Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie wszystko o szeroko rozumianej elektryce.


Recommended Posts

A powinieneś jeszcze dołożyć sposób i ilość wykorzystywanego mózgu.

Daruj sobie sarkazm, bo kompletnie go nie rozumiesz, chociaż jak przypuszczam masz się za drugiego dr.House.

 

Stawiam dolary, bo diamenty mi się skończyły, że żadnego z nich nie czytałeś.

Czas olac to forum i partyczy silących się na racjonalizatorów.

No to papapa.

Ps.

Minęły już prawie 2 tygodnie, a ty nie udowodniłeś, że jestem kłamcą. Jestem rozczarowany.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem rozczarowany.
Ja też. Kiedy te debilizmy z pogranicza nieuctwa i bajkopisarstwa będzie można przeczytać na forum ise albo na forum sep? Masz tyle odwagi by tam pisać, czy stać cię tylko na panoszenie się w między niedoinformowanymi inwestorami? Edytowane przez geguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od ustosunkowania się do tego.

Czy na tym forum rola moderatora sprowadza się li tylko do pilnowania porządku w sensie kultury wypowiedzi (dyskusji) jednak bez wnikania w jej treść merytoryczną?

Innymi słowy czy można tu wciskać każdy kit i każdą ciemnotę byle tylko grzecznie?

Tak. W ten sposób realizuje się wolność słowa. Jeśli chcesz stąd wylecieć, trzeba być niekulturalnym. Tym się różni to forum od znanych również Tobie for - towarzystw wzajemnej adoracji, gdzie poglądy sprzeczne z opinią admina czy moderatora są tępione. Ocena co jest bzdurą, a co profesjonalną wypowiedzią, oceniają czytelnicy, nikt nie myśli za nich.

 

To teraz przejdźmy do konkretów:

 

ale o to co w innych krajach (również w tych co je wymieniłeś) jest dla elektryka dogmatem a dla nadwiślańskiego elektryka powodem krytyki i zaczątkiem dyskusji o tym co dla wszystkich innych jest jasne.

Wiele dogmatów już upadło. A co do nadwiślańskiego elektryka, to przejrzyj sobie raz jeszcze ISE, zobacz jaka jest różnica opinii między "profesjonalnymi elektrykami", zobacz ilu tam jest nadwiślańskich elektryków, którzy są całkowicie podzielają Twoje poglądy. Właśnie udało Ci się ich obrazić - Twoja sprawa, może tu nie zaglądają.

W krajach, które wymieniłem instalacje są różne, wykonywane przez różnych ludzi. Znają tam rozwiązania stosowane również u nas, "nieprofesjonalne" zmiany kolorów żyły, gniazda bez styków ochronnych i parę innych rozwiązań. Twierdzisz, że tam jest wyższy poziom profesjonalizmu? Umiesz to udowodnić, czy po prostu negujesz wszystko co polskie, bo polskie?

Ja nie piszę kolego z pozycji użytkownika instalacji, ale z pozycji elektryka

Instalacja jest dla użytkownika.

A jako elektryk, gdy coś robisz przy istniejącej instalacji, to powinieneś sprawdzić która żyła jaką pełni rolę. Jeśli "profesjonalisci" tego nie robią, to może tu należy szukać "szarego końca Europy".

I sugeruję przestrzegać tej zasady również na zewnątrz międzyrzecza bużańsko-odrzańskiego, pamiętaj, że wielu naszych elektryków wyjechało tam pracować w zawodzie.

 

Niby po co? Obciąć odpowiednią długość' date=' zagiąć, aby nie miała szans zetknąć się z roboczą i tyle. Szkoda wago.[/quote']

Może nie wiesz o tym, ale elektryk zawsze żyłę której drugi koniec został gdziekolwiek przyłączony zakańcza odpowiednim (jakimkolwiek) zaciskiem a gdy jest wyjątkowo skąpy to przynajmniej użyje taśmy izolacyjnej.

