Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie wszystko o szeroko rozumianej elektryce.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam , mam kolejne małe pytanie. Podczas kładzenia instalacji część przewodów wyprowadza się na zewnątrz do oświetlenia np. tarasu czy drzwi wejściowych. Wyprowadzić odpowiednio długi przewód to nie problem - ale jak później mocuje się do ściany oprawy oświetleniowe poprzez warstwę np. 12 cm styropianu. Czy takimi właśnie długimi śrubami , czy są inne rozwiązania. ?.Z góry dziękuję za podpowiedź.

Są też specjalne plastikowe kołki wkręcane do styropianu, w które z kolei wkręca się metalowe wkręty. Można je dostać w Castoramie (4 szt po 12 zł). Są idealne do wieszania niezbyt ciężkich przedmiotów. Jedyna wada - przy wykręcaniu (np przy ew. demontażu) często zamiast samego wkrętu wychodzi cały plastikowy kołek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na Forum.

 

Nie mam jeszcze "swojego" elektryka wiec nie bylo kogo sie poradzic a musze na dniach sie zdecydowac czy podpisuje umowe na przylacze kablowe czy napowietrzne.

Na Redenie ?

No to blisko z Gołonogu do Strzemieszyc :D

 

a ten wieżowiec 6-cio piętrowy to jeszcze stoi??? :o (no nie w Gołonogu, troche dalej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam kolejne proste pytanie.

Właśnie rozmawiałem z elektrykiem ,któremu chcę powierzyć wykonanie elektryki w moim nowym domku i dowiedziałem się ,że puszki w ścianie to zostawi mi przed tynkowaniem w dużych otworach luźno aby tynkarzowi łatwo było je umocować a następnie otynkować na grubość tynku.

Ja sądziłem ,że to elektryk w ramach kładzenia instalacji mocuje puszki pod gniazda zasilające w ścianie zostawiając np. 1cm na tynk.

Również cała tablica rozdzielcza ma być pozostawiona podobnie.

Kto z nas ma rację.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk twierdzi ,że właśnie tak sie robi. Mnie jednak niepokoi to ,że tynkarze mogą nie dbać o to- aby coś dać pod spód puszki - bo jest to zajęcie trochę dla nich czasochłonne, i po prostu pozostawią ją tylko na tynku " z boku". Boję się ,że puszka tylko tak umocowana w samym tynku wyjdzie mi kiedyś razem z tynkiem kiedy np. będę wyciągał wtyczkę z grubymi bolcami.

P.S Elektryk nie podał mi jakiejś ekstra niskiej ceny w związku z takim montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na tym świecie jest względne.

Jeśli elektryk pracuje równolegle z tynkarzem, to się dogadają sami.

Jeśli tynki są zrobione, to elektryk musi się dostosować.

Większośći tynkarzy nie przeszkadzają luźne puszki po elektryku i sami je licują z powierzchnią ściany. Ale niektórym przeszkadzają, powiem - tym gorszym.

 

A teraz wybierz wariant, który ci odpowiada. Mogą być też podwarianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić takie fantastyczne zjawisko: musiałem wymienić żarówkę energooszczędną na nową. Okazało się że ta nowa po wyłączeniu praktycznie przez całą dobę sobie mruga - tak co ok. 0,5 - 1 min. Dwie kolejne robią to samo. Sprawdzałem profilaktycznie w innych miejscach mojego mieszkania i też mrugają. Czy ktoś wie o co chodzi?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...