Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie wszystko o szeroko rozumianej elektryce.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To po po chuj zabierasz głos na tym forum?

 

Tak dla przypomnienia pytanie dotyczyło przewodu PE w puszce pod łącznikiem. Mimo swojej przeogromnej wiedzy, trzech doktoratów i nobla z elektryki nie odpowiedziałeś na to zawiłe pytanie porównywalny chyba tylko z "To be, or not to be". Sorki zapomniałem o małym szczególe. "Być albo nie być"

Poszukaj sobie do takiej polemiki kogoś w rodzinie. Może nawet ktoś z liścia wyłapie. Poziom rynsztoku. Pokazałeś swoje przepisy. Do klientów też tak gadasz jak zaczynają pytać o przepisy? Wymyśliłeś bzdurę i zmiast jej bronić siłą argumentów, używasz argumentów siły i klniesz. Szewc jesteś czy elektryk? Potrafisz obronić co napisałeś?

 

 

Czyli jednak tego nie wiesz.
Po czym tak sądzisz? A ty jesteś nauczycielem?

 

Jak na razie tylko wypowiedź Dendrytusa wnosi coś konkretnego w temacie.

Więc ją sobie przyjmij i jak to powiedział chłop z rynsztoku nie smędź. Mi nie ubędzie, Tobie nie przybędzie. Może i dożyjesz spokojnej starości bez wypadku. Gorzej jak coś się wydarzy. Dendrytus wtedy zapewne ci pomoże. :lol: Edytowane przez geguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna polemika o dupie maryny... Każdy ma swoje zdanie na ten temat i tak zostanie napewno. Nie wiem za bardzo o co chodzi z PE o łączniki , ale zapewne kolega miał na myśli coś o czym wiemy. Może się trochę zdenerwował , ale czytając wypowiedzi niektórych filozofów z forum to mu się nie dziwie wcale. Krytykowac jest łatwo ... lepiej wnieść coś do rozmowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, skąd my to znamy? Ktoś podaje, że jest przepis i go podać nie chce. I co z takim zrobić? :lol:

 

Skoro mówimy o sprawach oczywistych dla elektryków to po co tyle bicia piany z którego nic nie wynika.

 

Pytanie było proste jak prawidłowo połączyć PE w wyłączniku oświetlenia. Chyba wcale nie jest proste skoro żadne elektryk na tym forum nie potrafi tego napisać tylko każdy zasłania się jakimiś normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o sprawach oczywistych dla elektryków to po co tyle bicia piany z którego nic nie wynika.
Sam nie wiem. :lol:

Pytaj tych co tą pianę biją. :lol:

 

Pytanie było proste jak prawidłowo połączyć PE w wyłączniku oświetlenia. Chyba wcale nie jest proste skoro żadne elektryk na tym forum nie potrafi tego napisać tylko każdy zasłania się jakimiś normami.

Jest, jest, aż wstyd pisać. To dokładnie jak z innymi elementami instalacji elektrycznej. Jak jest zacisk PE to się tam podłącza przewód ochronny, jak takiego zacisku nie ma to się nie podłącza. Proste, prawda? Uprzedzając pytania. Tak, są takie elementy instalacji elektycznej, w których są dwa lub trzy zaciski PE. Tak, dzisiejsze przepisy nie dopuszczają jakiegokolwiek obwodu nowobudowanego lub przebudowywanego nieposiadającego przewodu ochronnego. Dotyczy to obwodów rozdzielczych i odbiorczych. Czym jest obwód, odsyłam nawet do wikipedii.

 

Myślę, że jako nie nauczyciel wystarczająco wyjaśniłem laikom podstawowe zagadnienia elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jako nie nauczyciel wystarczająco wyjaśniłem laikom podstawowe zagadnienia elektryki.

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

:bash::bash::bash:

Prawda jest niestety taka że nasz forumowy filozof i laureat nagrody nobla z elektryki, nadal nie odpowiedział na to zawiłe pytanie postawione przez odaro.

Czyli

Czyli jednak tego nie wiesz.

 

Jak na razie tylko wypowiedź Dendrytusa wnosi coś konkretnego w temacie.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się jeszcze dowartościować tak jak to robił Hitler, Stalin, Mussolini, Kadafi, I wielu innych "wielkich". Postaw sobie pomnik za życia, bo po smierci nikt tego nie zrobi.

 

Ale za nim, to może podasz wreszcie te swoje przepisy?

 

Prawda jest brutalna. Nie znasz się. Jesteś naciągaczem, zwykłym kłamcą i paprokiem. Okłamujesz ludzi nieistniejącymi przepisami, wydumanymi teoriami, błędnymi interpretacjami.

