masz rację - bo rzeczywiście sama forsa się nie "zrobi" - weźmie się z różnych podatków. Ale i nie masz racji - bo uważam że akurat zwrot tego VAT na pewno w dłuższej a być może i krótszej perspektywie powoduje per saldo wzrost wpływów do budżetu.

 

Dlaczego:

1) buduje zaufanie do Państwa - jak objecują tak będzie - baaaardzo istotny czynnik długofalowo - wg mnie jego brak jest jednym z głównych powodów naszej biedy

2) zmniejszenie szarej strefy - ludzie będą brać faktury, czyli płacić VAT, a ich wystawcy będą płacić podatki, nie będą rejestrować się jako bezrobotni itd.

3) zwiększy się ruch w budownictwie - kolejne miejsca pracy itd. (punkt 2 powyżej).

 

W tym kontekście to danie forsy górnikom jest zbrodnią z ekonomicznego punktu widzenia ...

 

 

Ps. Aby było jasne - ani nie jestem górnikiem ani zwrotu nie dostanę. Mogę więc być w miarę obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak się wam wydaje, skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

 

Urzędy nie maja tu nic do rzeczy. Kasą dysponuje budżet państwa. Skąd wziąć? Może kupić gorsze samochody dla członków rządu? Może obniżyć diety poselskie? Może organizację administracji tak zarządzać aby miej pieniędzy wydawała?

 

Na brak kasy są 2 metody - zdobyc więcej lub wydawać mniej. Podnosząc VAT rząd zdecydował zdobyc więcej nie robiąc nic aby wydawać mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ...

 

to juz do tego doszlo ze niedosc ze biernie patrze jak rzad marnotrawi wszystkie moje daniny do budżetu to jeszcze mam czuc wyrzuty sumienia ze proboje odzyskac to co mi sie nalezy ??

 

To moze zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie bede odbieral zwrotu nadplaty PDOF (jesli mi sie taki kiedykolwiek przydarzy .. bo jakos na razie zawsze wychodzi odwrotnie .. - wiwiat progresja :evil: :evil: :evil: ) i przekażę ja na łatanie biednego budżetu to może miły rząd obniży nam o 1gr akcyze na paliwo ??

To troche anarchistyczne podejście. Dlaczego uważasz, że podatek jaki odprowadziłeś, należy się Tobie? 22% VAT został przyjęty zgodnie z prawem, dzięki temu że weszliśmy do UE, za czym była wiekszość naszego demokratycznego społeczeństwa. Uważasz, że podwyżka VATu była niesłuszna i tobie należy się jej zwrot? To może w ogóle nie powinniśmy płacić podatków, bo to przecież nasza krwawica, która potem jest "marnotrawiona"??? Gadasz jak Lepper. Niestety, takie mamy państwo, taki mamy system prawny, taką mamy władzę, którą sami sobie wybralismy. Nie wiem więc jak mozna pisać, że nas okradają i marnotrawią nasze pieniądze.

Nadal nie rozumiem entuzjazmu... Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy (również ci, co się cieszą ze zwrotu). Tylko o ile dostawać jest fajnie i jest to tak spektakularne, to ceny wzrosną sobie po cichu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy

 

Przy najbliższym spotkaniu Dam Ci w łeb i zabiorę portfel z wypłatą.

 

Po roku niechętnie przyznam Ci prawo do zwrotu tych pieniędzy informując przy tym, że sam obecnie kasy nie mam i pozostali forumowicze mają się złożyć na całą kwotę.

 

Jak się złożą, to Ci oddam. Nawet z odsetkami. Będziesz się cieszyć, czy powodowana troską o innych zrezygnujesz ze zwrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[zwrot tego VAT na pewno w dłuższej a być może i krótszej perspektywie powoduje per saldo wzrost wpływów do budżetu.

