Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

Ale nas wyrolowali... bez namaczania!

Ale to pewnie nie koniec, za chwilę partia mająca największe POparcie napewno nam obieca, że do sprawy wróci - zakład? I i tak to nic nie da

A swoją droga ciekawe, czy idac tą drogą nie podwyższa w ramach sprawiedliwości VAT na nowe mieszkania - jak sądzicie?

 

ubek - uwierz mi! ;)

Z pustego to i Salomon nie naleje !!

Za zycie na kredyt za kadencji SLD , ktos bedzie musial zaplacic - nie beda to ni marsjani ni niemcy tylko polacy !!! Dlugi przekraczaja juz te z epoki tak mile prez niektorych wspominanego Tow Gierka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a głupi byłem, nadzieje miałem :cry: i zaczołem zbierać faktury, ostatnio nawet się nie pytałem, czy sprzedadzą bez vatu, byłem przekonany iż 15% dostanę z powrotem, a 7% dostanie się Państwu, ale głupi byłem.

 

Kwaśniewski i Cimoszka załatwili mnie na cacy, już sobie nawet planowałem co za zwrot kupie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to. My w bojach zaprawieni. Przerabialismy SKO, książeczki mieszkaniowe, ulgi na wynajem, te 100 mln co mi obiecywali i mieszkania dla młodych. Damy radę przełknąć i ten brak zwrotu.I znowu nam wychodzi, że najtaniej bez fvata.

A jeszcze zaostrzyli kary dla przedsiębiorców, od teraz nie tylko nie mozna po pijaku na rowerze jeździć ale tez nie za bardzo mozna sie mylic i SPOŹNIAĆ w podatkach.

Aha a najbardziej rozsmieszyl mnie artykul w GW, że za pół roku (czytaj w zimie) będzie budowlany boom.

Pewnie będzie zakupowy boom, bo sie ludziska przestaszą VatU na nowe mieszkania ale z boomem budowlanym to chyba nie ma nic wspólnego, Oto jak sie naciaga statystyki.

Ale sobie ponarzekałam, ale przyjdzie sie zbratac z jakimś głównym wykonawca za 7% VATA albo po porozmawiac po rosyjsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeytury gornicze byly wazniejsze od zwrotu VAT-u !! :evil:

Ludzie kiedy w koncu przestaniecie glosowac na wszelkiej masci socjalistow ??!!

otoz to , kiedy ?

 

porozmawiac po rosyjsku.

to w wiekszosci umiemy , za komuny nas uczyli , teraz wiem po co :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem wk...wiony. Jeżeli byłoby logiczne uzasadnienie, to może bym nie zareagował, ale:

1. Kwach przy podpisywaniu emerytur górniczych nic nie wpominał o oszczędzaniu, choć wiadomo ze przez nastepne lata wiele miliardów będziemy musieli zapłacić ( my podatnicy).

2. Nic to oczywiście nie da, bo jest wiele innych grup zawodowych, które również pracują w ekstremalnych warunkach i którzy na pewno pójdą za wzorem górników ... pod sejm. CZYSTA KIEŁBACHA WYBORCZA

3. Tłumaczenie Kwacha, że musi oszczędzać są po prostu śmieszne. Jak już wszyscy trąbią (nawet moja 3letnia córa to rozumie) zmniejszy się szara strefa (to raz), zwiekszą się obroty w segmencie rynku budowlanego, więc i ilość spływajacyh podatków (to dwa), wraz ze zwiększeniem obrotów zwiększy się zatrudnienie w tym segmencie, więc i dodatkowe podatki od dchodu (to trzy)... I wiele możnaby jezcze wymieniać.

4. O klasie naszych polityków siwadczy właśnie takie zachowanie: cisnąć kasę z ludzi przez wysokie podatki (i z tytułu dochodów, z budownictwa i z innych źródeł...) a nie szukać sposobów na ich obniżenie i zapewnienie jednocześnie wpływów Panstwa. Stara Komuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos mi się zjeżył na informację że ..."Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie podpisał ustawy o zwrocie niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym i wniósł o jej ponowne rozpatrzenie przez Sejm." (Onet)

A może wyslemy mu nasze komentarze na ten temat?