Edytowane przez geguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. :lol:

Pytaj tych co tą pianę biją. :lol:

 

Jest, jest, aż wstyd pisać. To dokładnie jak z innymi elementami instalacji elektrycznej. Jak jest zacisk PE to się tam podłącza przewód ochronny, jak takiego zacisku nie ma to się nie podłącza. Proste, prawda? Uprzedzając pytania. Tak, są takie elementy instalacji elektycznej, w których są dwa lub trzy zaciski PE. Tak, dzisiejsze przepisy nie dopuszczają jakiegokolwiek obwodu nowobudowanego lub przebudowywanego nieposiadającego przewodu ochronnego. Dotyczy to obwodów rozdzielczych i odbiorczych. Czym jest obwód, odsyłam nawet do wikipedii.

 

Myślę, że jako nie nauczyciel wystarczająco wyjaśniłem laikom podstawowe zagadnienia elektryki.

 

Jak nauczyciel nadal jesteś słaby ale robisz postępy :)

 

Aha sam nie jestem nauczycielem

 

Twoja wypowiedź zmienia postać rzeczy. Bo jeszcze nie parę wpisów wyżej była postawiona teza że PE musi być podłączony w każdym łączniku w każdym czyli nawet wtedy jak nie ma zacisku PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się jeszcze dowartościować tak jak to robił Hitler, Stalin, Mussolini, Kadafi, I wielu innych "wielkich". Postaw sobie pomnik za życia, bo po smierci nikt tego nie zrobi.

Gdzie mi tam do pomników, ja tylko ino pyłek jestem

Ale za nim, to może podasz wreszcie te swoje przepisy?

Ale po co? Przecież ty masz lepsze i znasz je lepiej. Z każdym zdaniem potwierdzasz swoją fachowość doświadczenie i geniusz.

 

Prawda jest brutalna. Nie znasz się. Jesteś naciągaczem, zwykłym kłamcą i paprokiem. Okłamujesz ludzi nieistniejącymi przepisami, wydumanymi teoriami, błędnymi interpretacjami.

No proszę odpowiedz w końcu co robi się z przewodem PE w puszce od włącznika światła. Przecież już wszyscy wiedzą, że to ty się znasz na wszystkim, a nie ja. Chętnie się douczę i podniosę kwalifikację na temat przewodu PE w puszce pod łącznikiem/włącznikiem.

 

Ponieważ pytanie

Może źle napisałem ale nie chodziło mi o puszkę rozgałęźną ale puszkę w której montujemy przełącznik, wyłącznik

 

Co robimy w puszce montażowej z przewodem PE?

Tak chodzi o łącznik instalacyjny.

 

Ale w takim razie nachodzi mię pytanie po co jest potrzebny PE w łączniku

 

jest dla ciebie za trudne, zmienię je na bardziej zrozumiałe:

 

Po co wprowadzać przewód PE do puszki pod wyłącznik, skoro nie ma go do czego podłączyć, ponieważ 99,9% wyłączników nie ma odpowiedniego zacisku?

Mimo braku zacisku PE we włącznikach, nawet tych pokrytych złotem, spełniają one wszystkie stosowne normy?

 

Ten 0,01% to dziwolągi.

 

Skro świetnie znasz przepisy, to z pewnością podanie paragrafu mówiącego o konieczności wprowadzania przewodu PE do puszki z włącznikiem, nie będzie stanowiło dla ciebie żadnego problemu.

PS.

Jebiesz się z tą odpowiedzią już trzy strony.

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jebiesz się z tą odpowiedzią już trzy strony.

Ja ze stroną, Ty ze swoją głupotą i prostactwem chamie. Zamiast odpowiedzi mam dla ciebie wierszyk.

 

 

"Próżnoś repliki się spodziewał

Nie dam ci prztyczka ani klapsa.

Nie powiem nawet pies cię j...ł,

bo to mezalians byłby dla psa."

 

J. Tuwim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze stroną, Ty ze swoją głupotą i prostactwem chamie. Zamiast odpowiedzi mam dla ciebie wierszyk.

 

 

"Próżnoś repliki się spodziewał

Nie dam ci prztyczka ani klapsa.

Nie powiem nawet pies cię j...ł,

bo to mezalians byłby dla psa."

 

J. Tuwim.

 

To i w poezji kolega mocny. Szkoda, że nie własnej.

No cóż pytania przerosły forumowego mistrza

I co z tym łączeniem PE :)

Nic.

Nie ma potrzeby ciągnięcia PE do włączników. To tyle w kwestii PE i włączników. I żeby było jasno żadne przepisy tego nie nakazują, ani normy nie wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...