Cała prawda, święta prawda i /sam wiesz co/ prawda. Jeśli chodzi o żyły robocze masz rację. Ale tu mówimy o żyle PE doprowadzonej do plastikowej puszki, w której jest osprzęt w II klasie. Takich puszek masz w mieszkaniu kilka, w domku małe kilkadziesiąt. Zakładanie wago w takim miejscu jest naciąganiem inwestora na koszty. Zakładanie taśmy izolacyjnej właściwie też. Jakbyś nie pamiętał, PE podłącza się do metalowych obudów urządzeń typu pralka, lodówka, zatem złączka wago, pełniąca rolę tylko końcówki izolacyjnej niczemu nie służy.

 

 

 

Jednak ich interpretacja to już nie jest prosta sprawa szczególnie wtedy gdy zajmuje się tym osoba genetycznie obciążona negowaniem rozwiązań jasnych i zrozumiałych ale niestety powstałych poza granicami Polski.

Interesująca diagnoza mojej osobowości. Jesteś profesjonalnym elektrykiem czy psychologiem? :D

 

Ja nie piszę kolego z pozycji użytkownika instalacji, ale z pozycji elektryka dla którego żyła o zielono-żółtej barwie jest najważniejszą żyłą w instalacji co w efekcie jednak może okazać się kwestią życia i śmierci.

Z kontekstu wynika, że mówimy o żyle PE.

Jeżeli w Twoim wykonaniu żyła PE może stać się przyczyną śmierci, to zacznij zasiadać w komisjach na uprawnienia elektryczne, pisz podręczniki branżowe, moderuj profesjonalne fora, ale nie dotykaj już więcej tych miedzianych wihajsterków w osprzęcie elektrycznym.

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Kiedy te debilizmy z pogranicza nieuctwa i bajkopisarstwa będzie można przeczytać na forum ise albo na forum sep? Masz tyle odwagi by tam pisać,

Zdaje się, że miałeś mi udowodnić kłamstwo. To kolego masz udowodnić ty. Winę i kłamstwo trzeba udowadniać od czasów rzymskich.

Minęło prawie wa tygodnie a ty w żaden sposób nie podważyłeś mojego "nieuctwa i bajkopisarstwa".

Moje rzekome "nieuctwa i bajkopisarstwa", to tylko twoje pobożne życzenia.

A dlaczego nie ma mnie na ISE i SEP, otóż bywam tam jak "słuchacz" i wystarczy, że użyje szukajki na tych stronach aby dowiedzieć się tego czego potrzebuję. Czasami wrzucam swoje trzy grosze.

Nie widzę potrzeby roztrząsania na tamtych forach tak bzdurnego tematu, jak zatynkowany przewód PE w podwójnej izolacji biegnący do włącznika, który nie ma możliwości podłączenia takiego przewodu i nigdy nie będzie miał takiej możliwości.

Przewód ochronny na tym odcinku w domu/mieszkaniu przed niczym nie chroni. Jest sztuką dla sztuki, taką samą jak puszczanie pojedynczych przewodów o odpowiedniej kolorystyce w rurce/peszlu zamiast przewodów typu 3x1,5 czy 4x1,5.

czy stać cię tylko na panoszenie się w między niedoinformowanymi inwestorami?

Jak na razie to ty się panoszysz ze swoimi obelgami i brakiem dowodów potwierdzających swoje wydumane brednie pod moim adresem.

 

Ps.

Walizki już spakowane?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena co jest bzdurą, a co profesjonalną wypowiedzią, oceniają czytelnicy, nikt nie myśli za nich.

Więc byś wiedzial w jakim jesteś błędzie, to czytaj:

 

PW od joliska

 

Postów merytorycznych NIGDY nie kasuję. I tyle w tym temacie.
Masz jakieś info o tej moderatorce, jaką ma wiedzę, by ocenić merytorykę postu?

 

 

 

To teraz przejdźmy do konkretów:

Dokładnie

 

W krajach, które wymieniłem instalacje są różne, wykonywane przez różnych ludzi. Znają tam rozwiązania stosowane również u nas, "nieprofesjonalne" zmiany kolorów żyły, gniazda bez styków ochronnych i parę innych rozwiązań. Twierdzisz, że tam jest wyższy poziom profesjonalizmu? Umiesz to udowodnić, czy po prostu negujesz wszystko co polskie, bo polskie?

