Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie wszystko o szeroko rozumianej elektryce.


Recommended Posts

No podasz ten przepis o podłączeniu PE do każdego odpiornika, czy wreszcie napiszesz, że pisałeś bzdury i kłamałeś?

Co z tymi odbiornikami obowiązkowego podłączenia PE? Kłamałeś?

 

Proszę podać gdzie jest zapis, że część obwodu można wykonać bez przewodu ochronnego. Możesz to zrobić na podstawie normy 60364-1, bez znaczenia wersja językowa, choć wolę oryginał, bo polska wersja ma błędy w tłumaczeniu. Jak nie pasuje, swoje teorie możesz bronić na podstawie prawa budowlanego i rozporządzenia o warunkach technicznych dla budynków. Same konkrety oczywiście. Wystarczy nazwa aktu prawnego i nr art. Poradzę sobie. Przy okazji, może znajdziesz osobne przepisy dla budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych lub przemysłowych. Takie argumenty też padały ze to tylko budynek jednorodzinny, więc jako adwokat diabła pewnie coś znajdziesz.

 

:wtf:

Diabeł siedzi cicho, bo to wykracza po za jego sferę myślenia.

 

Ale za to na zielono-zółtym jest.

Sorki, ale dla mnie kolorystyka jest do szybkiej OPTYCZNEJ identyfikacji przewodu i jego przeznaczenia.

Niestety nie posiadam rentgena ani zmysłów umożliwiających prześwietlenie izolacji w celu sprawdzenia jaki kolor jest pod nią. Nie za bardzo też rozumiem po co koledze taka zdolność.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dla mie to nie wykonawcy tylko paproki i nieuki, a nawet i kłamcy się trafiają.

Skoro jestem paprokiem i nieukiem, kłamstwa mi nadal kolega nie udowodnił, to chętnie się czegoś nauczę.

Np ze zdjęci kolegi instalacji. Sposoby montażu w puszkach, gniazdkach i w zasadzie wszystkiego.

Chętnie też poznam kolegi sposób rozprowadzania przewodów, firmy jakie kolega preferuje itd.

Będę wdzięczny i koledzy amatorzy z tego forum też się czegoś nauczą i będą mogli porównać instalacje "swoich" elektryków z kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłamstwa mi nadal kolega nie udowodnił, to chętnie się czegoś nauczę.

Już nie raz to zrobiłem. A że jesteś niereformowlny beton, to niczego się nie nauczysz. Nie, ja cię nie będę uczył, bo mi szkoda czasu na reformowanie niereformowalnych. Za to świetnie się bawię czytając jak to debilizm zawodowy i nieuctwo zatacza coraz większe kręgi. Ciekawe gdzie jest tego koniec.

 

Chętnie też poznam kolegi sposób rozprowadzania przewodów,

Przeczytaj sobie normy i będziesz może mądrzejszy.

 

Mięska nie będzie? Jestem zawiedziony taką postawą. Mam czekać do niedzieli? Ok, ale wraz z mięskiem podasz ten obowiązek podłączania PE?

 

Gdzie jest arbiter? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dowiem się jakie to akty prawne zabraniają mi zmianę koloru żyły na obu jej końcach, poprzez oklejenie taśmą lub przy użyciu niezmywalnego markera. Sposób ten zaczerpnąłem, nie pamiętam tylko skąd, albo z USA albo z Niemiec. Uznałem, że jest mądry i tyle.
Skoro już się kolego dendrytus dowiedziałeś to wskaż teraz materiał na podstawie którego kłamiąc (iż można takie oznaczenia dowolnie sobie zmieniać) wprowadzałeś innych w błąd. Edytowane przez kkas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie normy i będziesz może mądrzejszy.

Normy normami, ale chciałbym zobaczyć je w praktyce.

Jak kolega pewnie zauważył normy przeczytałem i nadal jestem niereformowalny beton, może to z powodu problemów ze zrozumieniem przeczytanego tekstu, dlatego proszę kolegę o zdjęcia wykonanej przez kolegę profesjonalnie wykonanej, zgodnie z normami instalacji.

Obrazki przemawiają do mnie, jak i pozostałych forumowiczów, dużo lepiej niż techniczne branżowe słowo pisane.

Skoro już się kolego dendrytus dowiedziałeś to wskaż teraz materiał na podstawie którego kłamiąc (iż można takie oznaczenia dowolnie sobie zmieniać) wprowadzałeś innych w błąd.

W jaki sposób wprowadzam w błąd? Przecież widzi czarny lub brązowy kolor zamiast niebieskiego.

A zna kolega starą zasadę, że wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone?

Jest norma określająca średnicę i rodzaj drewna na kołek do mocowania przewodu przy pomocy gwoździa i taśmy aluminiowej. Rozwiązanie powszechnie stosowane, a żadna norma na to nie pozwala.

Zna kolega normą pozwalającą na przyklejenie przewodu do ściany przy pomocy glue gun'a? Może jest norma zabraniająca. Chętnie je również poznam.