Adres Kancelarii to: [email protected]

 

Jest nas niemało, moze to nie będzie głos wołającego na puszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet obserwacja tzw. nowych demokracji na polnocnym wschodzie czy poludniu ich niczego nie uczy

Pamietam jeszcze z czasow szkolnych jak uczono mnie o trzech galeziach gospodarki nakrecajacych koniunkture

- inwestycje w infrastrukture (autostrady itp)

- budownictwo

- zbrojeniowka

Dodalbym do tego obnizenie podatkow i innych obciazen (zwlaszcza ZUS ktory jest w mojej ocenie glownym hamulcen wzrostu nowych miejsc pracy) i gospodarka by sie ruszyla.

Niesamowitym przykladem jest madrasc naszego "rzadu" zwiekszajacego akcyze na wodke. Wplywy do kasy od razu zmalaly zas po wycofaniu sie z tego bubla legislacyjnego wzrosly o wiele bardziej niz przed wprowadzeniem takich idiiotyzmow. Teraz dla odmiany trzymanie wysokiej akcyzy na paliwo spowoduje wzrost inflacji a tym samym nieuchronne zmniejszenie - realne zmiejszenie wplywow do buzdzetu. Cholerka - czy tam naprawde takie balwany siedza?. Czy wrecz odwrotnie - same cwaniaczki ktore majac w dupie nasz kraj tylko o swoim portfellu mysla?

Niestety chyba to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wyslemy mu nasze komentarze na ten temat?

Adres Kancelarii to: [email protected]

ja to sie tylko domyslam , czym sie teraz nasz prezio interesuje

raczej nie sa to glosy narodu budujacego

nie sa to glosy narodu wogole

raczej bardziej przyziemne sprawy ,np .gdzie sie usadzic

 

jareko jak sie namyslisz na kandydowanie oddaje swoj glos na Ciebie , mysle identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem wk...wiony. Jeżeli byłoby logiczne uzasadnienie, to może bym nie zareagował, ale:

1. Kwach przy podpisywaniu emerytur górniczych nic nie wpominał o oszczędzaniu, choć wiadomo ze przez nastepne lata wiele miliardów będziemy musieli zapłacić ( my podatnicy).

 

tak gwoli scislosci,to jak gornik placi przez 25lat ZUS,to podatnik emerytury jemu nie funduje.

on wypracowal sobie emeryture.

wyplacajac ja gornikowi,nie robmy mu laski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inny towarzysz, kolega 1st towarzysza nie tak dawno mówił: "ważne jak mężczyzna kończy" ....

ale jak widac cos mu nie wyszlo ;) bo skonczyl marnie

Wniosek?

To chyba nie facet ;)

Kobieta tez chyba raczej nie jest :)

Wiec ktoz to?

Zmutowana stonka zrzucona przez naszych odwiecznych wrogow - USA? :lol:

A moze jakis kosmita?

Nieeee.....truten do odstrzalu i tyle

I niech mezczyzn nie obraza na przyszlosc takie bzdety gadajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jakiś miesiąc temu wyliczyliśmy sobie ile mielibyśmy do zwrotu :( Gdy tylko zaczęły pojawiać się artykuły w GW, Gazecie Prawnej zaczęłam wierzyć, że to przejdzie. Teraz jest mi po prostu smutno i czuję się rozczarowana. Naprawdę nie wiem na kogo głosowac w najbliższych wyborach, w co i komu wierzyć. Wychodzi na to że chyba nikomu...

Jeśli chodzi o zaczynanie i kończenie, to dokładnie tak jak wyżej już zostało napisane - ważne by dostać się do koryta, nachapać się, nakraść ile się da a program wyborczy i wyborcy w d.. - ot taka nasza polska rzeczywistość. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...