By wiedzieć co jest wyższym poziomem trzeba wiedzieć na czym on bazuje. Jak nie wiesz, to tłumaczenie nic nie pomoże, bo zawsze się znajdzie dodadkowe pytanie jak u Żyda "a dlaczego".

 

Reszta postu N.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że miałeś mi udowodnić kłamstwo. To kolego masz udowodnić ty. Winę i kłamstwo trzeba udowadniać od czasów rzymskich.

Mówisz i masz.

 

Jak na razie to ty się panoszysz ze swoimi obelgami i brakiem dowodów potwierdzających swoje wydumane brednie pod moim adresem.

Kłamstwo. :lol:

 

To po po chuj zabierasz głos na tym forum?

 

Jebiesz się z tą odpowiedzią już trzy strony.

 

Wiesz kim jesteś? Kłamcą. :lol:

 

Jeśli chcesz stąd wylecieć, trzeba być niekulturalnym.
To najwyraźniej też kłamstwo. Edytowane przez geguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie coś konkretnego bo inaczej ludzie czytający ten wątek będą myśleli że nikt z was nie zna się na elektryce.

 

写一些具体的事情?这是什么意思?

你永远无法连接该电缆,或连接到pe。

我中有你写在波兰?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego m.k.k ty się nie martw o rzekomo obrażonych, bo to jest ich i moja sprawa. Ty raczej przedstaw stanowisko swoje w tej kwestii bez zbędnej beletrystyki.

A swe ekonomiczne zacięcie pomiń gdyż nie wiem co o tym myśleć.

Chyba, że jest to folklor tego forum.

O demokracji w dziedzinach ścisłych też zapomnij bo to ona tworzy taki bajzel jak ten z Twym wydatnym udziałem.

A tak między Bogiem a prawdą to wolę znające zagadnienie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji niż dyktaturę niedouczonego proletariatu.

 

Kolega dendrytus bardzo chętnie wchodzi w zakłady ustawiając wirtualne stawki w postaci diamentów i dolarów których zapewne i tak nie posiada wiec łatwo jest obstawiać.

 

Ale może jednak zagra o stawkę konkretną?

Proponuję swoisty pojedynek na argumenty, rozporządzenia i akty prawne. Bez zbędnych epitetów.

Twoja teoria przeciwko mojej.

To co się komu wydaje nie ma żadnego znaczenia i nie jest żadnym argumentem.

Tylko merytoryczne posty, bez bredzenia o konkursach fotograficznych, nagrodach nobla itp.

 

Stawką jest być albo nie być na tym forum.

Przegrywający odpada. Zwycięzca bierze wszystko.

Podejmiesz przyjacielu rękawicę czy zwyczajem krzyczących demagogów zrejterujesz?

Edytowane przez kkas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byś wiedzial w jakim jesteś błędzie, to czytaj:

 

PW od joliska

Postów merytorycznych NIGDY nie kasuję. I tyle w tym temacie.

Masz jakieś info o tej moderatorce, jaką ma wiedzę, by ocenić merytorykę postu?

Nie mam. Zazwyczaj człowiek potrafi odróżnić dyskusję merytoryczną od obrzucania się epitetami. Cytowana przez Ciebie moderatorka najwyraźniej ma tą umiejętność. Jeśli jesteś bardzo ciekawy, co trzeba zrobić, aby post uległ skasowaniu, proponuję zapytać u źródła albo przeprowadź rozpoznanie walką szczerze pisząc co myślisz o pochodzeniu, narodowości, orientacji seksualnej i tym podobnych zagadnieniach innych forowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego m.k.k ty się nie martw o rzekomo obrażonych, bo to jest ich i moja sprawa. Ty raczej przedstaw stanowisko swoje w tej kwestii bez zbędnej beletrystyki.

W której kwestii, bo wiele ich tu poruszono. Zacznę od tego, że przedstawienie przez Ciebie rozwiązań nie praktykowanych na polskim rynku nic nie wniosło do zagadnienia. Tego stanowiska się domagałeś?

 

 

A swe ekonomiczne zacięcie pomiń gdyż nie wiem co o tym myśleć.

