Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beton komórkowy czy ceramika poryzowana ?


Recommended Posts

....ceramika czy tez bk wszystko zalezy od zasobnosci portfela osobiscie znam ludzi co postawili mury z pustakow zuzel betonowych i co ...zyja i funkcjonuja dalej nie neguje ze ceramika jest lepsza ale jakby na wszystko mial czlowiek patrzec to by z glodu umarl bo zaloze sie ze np to co jemy i czym oddychamy(np. w W-wie) jest na ogol duzo gorsze i szkodliwe niz takie tam mury....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. No to jestem już po urlopie , ale sobie poczytałem posty , wielkie dzieki za odpowiedzi , szczególnie te konkretne. Widze ,że jest tu wielu doświadczonych i znudzonych takimi pytaniami więć niech nie tracą swojego cennego czasu na pisanie odpowiedzi. Przeglądam archiwum forum ,ale grono posiadaczy domku z BK stale się powiększa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z problemami porotermu (czy maxa i innych takich) typu: docinanie skosów przy ścianach szczytowych, szalowaniem wieńca z zewnatrz, bruzdami czy otworami pod puszki w ścianie, mocowaniem kołków pod grzejniki, karnisze,montaż okien, wieszanie obrazów na scianie (w BK wystarczy gwóźdź hartowany), Co Wy na to?

A my na to, że nie robiłeś z tego - więc nie wiesz ;-)

- skosy, bruzdy itp. -> szlifierka + tarcza diamentowa

- wieniec, obrazki, szafki, itp - dłuższe kołki rozporowe, np. tzw. ramowe

- otwory pod puszki - koronki,i tyle :-)

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skosy, bruzdy itp. -> szlifierka + tarcza diamentowa
Ciekawe jak to pójdzie , tarcza 230-stka sięga tylko 5,5cm z jednej strony, skosy mogą być"dziurawe" od góry(mogą potargać wiatroizolację).Potrzebny prąd, kurzu nie brakuje. Łatwiej dużo jest przeciąć ręczną piłą BK. Ja na pewno zaszaluję i zaleję te skosy końcowe betonem

wieniec, obrazki, szafki, itp - dłuższe kołki rozporowe, np. tzw. ramowe

Wieniec robiłem przybijając gwoździami deski do BK, w porothermie trzeba prąd, wiertarkę, jakieś kołki (droższe od gwoździ) i więcej roboty.

Ciekawe też jak przymocuję wiszącą umywalkę, na pewno są specjalne kołki (tańsze od tych do BK :wink: )

 

Słuchaj powiem że rzeczywiście nie robiłem z porotermu, ale robiłem dużo z silki (podobne problemy) i NIC nie jest łatwiejsze w obróbce od BK.

Będę w oknach np: robił wstawki z cegły pełnej, żeby było łatwo zamocować okna, itd,itd.

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skosy mogą być"dziurawe" od góry(mogą potargać wiatroizolację).Potrzebny prąd, kurzu nie brakuje. Łatwiej dużo jest przeciąć ręczną piłą BK. Ja na pewno zaszaluję i zaleję te skosy końcowe betonem

Słuchaj powiem że rzeczywiście nie robiłem z porotermu, ale robiłem dużo z silki (podobne problemy) i NIC nie jest łatwiejsze w obróbce od BK.

Będę w oknach np: robił wstawki z cegły pełnej, żeby było łatwo zamocować okna, itd,itd.

pzdrw

 

A jesteś pewien, że dobrze zrobisz zalewając te skosy ? Być może masz inną konstrukcję dachu - u mnie przy 2 spadowym, na "schodkach" szczytów leży więźba i dopiero po cieślach murarz to obmurował "na gładko". Z prądem nie widzę problemu - spróbuj budować bez niego ;-)

Piła - zdaje się, że coś koło 100 PLN ? Dla porównania diamentówkę można kupić juz za ~20 PLN. Od BK z pewnością łatwiejsze w obróbce

jest ... drewno :-). A po co Ci te wstawki z cegieł :o ? Przecież okna siedzą na 4 kotwach do każdej z nich po 2 rozporówki z koszulkami odpowiednimi do materiału. Zapewne gwoździe są tańsze, natomiast wkręty, jak się pewnie orientujesz, są i szybkiego montażu i do pustych przestrzeni itd. Na przestrzeni całej budowy wiele z nich zostało odzyskanych i uzytych conajmniej kilkakrotnie. Czego nie można powiedzieć o gwoździach ;-)

 

A do autora wątku: znasz taką jedną piosenkę Martyny Jakubowicz

o domach z betonu ;-) ?