 

Dlaczego:

1) buduje zaufanie do Państwa - jak objecują tak będzie - baaaardzo istotny czynnik długofalowo - wg mnie jego brak jest jednym z głównych powodów naszej biedy

2) zmniejszenie szarej strefy - ludzie będą brać faktury, czyli płacić VAT, a ich wystawcy będą płacić podatki, nie będą rejestrować się jako bezrobotni itd.

3) zwiększy się ruch w budownictwie - kolejne miejsca pracy itd. (punkt 2 powyżej).

 

W tym kontekście to danie forsy górnikom jest zbrodnią z ekonomicznego punktu widzenia ...

 

 

Ps. Aby było jasne - ani nie jestem górnikiem ani zwrotu nie dostanę. Mogę więc być w miarę obiektywny.

Co do wzrostu zaufania do państwa - to pusty smiech mnie ogarnia. Czy to jest poważne, żeby najpierw podnosić podatek, a potem go obniżać? to ma być poważne państwo? To jest dziecinada, jak wyszarpywanie sobie wiaderka w piaskownicy!

A co do zwrotu - to chyba przeceniamy te dobrodziejstwa. Po piersze - dotyczy częściowo faktur już wystawionych, więc czasu nie cofniemy ani szarej strefy. Po drugie - Na ile faktycznie materiałów będzie zwrot tego VATu? Przeciez nie na wszystko. Śmieliśmy się z mężęm, że jakaś rozentuzjazmowana kobietka w telewizorni piała ze szczęścia, bo jej urząd zwróci VAT za więźbę. Biedactwo nie wiedziało, że podatek na drewno był zawsze 22% i żadnego zwrotu nie będzie :( Nie wiem dokładnie, za co ma byc zwrot (cement, cegły, co jeszcze?) - ale pewnie nie na najdroższe wykończeniowe sprawy... No i za jaki okres? Od 1 maja 2004 do 30 czerwca 2008. 4 lata więc - czy naprawdę uważacie, że te 4 lata zlikwidują szarą strefę w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche anarchistyczne podejście. Dlaczego uważasz, że podatek jaki odprowadziłeś, należy się Tobie? 22% VAT został przyjęty zgodnie z prawem, dzięki temu że weszliśmy do UE, za czym była wiekszość naszego demokratycznego społeczeństwa. Uważasz, że podwyżka VATu była niesłuszna i tobie należy się jej zwrot? To może w ogóle nie powinniśmy płacić podatków, bo to przecież nasza krwawica, która potem jest "marnotrawiona"??? Gadasz jak Lepper. Niestety, takie mamy państwo, taki mamy system prawny, taką mamy władzę, którą sami sobie wybralismy. Nie wiem więc jak mozna pisać, że nas okradają i marnotrawią nasze pieniądze.

Nadal nie rozumiem entuzjazmu... Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy (również ci, co się cieszą ze zwrotu). Tylko o ile dostawać jest fajnie i jest to tak spektakularne, to ceny wzrosną sobie po cichu...

 

jeszcze raz ...

oczywiscie od anarchisty mi daleko :):) a chec placenia niskich podatkow i przez to nieskiego udzialu panstwa w redystrybucji dochodu narodowego to liberalizm a nie anarchia ...

 

I nie chodzi mi o to zeby zostawic podatki sobie. uwazam jedynie ze podnoszenie/utrzymywanie wyskokich podatkow nie jest sposobem na zalatanie dziury budzetowej. co wiecej, wieksze wplywy zawsze w naszej realnosci wiaza sie z natychmiastowym bezmyslnym zwiekszeniem wydatkow przez co dziura budzetowa pozostaje bez zmian ...

 

Uwazam ze to co piszesz to propozycja zgodzenia sie na wieksze obciazenia jednostki (w tym przypadku budowniczych) w celu dolozenia sie do dobra ogolu.... wydaje mi sie ze dokladam sie juz wystarczajaco ...

 

To nie byl wymog unii... przyjmijmy ze byl to jeden z licznych uklonow w strone Unii i to znacznie wiekszy niz w kilku starych krajach czlonkowskich ... czemu zrobiony ... pewnie dlatego ze

a) mial zapewnic wyzsze wplywy budzetowe

B) budujacy sie nie protestuja na wiejskiej

c) bylo na kogo zgonic .. wchodzenie do Unii i niektorzy uwierzyli ...