Przykre...

 

Chyba, że jest to folklor tego forum

To, że każdy może prezentować rozwiązania jakie stosuje, jakie zastosowano u niego, albo jakie są stosowane w innych krajach nazywasz folkrorem?

 

O demokracji w dziedzinach ścisłych też zapomnij bo to ona tworzy taki bajzel jak ten z Twym wydatnym udziałem.

To nazwij to sobie dyskusją, pojęcie znane w naukach ścisłych.

 

A tak między Bogiem a prawdą to wolę znające zagadnienie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji niż dyktaturę niedouczonego proletariatu.

A na to forum zapisałeś się w ramach pokuty? Jak Ci folklor nie odpowiada, to jest wiele innych for. Ale jak lubisz się umartwiać dyskutując z osobami, które mają odmienne zdanie niż Ty, pamiętając, że jest to forum dla inwestorów a nie wykonawców, to jesteś tu mile widziany, bo to taki folklor jest.

 

Ale może jednak zagra o stawkę konkretną?

Proponuję swoisty pojedynek na argumenty, rozporządzenia i akty prawne. Bez zbędnych epitetów.

Twoja teoria przeciwko mojej.

(.....)

Stawką jest być albo nie być na tym forum.

Przegrywający odpada. Zwycięzca bierze wszystko.

Wyzwanie jak rozumiem do kolegi dendrytus

Ale błędne.

1. Pominąłeś prawa fizyki wśród dopuszczalnej broni.

2. Nie dopuszczasz sytuacji, że można mieć częściową rację.

3. Nie proponujesz, kto rozstrzygnie ten pojedynek.

No i na koniec pamiętaj, że są zagadnienia, w których masz rację i w których się mylisz, podobnie jak inni.

Zatem wyeliminowanie Ciebie lub Twego oponenta z tego forum nie jest w jego (forum) interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kto rozstrzygnie?

Przecież sam napisałeś Ocena co jest bzdurą, a co profesjonalną wypowiedzią, oceniają czytelnicy, nikt nie myśli za nich.

Jesteś adwokatem dendrytus'a czy może jest to zaczątek TWA przed którym tak się rzekomo wzdragasz?

 

Prosiłem byś się określił w dyskutowanej treści bez zbędnej beletrystyki.

Potrafisz?

 

P.S.

A może miast bić pianę podejmiesz rękawicę?

Edytowane przez kkas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz stąd wylecieć, trzeba być niekulturalnym.

To najwyraźniej też kłamstwo.

Zaraz kłamstwo. Admini też ludzie, mają lepsze i gorsze dni, różny poziom tolerancji. Czasem trzeba poczekać.

Natomiast zgadzam się, że cytowane przez Ciebie wypowiedzi dendrytusa powinny zostać wymoderowane, a jak będą się powtarzać, to jest to powód do bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kto rozstrzygnie?

Przecież sam napisałeś Ocena co jest bzdurą, a co profesjonalną wypowiedzią, oceniają czytelnicy, nikt nie myśli za nich.

Czytelnicy rozstrzygają to i stosownie do swojej wiedzy, w tym informacji zdobytej na forum, podejmują decyzję w swoich domach.

W kwestii Twojego wyzwania i być albo nie być na forum, to jak to technicznie sobie wyobrażasz? Ankieta, kto ma rację?

Jesteś adwokatem dendrytus'a czy może jest to zaczątek TWA przed którym tak się rzekomo wzdragasz?

Daleko mi do bycia jego adwokatem, czy ja gdziekolwiek powiedziałem, że popieram jego rozwiązania. Bawi mnie jak wszedłeś tu i zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany, już w bodajże trzecim poście domagasz się usuwania opinii z którymi się nie zgadzasz, demonstrujesz rozwiązania nie spotykane na naszym rynku. Więc prowokuję Cię dalej.

Przypominam zasady: forum jest publiczne, każdy ma prawo przedstawić swoją opnię, nie ma opinii lepszych i gorszych.

Nie wiesz, czy osoba, która coś pisze ma na ten temat wiedzę, czy nie, u większości wiedza pochodzi z własnej budowy.

