Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta


mdzalewscy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.

dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku i czuje się jeszcze poszkodowany bo jest w "starym portwelu", a gdyby rok później poszewdł to byłby w nowym portwelu i miałby około 5tyś zł.

 

czy Kwasniewski zawsze byl taki czy go na starosc pokopalo?

zawsze, ale jeszcze gorszy jest lansowany na nowego prezydenta towarzysz Cimoszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.

Już prezio o to zadbał.

:lol:

Ale to było wiadomo wcześniej.

jak to mowia opalko swoj swojego nie skrzywdzi

ja bym wszystkim Sbekom i tym podobnym po granacie w jedno miejsce , szkoda kasy na nich

 

Czy kolejny raz dostaniemy tylko kopa w d***?????[/b]

NO!

:lol:

proszę Cię, nie mów, że Cię to dziwi?

taka piosenka byla , jakas taka muzyczka i slowa...

nie dziwi nic :) :-?

ale to nie jest smieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na TVN 24 słuchałem ciekawe wywody jakiegoś eksperta, na temat tego weta Kwaśniewskiego i zwrotu vatu. Ekspert sugerował iż w wśród tej grupy osób, które mogą dostać zwrot nie ma elektoratu postkomunistycznego. Co by się zgadzało, bo zachwytów co do lewicy od tutejszych forumowiczów zbytnio nie słyszałem (poza wyjątkami).

Więc walczenie o zwrot watu jest "nieopłacalne" dla lewicy. Dużo lepszym posunięciem był gratis dla górników, gdyż górnik to też cała rodzina i dużooo głosów. Ciekawe kto wygra wybory na Śląsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od słusznego oburzenia wszystkich nas:

 

Kto na tych ludzi głosował ?, rządam przeprosin za nich.

 

A żądaj. Wszyscy się tym strrrasznie przejęli... :D:D:D

 

dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku

 

Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od słusznego oburzenia wszystkich nas:

 

Kto na tych ludzi głosował ?, rządam przeprosin za nich.

 

A żądaj. Wszyscy się tym strrrasznie przejęli... :D:D:D

 

dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku

 

Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.

 

Tomek - tu nie chodzi o zazdrość. Chodzi o fakt, że te komuchy, tajni i nietajni współpracownicy SB i sami pracownicy SB, przez 50 lat żyli w luksusie i tępili innych niż czerwoni (zajrzyjmy do historii - SB to odłam KGB czyli NKWD) tłukąc, więziąc a często zabijając swoich rodaków. I teraz też żyją w luksusie, mają dochód na takim poziomie, że część z tych maltretowanych musi pracować na to pół roku (6x500 zł).

 

I to jest właśnie niskie!!!

 

A górnicy - Ci zawsze mieli dobrze za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuchy (...) mają dochód na takim poziomie, (...)

 

Fizyk, przepraszam, ale taki punkt widzenia, taka dyskusja jest - wybacz, z całym szacunkiem - po prostu bez sensu. Mają, i co ? Pójdziesz ich po pysku okładać za to ? Mają, bo mają, bo im ktoś dał. Mają zgodnie z prawem. Jak się zmienią rządy, to może zabiorą komuchom i dadzą solidaruchom, albo komuś innemu. Sprawiedliwość ? Nie ma i nie będzie. Niemoralne ? Sorki, ani ja, ani Ty, ani nikt z forumowiczów nie jest od ustanawiania norm moralnych.

 

Więc czemu ma służyć to narzekanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.

oj Tomcio Paluch Twoje myślenie jest niskie, co to ma wspólnego z zadrością ?, ja jestem za tym aby każdy miał wysoką emeryturę. Problem, w tym iż w większości rat, które piszę jest na odcinku emeryta kwota około 560zł, a rencisty 470zł, a tu przychodzi Pan, pokazuje "zasłużoną" legitymację emeryta "mundurową" (nawet jakiś tam stopień miał) i skarży się iż go oszukali bo, nie trafił do nowego portfela i ma tylko 3tyś zł. Tu jest problem, bo to my finansujemy jego emeryturę.

 

Odchodzi Pani Grześkowiak ze stołka, a Pan Buzek (PO) daje jej rentę dożywotnią za zasługi, potem się okazuję iż ona i jej rodzina nadal siedzi w jakiś radach nadzorczych , zarządach, itd.. Gdzie jest sprawiedliwość ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy sie nie przekrzykujcie tylko trzymajcie kciuki za nasz kochany sejm ...

 

Jesli sie okaze ze tow. Cimoszko do spoki z Preziem z jakichkolwiek przyczyn uchwali mi w koncu ten zwrot VAT-u to bedzie wszystko OK....

 

Moze nawet na nich zaglosuje ... (che che ... zartowalem :lol: :lol: :lol: )

 

Co do komuchow i niekomuchow - zawsze tak bylo jest i bedzie ze ktos tam bedzie przez system chołubiony a ktoś dostanie w dupę...

Wiadomo ze SLD robi im dobrze bo to ich elektorat ... dziwne by było jakby im nie robili dobrze... w sumie to nawet chwalebne ze robia dobrze tym co na nich glosowali.. to znowu czesto sie u nas nie zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi Pan, pokazuje "zasłużoną" legitymację emeryta "mundurową" (nawet jakiś tam stopień miał) i skarży się iż go oszukali bo, nie trafił do nowego portfela i ma tylko 3tyś zł. Tu jest problem, bo to my finansujemy jego emeryturę.