 

I taka sama prośba co do kolegi geguś o zdjęcia z profesjonalnie wykonanych przez kolegę instalacji w 100% zgodnych z normami. Tylko tym razem zrobione jakimś innym aparatem niże ten w betoniarce.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy normami, ale chciałbym zobaczyć je w praktyce.

Jak kolega pewnie zauważył normy przeczytałem i nadal jestem niereformowalny beton, może to z powodu problemów ze zrozumieniem przeczytanego tekstu, dlatego proszę kolegę o zdjęcia wykonanej przez kolegę profesjonalnie wykonanej, zgodnie z normami instalacji.

Obrazki przemawiają do mnie, jak i pozostałych forumowiczów, dużo lepiej niż techniczne branżowe słowo pisane.

To powiem tak. Ogol jaja, spakuj tornister i wracaj do szkoły, lub nawet do przedszkola. Tam operują pismem obrazkowym i tam twoje miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak. Ogol jaja, spakuj tornister i wracaj do szkoły, lub nawet do przedszkola. Tam operują pismem obrazkowym i tam twoje miejsce.

 

Ma kolega ze zdjęciami jakiś problem?

Ty człowieku nie proś o nic.

Nie proszę dla siebie tylko innych forumowiczów.

Ty zacznij się pakować.

 

Chyba pamiętasz zasady?

Bo?

Uważasz że coś udowodniłeś? Jak na razie nic. Ale liczę, że kolega jednak pokaże klasę i naprawdę mi przywali.

Może zdjęciami w wysokiej rozdzielczości. Kto wie.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja dla ciebie kolega?

Oj malutki niedouczony alternatywny elektryku.

Nie proś za innych i miej krztynę honoru (jeśli wiesz co to znaczy).

Najpierw sprostuj te bzdury które innym wciskałeś w tym wątku.

Nie chce mi się już dziś wybrać tych głupot jakimi tu raczyłeś innych.

Ale bądź pewien, że jak mówił poeta ...spisane będą czyny i rozmowy....

Więc albo spuścisz z tonu i zaczniesz myśleć, albo zostaniesz skompromitowany do reszty.

Oczywiście nie w Twoich oczach kandydacie do ...

 

To ludzie twego i m.k.k pokroju sprowadzają ten zawód w Polsce do rynsztoka, gdzie każdy może robić co chce a "błogosławieństwo" uzyskane na forum muratora

pozwala na każde przeinaczenie standardów wypracowanych przez lata.

 

Żegnam bufonów ozięble do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja dla ciebie kolega?

Oj malutki niedouczony alternatywny elektryku.

Nie proś za innych i miej krztynę honoru (jeśli wiesz co to znaczy).

Najpierw sprostuj te bzdury które innym wciskałeś w tym wątku.

Nie chce mi się już dziś wybrać tych głupot jakimi tu raczyłeś innych.

To gdzie jest norma zabraniająca oklejania taśmą/malowania niezmywalnym markerem przewodu niebieskiego.

Ale bądź pewien, że jak mówił poeta ...spisane będą czyny i rozmowy....

Więc albo spuścisz z tonu i zaczniesz myśleć, albo zostaniesz skompromitowany do reszty.

Oczywiście nie w Twoich oczach kandydacie do ...

Na razie to się kompromitujesz ty. Ale czekam na zdjęcia w 5 Mpix.

To ludzie twego i m.k.k pokroju sprowadzają ten zawód w Polsce do rynsztoka, gdzie każdy może robić co chce a "błogosławieństwo" uzyskane na forum muratora

pozwala na każde przeinaczenie standardów wypracowanych przez lata.

To jest kolegi zdanie, które akurat gó*no znaczy. Jak na razie kolega błysnął bzdurami z brytyjskich instrukcji i zdjęciami z betoniarki.

Jakość zdjęcia zamieszczonego przez kolegę świadczy o wysokim "profesjonalizmie", niestety wykonanie przyzwoitego zdjęcia aparatem klasy idiotenkamera, przerasta kolegi możliwości

Żegnam bufonów ozięble do jutra.

To nie będzie zdjęć? Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ludzie twego i m.k.k pokroju sprowadzają ten zawód w Polsce do rynsztoka, gdzie każdy może robić co chce.

O jaki Ty jesteś miły z wieczora:D A jakieś argumenty za tą dość kontrowersyjną tezą, czy tylko pustosłowie?

Żegnam bufonów ozięble do jutra.

To forum ma funkcje: ignoruj użytkownika. Możesz mnie dodać do tej listy, nie będę Ci się w oczy rzucać. W końcu i tak zamiast wykazać mi błąd, to zacytowałeś normę, co oczywiście jest argumentem, tylko że nie na temat. Ale tak możemy jeszcze długo, ja o prądzie, Ty o normach. Tylko po co? Przecież już nowe argumenty nie padną.

Śpij dobrze, zielono-żółtych snów życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem dzisiaj zupełnie mi obcego elektryka ale jak się dowiedziałem to od razu wypaliłem z przewodem PE w łączniku.