Jeśli korzystasz z porad na forum, czynisz to na własne ryzyko.

Obowiązuje kultura wypowiedzi.

To taka moja interpretacja tego forum.

Mam ochotę, to coś piszę, znudzi mi się, to przestanę. Pozostaniesz z błogim przekonaniem, że wygrałeś. A jeden elektryk będzie dalej ciągnął PE do włącznika, drugi nie, obie instalacje będą równie dobrze działać. W jednym domu od świecznikowego do puszki pójdą 3 żyły i z-ż będzie roboczą, a w drugim 4. I obie będą działać ku zadowoleniu inwestorów. Ani ja, ani Ty tego nie zmienimy.

 

Prosiłem byś się określił w dyskutowanej treści bez zbędnej beletrystyki.

Potrafisz?

2109 postów. Postaw konkretne pytanie, dostaniesz konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem również wcześniej:

A może miast bić pianę podejmiesz rękawicę?

Co do ilości postów to uważam iż pisać każdy może. Niestety jeden lepiej drugi gorzej. I ilość nie zawsze dorównuje jakości.

Nie traktuj tego jako oceny zawartości Twych postów. Ale na pewno nie czyni to Ciebie ani lepszym ani mądrzejszym od tych co mają tych postów mniej.

 

A to co kto i jak zrobi to jest jedna kwestia i na nią pozornie wpływu nie mamy, ale to co na forum się ukarze może mieć i ma wpływ na to właśnie wykonanie a na to już wpływ mamy. Obalając chociażby bzdury o dowolności stosowania oznaczeń barwnych poszczególnych żył.

 

A gdybyś zapomniał o chodzi w prośbie o samookreślenie, to przypomnij sobie swe ostatnie niby techniczne wywody i twierdzenia w tym wątku.

 

To jak, podejmujesz rękawicę czy rejterujesz?

Edytowane przez kkas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że każdy może prezentować rozwiązania jakie stosuje, jakie zastosowano u niego, albo jakie są stosowane w innych krajach nazywasz folkrorem?

Oczywiście, bo podaje je jako jedyne słuszne.

 

1. Pominąłeś prawa fizyki wśród dopuszczalnej broni.

Prawa fizyki? Chcesz wstrzymać ziemię, ruszyć słońce? A jaką to broń wyciągniesz? Czy trzymasz to w tajemnicy, jak asa w rękawie?

 

2. Nie dopuszczasz sytuacji, że można mieć częściową rację.

Tak jak te Twoje prawa fizyki? Możesz podać ja częściowo można zajść w ciążę, albo wysiąść częściowo z pociągu? Może podasz częściowo sprawiedliwy wyrok sądowy? A może częściowo pomyslisz co masz do powiedzenia konkretnego w tym temacie?

 

3. Nie proponujesz, kto rozstrzygnie ten pojedynek.

No przecież jest arbiter. Sam napisał, że elektrykiem nie jest ale sędziować potrafi. Zapewne tak samo merytorycznie będzie sędziował jak moderatorka. :lol: Brak wiedzy, ale lepiej wie kto pisze prawdę. Ot, cud nad Wisłą. :lol:

No, ale jeżeli pisanie bzdór to merytoryka, to ja sie pytam skąd Ty jesteś?

No i na koniec pamiętaj, że są zagadnienia, w których masz rację i w których się mylisz, podobnie jak inni.

Pitu, pitu. Jakie zagadnienia? Znowu jakieś ogólniki?

 

Podałem trzy strony temu normę. Nawet nie raczyłeś się ustosunkować do tego co w niej jest, więc widać nie masz o tym nawet bladego pojęcia. Zaraz

Krzysztof poda następne, a Ty i inni "wielcy" wodolejcy będziecie pytać "a dlaczego". Ja już wam bajkopiszarze raczej norm przepisywać nie będę. Może zakupcie je sobie na chomiku. Podobno taniej niż w PKN. Ale czy zrozumiecie co tam napisane?

 

Pytanie do bajkopisarzy. Jeżeli można zielono-żółte stosować jako fazowy, to dlaczego czarnego nie stosują jako ochronny? Co ich powstrzymuje? Kolor izolacji dla prądu nie ma znaczenia.