 

nie zgadzam sie na pisanie ze "niestety takie mamy panstwo" i inne tego typu bzdury ... niedlugo wybory i jesli ktos ci uwierzy to nie pojdzie glosowac bo i tak "takie mamy panstwo" ...

 

Lepper i te sprawy .. nieskomentuje ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy

 

Przy najbliższym spotkaniu Dam Ci w łeb i zabiorę portfel z wypłatą.

 

Po roku niechętnie przyznam Ci prawo do zwrotu tych pieniędzy informując przy tym, że sam obecnie kasy nie mam i pozostali forumowicze mają się złożyć na całą kwotę.

 

Jak się złożą, to Ci oddam. Nawet z odsetkami. Będziesz się cieszyć, czy powodowana troską o innych zrezygnujesz ze zwrotu ?

Przykład dobry. Ale jaką troską o innych? Będziesz musiał złożyc się też ty i ja. WSZYSCY. Bo to chodzi o rząd. Rząd ciągnie kaskę nie tylko od tych, co nie mają zwrotu, ale od WSZYSTKICH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - na tym watku po raz pierwszy się z Tobą zgodzę (na tym wątku, bo w paru innych miejscach już wcześniej się zgadazałem :D ).

 

Szkoda że szanowna Magdzia nic nie wspomniała czy wykorzystała ulgę budowlaną??? A może ma teraz wyrzuty sumienia?? Przez to przecież powiększyła się jakaś dziura. :wink:

 

Ale te choroby - skleroza ... :roll:

 

Zapomniała dodać, że wszytkie prace wykonali jej obcokrajowcy zza wschodniej granicy i inni bez VAT-u (międzynarodowa szara strefa). Bo po co? Dzięki temu nie odprowadziła nawet 7% podatku. Oczywiście to nie wpłynęło na dziurę, bo przecież większość tak robi - to i tak dziura jest!!!

Magdziu - daj już sobie spokój, bo po twoim IP namierzy cię urząd skarbowy i co wtedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze to co piszesz to propozycja zgodzenia sie na wieksze obciazenia jednostki (w tym przypadku budowniczych) w celu dolozenia sie do dobra ogolu.... wydaje mi sie ze dokladam sie juz wystarczajaco ...

 

Nie, ja wcale nie chce płacić więcej, ale jestem na tyle konsekwentna, żeby przyjmować z pokorą decyzje wybranych przeze mnie ludzi, którzy mnie teoretycznie reprezentują. Jeśli więc wybieram sobie takich posłów do takiego sejmu, który uchwala takie ustawy (min. o podniesieniu VAT) to niestety, ale muszę potem ponosić tego konsekwencje, czyli płacić 22% VAT a nie gadać, że to jest złodziejstwo i okradanie mnie. Nic juz nie będę pisać, bo to nie ma sensu - tylko tyle - chciałabym zobaczyć miny tych, co sie teraz cieszą ze zwrotu, jak za jakiś czas podjadą na stację benzynową i zatankują za 6-7zł. Albo bedą płacić ileś tam procent więcej za zwykłe zakupy, fryzjera, pralnię, mieszkanie itp. Bardzo bym chciała usłyszeć entuzjastyczne "HIP HIP HURRAA!!". Ale nie... To będą po prostu podwyżki, które mało kto powiąże ze zwrotem VAT, górniczymi emeryturami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że szanowna Magdzia nic nie wspomniała czy wykorzystała ulgę budowlaną??? A może ma teraz wyrzuty sumienia?? Przez to przecież powiększyła się jakaś dziura. :wink:

Dlaczego mam mieć wyrzuty sumienia? Tę dziurę łatam własnymi podatkami. Przeciez płacę podatki. Ale jestem na tyle świadoma, żeby nie klaskać uszami z radości z powodu ulgi, bo wiem, że i tak poniosę koszty załatania tejże dziury.