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, a może nie. Zbudowałem (moja firma) 14 domów, z BK, silki, optiroc (pustaki keramzytowe), pustaki żużlowe i jeden ze styropianu zalewanego betonem. Z porotermu jeszcze nie, ale wykonywałem rózne remonty z wykorzystaniem tego materiału i nadal twierdzę że najłatwiejszy w obróbce jest BK(z drewna nie budowałem i nie będę budował). Jest z nim najmniej problemów wykonawczych i uzytkowych. Powiem więcej, mieszkałem w domu z BK i nie widzę żadnych przeciwskazań co do tego materiału, a wszystkie wady BK to są właśnie takie jak np: Twoja :wink: , czyli żadnych konkretów.

Będę teraz mieszkał w "porotermie" i nie spodziewam się lepszego samopoczucia, natomiast spodziewam się wielu upierdliwości o których pisałem kilka (kilkanaście) postów wyżej.

Pewnie że są koszulki i różne duperele do porotermu, ale to zabiera czas i pieniądze.

JEDYNA zaleta porotermu jaką widzę to taka, że tynki wolniej wysychają i można je ładniej zrobić nie urabiając się tak bardzo.

pzdrw

P.S.Aha, ciekawe jakie jaja będą z kołkami do wełny na elewacji:). Spodziewam się, że co drugi będzie słabo trzymał, Pażywiom, uwidim, jeszcze dwa miechy i będę wszystko znał z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam, stoję teraz jak każdy inwestor kiedyś przed wyborem materiału na ściany domu. Dziękuję za duskusję, szczególni mi się podobała jej końcówka - rozmowa "techniczna" Dr.opsika i J_K_K, oby więcej takich konkretów. Temat jest wiecznie żywy i proszę wszystkich starszych forumowiczów o kontynuowanie rozmowy...piszcie więcej np.co mówią wykonawcy, czy cena za usługi mocno się różni w przypadku różnych materiałów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował starymi forumowiczami co piszą „poszukaj sobie „ Jak nie podoba im się to niech piszą sobie gdzie indziej :evil: , chyba że robią to po to aby mieć jak najwięcej postów a to mi zalatuje jakimś kompleksem :oops: . Często siedzę na forum i widzę te same osoby co wypowiadają się w prawie każdym temacie i nie wiem czy na prawdę maja łeb jak sklep czy może pieprzą tak aby popieprzyć bo co innego do roboty. W ostateczności mogę to zrozumieć. Dla tego prośba dla młodych forumowiczów, więcej wyrozumiałości i o…l ..ćo poniektórych.

Może im założyć oddzielne forum i będą wpisywać:

„w”

„c”

„ch”

po jednej literce aby więcej postów :D

Oczywiście jest to pewna uwaga skierowana nie do wszystkich starych bo są też i starzy z którymi warto podyskutować.

 

Miałem ten sam dylemat. Do wyboru BK lub ceramika i ostatecznie wybrałem BK. Taniej za materiał, murowanie, docieplanie, obróbkę np. przy instalacjach, a jest to dla mnie ważne bo sam będę robić instalacje :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem (moja firma) 14 domów, z BK, silki, optiroc (pustaki keramzytowe), pustaki żużlowe i jeden ze styropianu zalewanego betonem. Z porotermu jeszcze nie, ale wykonywałem rózne remonty z wykorzystaniem tego materiału i nadal twierdzę że najłatwiejszy w obróbce jest BK

 

I ja to rozumiem, bo wykonawcy uwielbiają najłatwiejsze technologie. Oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Tyle że oszczędności wykonawcy nie zawsze idą w parze z oszczędnościami inwestorów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ścianami jednowarstwowymi ze względu na łatwość ułożenia. A jeżeli już jednowarstwowe to ceramika. Ściany wewnętrzne z BK ze względu na łatwość ułożenia instalacji.

Tak też mam w projekcie.

Ciągle jednak się waham.

Różne są opinie na temat porothermu 44.

Zastanawiam się czy zrobienie dodatkowo elewacji z płytek klinkierowych nie byłoby dobrym rozwiązaniem

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ścianami jednowarstwowymi ze względu na łatwość ułożenia. A jeżeli już jednowarstwowe to ceramika. Ściany wewnętrzne z BK ze względu na łatwość ułożenia instalacji.

Tak też mam w projekcie.

Ciągle jednak się waham.

Różne są opinie na temat porothermu 44.

Zastanawiam się czy zrobienie dodatkowo elewacji z płytek klinkierowych nie byłoby dobrym rozwiązaniem

Co sądzicie?

 

dlaczego ściany jednowarstwowe są łatwiejsze do ułożenia?

przy 2W można zamaskować ewentualne "kuchy" wykonawcy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ma jednakową dobrą izolacyjność termiczną we wszystkich kierunkach, PTH tylko w kierunku prostopadłym do płaszczyzny ściany.

PTH nieco ciągnie chłód od fundamentu.

Natomiast BK ma małą pojemność cieplną, co powoduje znaczące wahania temperatury wewnątrz domu w ciągu doby w lecie.

PTH wykazuje stabilność tej temperatury - co jest jego istotną zaletą.

W domu nieotynkowanym z BK można zamieszkać, z PTH - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...