 

Arbiter proszony o zmianę wyniku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję swoisty pojedynek na argumenty, rozporządzenia i akty prawne. Bez zbędnych epitetów.

Twoja teoria przeciwko mojej.

Akty prawne? Polski, niemieckie, francuskie czy brytyjskie? Które są prawdziwe w przypadku sprzecznych nakazów czy zakazów?

Generalnie jest wiele przypadków gdzie w jednym kraju wolno coś stosować, a w drugim nie. Czyżby fizyka/elektryka działały inaczej w każdym z tych krajów?

 

Co zrobimy kiedy w Brytanii i Niemczech wolno będzie stosować jakieś rozwiązanie, a w Polsce i na Białorusi nie?

Kto będzie miał rację Niemcy zakazujący czegoś czy pozwalający na to coś Polacy.

 

Jakoś nie udało ci się uzasadnić przy pomocy bezstronnej fizyki czy elektryki, że przewód zatynkowany przewód ochronny PE w podwójnej izolacji, poprowadzony do plastikowej puszki z włącznikiem w klasie drugiej ma jakikolwiek sens i będzie chronił przed czymkolwiek. Podobno w takim przypadku chroni przed kokluszem, ale tylko tak słyszałem

Co przywalisz mi ogólnikowym przepisem, że taki obwód powinien być z PE i będziemy prowadzić czczą dyskusję na definicję i akty prawne.

 

To co się komu wydaje nie ma żadnego znaczenia i nie jest żadnym argumentem.

Tylko merytoryczne posty, bez bredzenia o konkursach fotograficznych, nagrodach nobla itp.

Merytoryczna dyskusja na akty prawne?

To nie ja wkleiłem zdjęcie zrobione aparatem z betoniarki, czegoś na kształt puszki IP44.

Rozumiem, że twój profesjonalizm kazał ci wykonać całą instalację w domu w puszkach natynkowych IP44 i pewnie takim włącznikiem

http://megastore.pl/gallery/36580/5907559818849_PF_full.AC214022-BEB3-4F20-A9DF-425A21BD9C40.jpg

Stawką jest być albo nie być na tym forum.

Przegrywający odpada. Zwycięzca bierze wszystko.

Podejmiesz przyjacielu rękawicę czy zwyczajem krzyczących demagogów zrejterujesz?

Miałbym przed tobą rejterować. Poczytałem twoje mądrości na forum SEP i muszę przyznać szczerz, że nie zesr**em się strachu na myśl o bitce z tobą.

Chętnie dowiem się jakie to akty prawne zabraniają mi zmianę koloru żyły na obu jej końcach, poprzez oklejenie taśmą lub przy użyciu niezmywalnego markera. Sposób ten zaczerpnąłem, nie pamiętam tylko skąd, albo z USA albo z Niemiec. Uznałem, że jest mądry i tyle.

Pominę fakt, że taka instalacją jest bardziej, logiczna, czytelna i bezpieczna.

A tak przy okazji gdzie kolega kupuje przewód 3x1,5 i 3x2,5 z żyłami brązową, czarną i żólto-zieloną lub żyłami 2xbrązowa i żółto-zielona.

Używa kolega w ógóle takich przewodów jak 3x15 czy 3x2,5?

 

Ps.

Jeśli mam problem, i mam dwa różne rozwiązania polskie i niemieckiego, staram się zawsze stosować niemieckie, o ile nie przyjdzie pajac i nie będzie mi bredził o przepisach na zasadzie tam tak wolno, a u nas nie. A dlaczego Bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc krótko i na temat.

Bez wodolejstwa.

Podejmujesz wyzwanie?

 

Wystarczy

TAK lub NIE

TAK

Pytanie do bajkopisarzy. Jeżeli można zielono-żółte stosować jako fazowy, to dlaczego czarnego nie stosują jako ochronny? Co ich powstrzymuje? Kolor izolacji dla prądu nie ma znaczenia.

Bo jest to jedyny kolor(żółto zielony) zdefiniowany od momentu wprowadzenia przewodu PE i ponieważ jest to przewód służący do ochrony życia i zdrowia zawsze musi być w takim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...