 

Zapomniała dodać, że wszytkie prace wykonali jej obcokrajowcy zza wschodniej granicy i inni bez VAT-u (międzynarodowa szara strefa). Bo po co? Dzięki temu nie odprowadziła nawet 7% podatku. Oczywiście to nie wpłynęło na dziurę, bo przecież większość tak robi - to i tak dziura jest!!!

A tu się grubo mylisz, bo nie zatrudniłam nawet kawałka obcokrajowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się grubo mylisz, bo nie zatrudniłam nawet kawałka obcokrajowca.

 

Prosty wniosek - zatrudniłaś polską szarą strefę - a twierdzisz, że ucziwie płacisz podatki (hehehe)

 

Ja rozumiem, że nie masz o co walczyć, bo ulgę już wykorzystałaś.

Tylko nie rozumiem, dlaczego nie moższ pojąć, że akurat ustawa z zwrocie Vat - będzie miała marginalny wpływ na budżet w porównaniu z innymi ustawami tego poronionego rządu.

 

I jeszcze jedno - ja ich nie wybierałem. Ja głosowałem za inną opcją, więc nie utożsamiam się i nigdy się nie utożsamiałem z tym rządem ani z tym prezydentem!!!!!!!!!!

 

hiihihih - Pawson - anarchistą -- ale się ubawiłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wcale nie chce płacić więcej, ale jestem na tyle konsekwentna, żeby przyjmować z pokorą decyzje wybranych przeze mnie ludzi, którzy mnie teoretycznie reprezentują. Jeśli więc wybieram sobie takich posłów do takiego sejmu, który uchwala takie ustawy (min. o podniesieniu VAT) to niestety, ale muszę potem ponosić tego konsekwencje, czyli płacić 22% VAT a nie gadać, że to jest złodziejstwo i okradanie mnie. Nic juz nie będę pisać, bo to nie ma sensu - tylko tyle - chciałabym zobaczyć miny tych, co sie teraz cieszą ze zwrotu, jak za jakiś czas podjadą na stację benzynową i zatankują za 6-7zł. Albo bedą płacić ileś tam procent więcej za zwykłe zakupy, fryzjera, pralnię, mieszkanie itp. Bardzo bym chciała usłyszeć entuzjastyczne "HIP HIP HURRAA!!". Ale nie... To będą po prostu podwyżki, które mało kto powiąże ze zwrotem VAT, górniczymi emeryturami itp.

 

OK. zrobmy tak ...

jak gornicy pojda pod sejm protestowac ze nie chca juz gorniczych emerytur to pozniej ja nie wystapie o zwrot VAT :):):)

 

A dopoki kazda osoba w tym kraju mysli jak cos uszczknac ze wspolnego tortu zwanego Panstwem to bede robil tak samo ...

 

I jeszcze jedno ... czy ty na pewno jestes w 100 % fair wobec panstwa... zadnych zakupow bez faktur lub na 7 % ... majster zatrudniony na umowe o dzielo placi pity i zusy za swoja ekipe itd itp ???

Bo jak nie to tez opychasz sie tym tortem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę podatki tak samo jak wszyscy uczciwi obywatele.

Ta ustawa, tak samo jak każda inna tego typu kiełbasa wyborcza ma wpływ na powiększanie się dziury budżetowej. Im mniej kasy w budżecie, tym mniej kasy na opiekę społeczną, służbę zdrowia, przedszkola, szkoły itp. Tym więcej my, obywatele z własnej kieszeni musimy do tego bajzlu dokładać. Kiedy ostatni raz byłeś państwowo u dentysty? Bo ja juz nie pamiętam, chyba w podstawówce. Bo dzięki dziurze budżetowej państwowy dentysta ma prawo za darmo wyleczyć tylko 4 frontowe zęby zdaje się. dzieki dziurze budżetowej nie ma w mojej miejscowości żłobka, ani przedszkola i z własnej kieszeni będę musiała zapłacić prywatnej opiekunce, żeby zajęła się moim dzieckiem (bo muszę pracować, żeby spłacać kredyt, dzięki któremu moge korzystać z ulgi budowlanej). Przykłady można mnożyć.