 

Na pytanie o sprawiedliwość nie odpowiem. Raz: jest ono retoryczne, dwa: moja ewentualna odpowiedź mogłaby być tylko i wyłącznie niecenzuralna :D

 

Jak panu wg prawa należy się 3.000, a o mały włos minęło go 5.000, to ma prawo kwękać. Moja pensja przewyższa średnią krajową, ale to nie znaczy, że nie mogę jej uważać za niewystarczającą i że mam zakaz narzekania. W obu przypadkach nie ma co wyżywać się na kwękających. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości podatku jaki zapłaciłaś w ciągu roku. Bo jak zapłaciłaś mniejszy podatek niż 22 000 - to zwrot dostaniesz tylko za zwrot zapłaconego podatku. Na szczęście można te wydatki rozbić na kilka lat (chyba dotychczas było 3).

A kwota 22 000 to (chyba) 19% wydanej kasy. Ale lepiej niech się wypowie jakiś księgowy.

Ale o czym my mówimy. Jeszcze przecież nie mam ustawy!!! Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :wink: (a raczej na kaczorze :wink: )

Oj drogi Fizyczku - chyba nie

 

To jest zwrot VATu a nie dochodowego i nie ma nic wspólnego z wysokością osiągniętego dochodu ani z zapłaconym podatkiem.

 

A co do ustawy - projekt jest w necie - można poczytać.

 

aha - i nie 19% tylko 12%

 

 

ps. :oops: :oops: :oops: :oops: ooo - dopiero teraz widzę, ze Greg juz wszystko wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najdowcipniejsze bedze to ze nie oddadza VAT-u akcyze na paliwa i tak podniosa :evil: :evil: :evil:

 

no... wtedy to sie kur... ubawie jak malo kiedy .... :-?

a to jest pewne na 100%, bo jest już zapisane w planach.

 

Robią z tych szarych ludzi osłów, jak tylko się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że scenariusz będzie następujący: dobry Cimoszko zwołuje dla dobra budujących posiedzenie Sejmu, któren odrzuca weto prezia. Już lubimy Włodzia. Bardzo dobry Cimoszko prowadzi długie, trudne i na koniec owocne rozmowy z Gronickim - nie ma podwyżki akcyzy na paliwo, budżet jednak sobie poradzi! I już kochamy Cimoszkę. Głosujemy jak trzeba, bez niego nie damy sobie rady wszak. :D

Pomyślcie sobie, aż za takich głupów nas mają. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że scenariusz będzie następujący: dobry Cimoszko zwołuje dla dobra budujących posiedzenie Sejmu, któren odrzuca weto prezia. Już lubimy Włodzia. Bardzo dobry Cimoszko prowadzi długie, trudne i na koniec owocne rozmowy z Gronickim - nie ma podwyżki akcyzy na paliwo, budżet jednak sobie poradzi! I już kochamy Cimoszkę. Głosujemy jak trzeba, bez niego nie damy sobie rady wszak. :D

Pomyślcie sobie, aż za takich głupów nas mają. :o

 

Kolejny raz powtarzam nie NAS ... my myslimy ... oni kieruja swoje zabiegi tylko do jakis 70 % spoleczenstwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawson - ale cytując Smolenia: Normą jest ogół a nie margines.

 

Tomek J - nie będę z tobą dyskutował o moralności itp. Podyskutowałby z Tobą mój dziadek, który był przez takich komuchów zesłany na roboty za Ural. Być może Twojej rodzinie jest zbyt wiele osób z czerwoną emeryturą, które ci pomagają budować. Wtedy zwrot Vatu - nie będzie ci potrzebny.

To że masz akurat pensję wyższą od średniej - to akurat nie ma znaczenie. Z pewnością na nią zapracowaleś. My tu piszemy o pieniądzach, które idą z mojej kieszeni. Osobiście mogę mieć zastrzeżenia, że moje pieniądze idą w w znacznej części na emeryture komucha, a nie dla moich rodziców, którzy tej emerytury mają 600-700 zł.

Apro po moralności - rzeczywiście - lepiej się nie wypowiadaj.

Co do narzekania - każdy ma do tego prawo, a że wątek poszedł w tym a nie innym kierunku - sam to sprowokowałeś, swoją sympatią do emerytowanych komuchów.

PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ---- SPIE .....JCIE STĄD!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz akurat pensję wyższą od średniej - to akurat nie ma znaczenie. Z pewnością na nią zapracowaleś.

zakładamy iż uczciwie zapracował, bo przecież wnuczki i synkowie aparatczyków z PZPR, pracują na dobrych posadach, w radach nadzorczych spółek, urzędach państwowych, itd.. i właśnie oni zarabiają wyżej niż średnia pensja (nawet dużo), mimo iż ma się to nijak do ich pracy. W zasadzie to my ich utrzymujemy, bo ile jest to fima całkowicie prywatna to O.Ki, ale jak udziały ma skarb państwa, lub firma pracuje dla Państwa, to już wtedy wielki szfingiel, protekcje, układy, niezidentyfikowane przetargi, korupcja i olbrzymie zarobki "za nic", a w zasadzie za to iż jego wójek jest w radzie krajowej SLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...