Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beton komórkowy czy ceramika poryzowana ?


Recommended Posts

zalozyciela tematu, nie rozumiem natomiast kasliwych uwag innych formułowiczów z cyklu " jak ja lubie takie tematy"

z tego co zrozumialam, to w temacie jest prosba o rzeczowe za i przeciw, o argumenty osob ktore juz pobudowaly, dla mnie dobor materialu na budowe jest kluczowym wyborem i chetnie uslyszalabym fachowe opinie na ten temat.

no tak, ale... "ZANIM ZAPYTASZ, POSZUKAJ ODPOWIEDZI"...

pobędziesz dłużej na forum to zobaczysz ile jeszcze osób założy ten sam temat (i znów od nowa, i znów od nowa...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zalozyciela tematu, nie rozumiem natomiast kasliwych uwag innych formułowiczów z cyklu " jak ja lubie takie tematy"

z tego co zrozumialam, to w temacie jest prosba o rzeczowe za i przeciw, o argumenty osob ktore juz pobudowaly, dla mnie dobor materialu na budowe jest kluczowym wyborem i chetnie uslyszalabym fachowe opinie na ten temat.

Do BK zraza mnie grożba wilgoci

natomiast ceramika zdaje sie byc droższa metoda i bardziej czasochlonna. Wydaje sie ze idea forum jest taka abysmy sobie wzajemnie pomagali a nie ucinali temat piszac " jak ja lubie..." lub "postaw sciane 3-warstwową ...BK+ceramika+silikat " wyjatkowo bylo to tworcze.

pozdrawiam wszystkich

 

Powiedz mi czego oczekujesz? Wątków w tym stylu jest cała masa, co roku pojawia się ich kilkanaśie a jakiś rewolucji w temacie nie było więc jest to tylko wprowadzanie większego zamieszania. Posiedź dłużej na forum poprodukuj się w tematach, a za 2 lata będziesz reagować podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedź dłużej na forum poprodukuj się w tematach, a za 2 lata będziesz reagować podobnie.

 

Wystarczy kilka miesięcy.

Dołączyłem jesienią ubiegłego roku, aktualnie kończę stan surowy, czyli moja świadomość problematyki mocno się zmieniła i często mam serdecznie dość wątków tego typu. Ale staram się pamiętać, że sam zdawałem pytania "kupiłem działkę, co powinien teraz zrobić?".

 

Komentarze "jak dawno nie było ..." traktuję jako inteligentne zwrócenie uwagi autora, że bardzo dużo tej wiedzy jest na Forum; trzeby tylko poszukać.

 

Powodzenia. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozyciela tematu, nie rozumiem natomiast kasliwych uwag innych formułowiczów z cyklu " jak ja lubie takie tematy"

z tego co zrozumialam, to w temacie jest prosba o rzeczowe za i przeciw, o argumenty osob ktore juz pobudowaly, dla mnie dobor materialu na budowe jest kluczowym wyborem i chetnie uslyszalabym fachowe opinie na ten temat.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Witam!

W pełni popieram słowa poprzedników. To nie kąśliwa uwaga z mojej strony, ale jak napisał MaciekW wystarczy parę miesięcy a człowiek na kolejne pytanie w stylu: BK czy ceramika, styropian czy wełna, oddychanie ścian itd, itd, itd.... (stali bywalcy znają te tematy) po prostu nie może zareagować inaczej. Jest to naprawdę delikatne zwrócenie uwagi autorowi tematu żeby skorzystał z funkcji "szukaj" - to taki napis u góry na który się klika, wpisuje wyraz-y szukane i znajduje wszystkie posty na ten temat. Proszę znowu nie odebrać tego jako kąśliwą uwagę bo nie wiem czy autor umie wykorzystywać tą funkcję a ma prawo nie umieć. Po użyciu tej funkcji pojawiają się SETKI tematów o BK i ceramice. Oczywiście nie ma potrzeby czytania wszystkich ale na pewno będą tematy które wzbudzą zainteresowanie i dadzą odpowiedż na postawione pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bard niniejszym cie obsobaczam i proszem o uzasadnienie ;)

 

Obszczekali więc zeznaję.

Informuję na wstępie, ze to są moje własne przemyyślenia.

 

MAteriały reklamowe dotyczące silki nic nie mówią o jej przenikalności cieplnej, wg mnie jest ona koszmarna jako izolator. OK, można mówić że ma dużą akumulacyjność cieplną, ale nie utrudnia przenikania ciepła.

Praktycznie budujemy dom z kamienia i budujemy dom zimny, który trzeba ostro izolowac zewnętrznie.

 

Mieszkałem w domu zbudowanym z litej cegły ceramicznej (dom stary z lat 60-tych) ściana 3W, ale bez izolacji tylko z przerwą powietrzną, okna szczelne. Zimą nie dąło się go dogrzać. Może takie coś to nie silka z wełną, ale od tej ściany różni się tlko tą właśnie wełną

 

Materiał jest ciężki, co czasem ma wpływ na cenę, aprzy budowie piętra nieco na tempo prac.