Zaraz się okarze, że nikt na NICH nie głosował, że sami się wybrali... otóż jesteśmy społeczeństwem i wspólnie wybieramy naszą władzę. My, społeczeństwo, a nie JA, Kowalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o likwidowaniu szarej strefy: załóżmy, że kupuję drzwi za 1000zl. Płacę 22% VAT, biorę fakturę i liczę, że dostanę zwrot 15%, czyli suma sumarum zapłącę 7% VAT, czyli 1070zł. To i tak opłaca mi się bardziej nie brać faktury i wcale nie płacić VATu (cena drzwi wynosi wtedy 1000), nie? Czyli szara strefa nadal kwitnie. Albo inaczej - czy przed 1 maja 2004r. nie było w naszym kraju szarej strefy? Pojawiła się dopiero po podwyższeniu VATu na niektóre produkty do 22%? Amnezja tu panuje, czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez na nich nie glosowalem :):)

 

Co do prywatnego to ja zawsze ... prywatnie mozna sie leczyc ... mozna wynajmowac opiekunki do dzieci ... mozna sobie odkladac na emeryture w banku... mozna wyslac dziecko do dobrej szkoly i mysle za na wiekszosc tego byloby stac bardzo wiele osob gdyby nie to ze dostajemy na rake ok 40-50 % tego co nazywa sie "nasze wynagrodzenie i pochodne".

 

A ze to kielbasa wyborcza to oczywiscie racje .. ale jest to pierwsza kielbasa wyborcza rzucona w moja strone (a juz troche wyborow przezylem) i dlatego sie ciesze i dlatego bede sie nia napychal wbrew niektorym ... Dotychczas tylko za nie placilem .... oczywiscie w tym takze za Twoja ulge budowlana ...

 

a wlasnie ... czy to przypadkiem nie jest TO SAMO ?? my wszyscy placimy za ulgi budowlne, ktore od dawna istniały.

Poza tym jesli nie cieszą Cie te rozwiazania to po co zacigalas kredyt zeby tylko zdazyc na ulge budowlana .... moze to bylo miesiac przed tym jak benzyna podrozala z 3 do 3,40 ?? :wink:

hmmm ciekawe przez kogo ???

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uwaznie przeczytała od początku ten wątek - to byś znalazła zapis - że nikt z nas nie jest na tyle głupi, żeby nie wiedzieć że to jest kiełbasa wyborcza. To primo po pierwsze. Primo po drugie, nie mam zamiaru się utożsamiać z całym społeczeństwem, a tylko z tą częścią, której poglądy mi odpowiadają. Taka jedność społeczna - czyli komunia (jedność) a w tłumaczeniu - KOMUNA miała już miejsce w naszym kraju od 1939 roku do 1989. Nie tęsknię do niej.

A zwrot : "Jesteśmy społeczeństwem i wspólnie wybieramy naszą władzę" wybitnie mi się z historią kojarzy.

 

Odpowiedz wprost - skorzystałaś z ulgi budowlanej i ile pieniędzy odzyskałaś??? Może łatwiej będzie się nam zrozumieć.

Ale najedzony głodnego nie zrozumie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze to kielbasa wyborcza to oczywiscie racje .. ale jest to pierwsza kielbasa wyborcza rzucona w moja strone (a juz troche wyborow przezylem) i dlatego sie ciesze i dlatego bede sie nia napychal wbrew niektorym ... Dotychczas tylko za nie placilem .... oczywiscie w tym takze za Twoja ulge budowlana ...

No jasne, cieszmy się z jak największej liczby ulg :) Im mniej nasze państwo będzie miało kaski, tym fajniej :)

 

a wlasnie ... czy to przypadkiem nie jest TO SAMO ?? my wszyscy placimy za ulgi budowlne, ktore od dawna istniały.