 

I co ... jak myślicie co odpowiedział, że nie ma nakazu stosowania PE do wyłącznika.

 

Taki nakaz jest tylko w przypadku oprawy oświetleniowej i gniazdka.

 

Czy wszyscy elektrycy w Polsce są tak bardzo niedouczeni?????? Normalnie same paproki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem dzisiaj zupełnie mi obcego elektryka ale jak się dowiedziałem to od razu wypaliłem z przewodem PE w łączniku.

 

I co ... jak myślicie co odpowiedział, że nie ma nakazu stosowania PE do wyłącznika.

 

Taki nakaz jest tylko w przypadku oprawy oświetleniowej i gniazdka.

 

Czy wszyscy elektrycy w Polsce są tak bardzo niedouczeni?????? Normalnie same paproki :o

Przecież ci już dawno napisałem, że możesz sobie z niego zrobić haczyk na ubranie.

A co te gniazdka jakieś specjalne i czemu są drogie?

http://p.alejka.pl/i2/p_new/16/29/gniazdo-schuko-srebrny-47431404_0_b.jpg

Drogie? A co to znaczy?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem dzisiaj zupełnie mi obcego elektryka ale jak się dowiedziałem to od razu wypaliłem z przewodem PE w łączniku.

 

I co ... jak myślicie co odpowiedział, że nie ma nakazu stosowania PE do wyłącznika.

 

Taki nakaz jest tylko w przypadku oprawy oświetleniowej i gniazdka.

 

Czy wszyscy elektrycy w Polsce są tak bardzo niedouczeni?????? Normalnie same paproki :o

Ty weź go spotkaj jeszcze raz i zapytaj gdzie to wyczytał, że taki nakaz jest tylko w przypadku oprawy oświetleniowej i gniazdka. Jak nie będzie pamiętał gdzie to mu podrzuć wykaz norm przywołanych w rozporządzeniu o warunkach technicznych dla budynków, jeżeli wie że cos takiego istnieje. Czekam z niecierpliwością na podanie rzewczowych dokumentów o tym nakazie.

 

A swoją drogą jako arbiter powinieneś podać wynik, nie sądzisz że się zaniedbujesz? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie pamiętał gdzie to mu podrzuć wykaz norm przywołanych w rozporządzeniu o warunkach technicznych dla budynków, jeżeli wie że cos takiego istnieje. Czekam z niecierpliwością na podanie rzewczowych dokumentów o tym nakazie.

 

A swoją drogą jako arbiter powinieneś podać wynik, nie sądzisz że się zaniedbujesz? :lol:

Może skończ bredzić o normach, których nie rozumiesz.

Lepiej pokaż zdjęcia swoich instalacji wykonanych zgodnie z podawanymi przez ciebie normami.

Ty weź go spotkaj jeszcze raz i zapytaj gdzie to wyczytał, że taki nakaz jest tylko w przypadku oprawy oświetleniowej i gniazdka.

No podasz ten przepis o podłączeniu PE do każdego odpiornika, czy wreszcie napiszesz, że pisałeś bzdury i kłamałeś?

Ty w ogóle jeszcze ogarniasz te bzdury, które wypisujesz?

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jest norma zabraniająca oklejania taśmą/malowania niezmywalnym markerem przewodu niebieskiego.

A może podasz która na to pozwala? Pewnie ta twoja podglądacza w USA i w Niemczech. Podglądnąłeś, stwierdziłeś, stosujesz. :lol: Jeszcze nic tu nie podałeś. Nie masz żadnych materiałów? Podasz coś, czy jednak dalej będzie pitu pitu? Może mięsko chociaż?

 

I umówmy się na jedno. Jak do ciebie nie piszę, to się nie wcinaj jak gacie w rzyć.

Edytowane przez geguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podasz która na to pozwala? Pewnie ta twoja podglądacza w USA i w Niemczech. Podglądnąłeś, stwierdziłeś, stosujesz. :lol: Jeszcze nic tu nie podałeś. Nie masz żadnych materiałów? Podasz coś, czy jednak dalej będzie pitu pitu? Może mięsko chociaż?

A ma kolega normę na drewniane kołki i z gwoździem i kawałkiem blachy aluminiowej, powszechnie stosowane przy mocowania kabli do ściany? Warto by wiedzieć z jakiego drewna nie mogą to być kołki. Zwracam się z tą prośbą do kolegi, gdyż dysponuje kolega najnowszymi normami i jest w nich biegły.

I nie pamiętam, która norma dopuszcza stosowanie takich uchwytów

http://p.alejka.pl/i2/p_new/10/61/uchwyt-do-przewodow-plaskich-ydyp-bis-100szt-usp-1-bis_0_n.jpg

również byłbym wdzięczny za podanie stosownej normy.

I umówmy się na jedno. Jak do ciebie nie piszę, to się nie wcinaj jak gacie w rzyć.[/

Nie ma znaczenia do kogo piszesz na publicznym forum. Nie chcesz, aby ktoś się wcinał, to pisz na priva.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...