Materiał jest twardy, co powoduje konieczność używania szpecalnych narzędzi do zrobienia byle rowka czy dziury pod puszkę.

 

Znajomi murzerze, którym ufam, bo wiem co u mnie robili, twierdzą, że to jest materiał na garaże lub hale, ale nie na dom z ww. powodów.

 

Może i jest równy i łatwiej się tynkuje, ale BK też.

Może i jak się na tym coś powiesi, to nie wylezie, ale z ceramiki też.

 

A gadanie tzw. ekologów o promieniowaniu, albo, że silka nie jest wypalana i nie podnosi entropii wszechświata, to jest dla mnie takie pitu pitu.

 

Ciekawe co mówią o reakcjach chemicznych wapna zawartego w silce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kąśliwa uwaga z mojej strony, ale jak napisał MaciekW wystarczy parę miesięcy a człowiek na kolejne pytanie w stylu: BK czy ceramika, styropian czy wełna, oddychanie ścian itd, itd, itd.... (stali bywalcy znają te tematy) po prostu nie może zareagować inaczej. Jest to naprawdę delikatne zwrócenie uwagi autorowi tematu żeby skorzystał z funkcji "szukaj" - to taki napis u góry na który się klika, wpisuje wyraz-y szukane i znajduje wszystkie posty na ten temat. Proszę znowu nie odebrać tego jako kąśliwą uwagę bo nie wiem czy autor umie wykorzystywać tą funkcję a ma prawo nie umieć

 

Może powinien być temat nad wymianą doświadczeń w stylu "Jesteś nowym użytkownikiem? Zobacz jak korzystać z forum" wtedy nie było by tylu wątków z dwoma-pięcioma postami na ten sam temat? Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak widać, nie wystarczy :wink:

a po drugie, chodzi o to, żeby informacja o obsługiwaniu forum była łatwo dostepna, ponieważ pierwsze co widać na wejściu do forum, to "wymiana doswiadczeń"

Sorki dla załozyciela tego wątku, przenoszę się do uwag o forum

pzdrw

Witam!

 

Zgadzam się tobą absolutnie. Wprawdzie jako "przyklejony" jest na początku temat "Zanim napiszesz... Czyli najczęściej zadawane tematy" ale nie ma w nim najbardziej potrzebnych informacji dla początkującego forumowicza. Obok funkcji "szukaj" z prawej strony są FAQ ale dotyczą one spraw czysto technicznych. Można by zrobić coś podobnego dla początkujących jako pierwszy temat z DUŻYM tytułem "Dla początkujących użytkowników" Tam powinny być informacje jak korzystać z funkcji "szukaj", jak zawężać wyszukiwanie, jakich używać opcji itd. Wcale nie jest wstydem brak umiejętności posługiwania się pewnymi udogodnieniami i opcjami jakie daje administrator w tym przypadku Forum. Ja nieraz mam podobne problemy gdy wchodzę na nieznane fora czy inne strony. Ale staram się czytać FAQ, objaśnienia, rady wskazówki inne posty a dopiero później brać udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak nadal obstaje przy swoim....

nie ma przymusu odpowiadania na temat, jesli nie mamay takiej ochoty to po prostu tego nie robmy! ...uwalnianie jednak tutaj swoich negatywnych emocji i to jeszcze na osobe ktora jest na poczatku swojej przygody z budowa domu chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem. Wystarczy jedno zdanie z odeslaniem do innego watku lub nie reagowanie w ogole, moze to zmusiloby autora do dalszego szukania.

"czyz nie potrzeba jest mata wynalazku?'' ......a człwiek człowiekowi wilkiem jak swiat swiatem...

 

pozdrawiam wszystkich budujacych i tych ktorzy juz ciesza sie swoimi domkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicvze nie uwalniaja tu negatywnych emocji , zartuja sobie

Zartuje dlatego , ze nie ma odpowiedzi na zadane pytanie

To tak jak co lepsze welna czy styropian

Wiele tematow na forum sie powtarza , zawsze sa odpowiedzi , ale tu kazdy chyba zdecydowac powinien sam , bo to nie porada ma byc , to ma byc nasza decyzja

 

Jezeli o mnie chodzi BK +styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak nadal obstaje przy swoim....

nie ma przymusu odpowiadania na temat, jesli nie mamay takiej ochoty to po prostu tego nie robmy! ...uwalnianie jednak tutaj swoich negatywnych emocji i to jeszcze na osobe ktora jest na poczatku swojej przygody z budowa domu chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem. Wystarczy jedno zdanie z odeslaniem do innego watku lub nie reagowanie w ogole, moze to zmusiloby autora do dalszego szukania.

"czyz nie potrzeba jest mata wynalazku?'' ......a człwiek człowiekowi wilkiem jak swiat swiatem...