 

To samo, owszem! i wcale się nie cieszę, bo za wszystkie te ulgi będę musiała zapłacić, także za swoją - w postaci - jak już pisałam - konieczności leczenia się prywatnie, prywatnych opiekunek itd.

 

Poza tym jesli nie cieszą Cie te rozwiazania to po co zacigalas kredyt zeby tylko zdazyc na ulge budowlana .... moze to bylo miesiac przed tym jak benzyna podrozala z 3 do 3,40 ?? :wink:

hmmm ciekawe przez kogo ???

 

KONIEC

Wybacz, ale CHYBA CIĘ POGIĘŁO???????????? Wyobraź sobie, że nie brałam kredytu żeby skorzystać z ulgi, tylko żeby zbydować i wykończyć dom i żeby mieć gdzie mieszkać! Może ty budujesz dom, żeby zyskać prawo do ulgi, zwrotu VATu, czy podobnych... Wypisuję się z tej dyskusji, bo widzę, że nie ma z kim rozmawiać... Takie argumenty... Głupota czystej wody :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia - z tym przykładem z drzwiami to nie do końca tak. Jako producent do tych drzwi musisz zakupić różne rzeczy (klamka, zamek, zawiasy itd.). Kupujesz też jakieś maszyny itd. Jak nie masz jako firma sprzedaży z VAT to sobie VAT-u za te rzeczy kupione do produkcji drzwi nie odliczysz. Wiec to że drzwi kosztują 1000 zł netto wcale nie oznacza że za taką kwotę dostaniesz je jeśli powiesz że chcesz bez VAT. Owszem tak będzie - ale jeśli duża część komponentów będzie też z szarej strwfy. Więc każde zmniejszenie szarej strefy wśród wytwórców drzwi będzie zakutkuje zminieszeniem szarej strefy wśród producentów elementów do tych dzwi. I odwrotnie - takie naczynia połączone.

 

A nawet gdyby te drzwi kosztowały bez faktury też tylko 1000 zł. To może dla niektórych te 70 zł dodatkowo jest warta faktura potwierdzająca fakt że kupiłem te drzwi. Mam dokument, mogę iść z nim nawet do sądu. A tak to co mam jeśli odpukać dzrwi okażą się do bani? A może gość producent drzwi będzie jednak wolał sprzedać z VAT-em i mieć spokój że np. jakiś klient albo konkurent naśle mu kontrole ze skarbóówki?

 

Magdziu zdecydowanie jest to dobra decyzja w kierunku zmniejszenia szarej strefy.

 

Co do zwiększenia zaufania - zaufanie nie buduje się od razu. Jest ono wynikiem wielu decyzji. A wtym przypadku to sprawa wygląda trochę inaczej niż mówisz - wprowadzono wzrost VAT-u bo musieli (bo wcześniej przegapili i nie wynegocjowali okredu przejściowego w traktacie akcesyjnym) a wprowadzenie zwrotu VAT to jest korekta tego błędu negocjatorów. Czyli negocjatorzy popełnili błąd który Państwo objecało naprawić w sposób zgodny z prawem międzynarodowym co niniejszym czyni.

 

I każda tego typu decyzja buduje zaufanie. Ale łatwo je stracić takimi decyzjami jak przy górnikach - niestety.

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź, idź patriotko. My nie jesteśmy instytucją charytatywną ani frajerami. Jeśli mogę odzyskać 500 zł to je chcę odzyskać.

Odpowiedzi na moje pytanie nie otrzymałem. Domyślam się że skorzystałaś (lub mogłaś skorzystać) z pełnej ulgi budowlanej - dlatego jest ci łatwo szafować naszymi pieniędzmi. Wiedz, że swoją ulgę wykorzystaś z mojego podatku. Ja nie mam do ciebie o to żalu.

Jest na to zmodernizowane porównanie do psa ogrodnika - sam się najadł, ale innym nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...