 

pozdrawiam wszystkich budujacych i tych ktorzy juz ciesza sie swoimi domkami

 

Nie chodzi o to by nie odpowiadać, ale sposób zadawania pytania często świadczy, że autor nie chce szukać, a przecież znajdzie bardzo dużo. Po prostu inni forumowicze napisali się tyle, że im się nie chce robić tego po raz n-ty więc podpowiadają że było i wystarczy poszukać.

 

Zauważcie, że niezadowoleni z takich odpowiedzi są tylko początkujący forumowicze. Ci z długi stazem albo milczą, albo dowcipnie odpowiadają, niewielki procent się rozpisuje. W sprawach tak tradycyjnych materiałów o jakie się tu pytacie nie można napisać nic odkrywczego. Wszystkie są równie dobre i popularne.

Co do samego wątku to podobne z reguły kończyły się wnioskiem, że każdy materiał jest dobry, a klucz do sukcesu leży w wykonaniu albo wątki takie umierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ludziska...

 

Każdy był tu kiedyś ten pierwszy raz, a jak wiadomo, pierwszy raz jest najgorszy.

 

Sam zadałem jakieś proste pytanie i przekierowano mnie do "szukaj" i jak nabrałem doświadczenia to już wiem co robić.

 

Nowych należy wprowadzać a nie na nich krzyczeć.

Nie ma obowiązku odpisywania na posty, jak ktoś jest znudzony pytaniem co jest lepsze, niech idzie dalej a nie się wyżywa.

 

Pozdrawiam nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Bard13 masz prawie w całości rację. Na Nowych nie można krzyczeć bo to również świadczy o Nas jak jesteśmy do Nowych nastawieni. Jeśli każdy dostanie odpowiedź :

"Użyj opcji szukaj" -

To może poprosić moderatora, że jeśli ktoś ma "mało"(kwestia do ustalenia) postów to z automatu dostaje taką odpowiedź.

Oczywiście trochę sobie pofantazjowałem ale mniej więcej tak to wygląda w ostatnim czasie.

A to :

"Każdy był tu kiedyś ten pierwszy raz, a jak wiadomo, pierwszy raz jest najgorszy. "

to bym trochę dyskutował !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ludziska...

Każdy był tu kiedyś ten pierwszy raz, a jak wiadomo, pierwszy raz jest najgorszy.

Sam zadałem jakieś proste pytanie i przekierowano mnie do "szukaj" i jak nabrałem doświadczenia to już wiem co robić.

Nowych należy wprowadzać a nie na nich krzyczeć.

Nie ma obowiązku odpisywania na posty, jak ktoś jest znudzony pytaniem co jest lepsze, niech idzie dalej a nie się wyżywa.

 

Bard - zauważ, że nikt tu nie krzyczy na nowych tylko każdy stara się ich naprowadzić na włąściwy trop. W tym wątku widać to najlepiej, ale co by się nie zrobiło zawsze jest źle... Zauważ kto najbardziej krytykuje - początkujący. Przychodzę, piszę i chcę od rękli odpowiedź. Tak to wygląda. Co robić - naprowadzasz, źle, pouczasz, źle, pokazujesz gotowe linki - też źle To co? Jak się milczy to też źle - spotkałem to w jakimś wątku - pytanie było trywialne, temat poruszany kilkanaście postów niżej, a po dłuższym milczeniu autor jeszcze się wnerwiał, że nikt mu nie odpowiada.

Krytykuje się za zachowanie forumowiczów z dłuższym stażem, ale co robią początkujący jak się ich instruuje, tym bardziej, że są to rady często uniwersalne i przydatne w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do Autora wątku - rzeczywiście na początku jest to denerwujący wybór, ale później takich dylematów będą dziesiątki i coraz spokojniej do tego się podchodzi ;).

Chciałam tylko uczulić na jedną rzecz - na początku budowy dołożenie 3000 do stropu czy materiału na ściany wydaje się mało ważnym drobiazgiem w tzw skali budowy. Chwilkę później człowiek jest bardzo szczęśliwy, że te 3000 zaoszczędził na tym czy owym. Optyka się zmienia... Także jeśli nie masz nieograniczonych środków, trzymaj się za kieszeń na każdym etapie.

Ja mam nadzieję obudziłam się w porę ze snów o inwestorskiej potędze finansowej ;) Ale ceramiki stanowczo bym nie zamieniła na BK. I tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ludziska...

 

Każdy był tu kiedyś ten pierwszy raz, a jak wiadomo, pierwszy raz jest najgorszy.

 

Sam zadałem jakieś proste pytanie i przekierowano mnie do "szukaj" i jak nabrałem doświadczenia to już wiem co robić.

 

Nowych należy wprowadzać a nie na nich krzyczeć.

Nie ma obowiązku odpisywania na posty, jak ktoś jest znudzony pytaniem co jest lepsze, niech idzie dalej a nie się wyżywa.

 

Pozdrawiam nowych.

 

 

Dzięki serdeczne :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...