Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika :) TAB


tab

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 232
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cieszę się, ze będę mogła oglądać u Was jak się buduje D08. Ten dom nam się tez bardzo podobał, tylko nasza działka go nie pomieści. Myślę, że będzie Wam się w nim bardzo wygodnie mieszkało.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze będę mogła oglądać u Was jak się buduje D08. Ten dom nam się tez bardzo podobał, tylko nasza działka go nie pomieści. Myślę, że będzie Wam się w nim bardzo wygodnie mieszkało.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

 

U nas też był problem z działką, ale jakoś udało się zmieścić domek na niej i jest ok.

Oglądałam zdjęcia w Twojej galerii i widzę, że domek mcie dłuższy niż szerszy.

Ale bardzo ładny. A dachóweczka bardzo ładna i bardzo łądny odcień tego brązu, taki cieplutki.

 

A ciąg dalszy już w czwartek, bo wiązary przywożą i już mam dreszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nasz dom jest wąski i długi. W końcu wybraliśmy inna działkę i inny projekt.

Bo u nas było tak, że mieliśmy kilka ulubionych domów - projektów i do nich szukaliśmy działki.

A potem się i projekt zmienił. Powstał indywidualny projekt, ale ma trochę w sobie z tych domów co nam się wcześniej podobały.

Tak to już jest. Zaczyna się z jednym pomysłem a życie potem i tak pozmienia to po swojemu. Ale nie narzekamy. Jest dobrze, oby tak dalej.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tab, wczoraj powiedziałam do męża, że mam przeczucie, że na czwartek pewnie się nie wyrobią i wiązary będziesz miała dopiero w poniedziałek.....

Z budową tak zawsze.....

Ale wiem, że już tak długo czekałaś i czekałaś......

Co tam, poniedziałek już zaraz....

 

Wczoraj Twój brat dwa razy uroczo się do mnie uśmiechnął. Na dzień dobry i do widzenia..... :D

 

Widziałaś na żywo moje okno w lukarnie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tab!

Same miłe rzeczy o nas i naszym domku piszesz, że aż dobrze się w sercu robi..... :D

 

Chyba powiem naszemu szefowi, żeby zamienił tego stalowego rumaka na krasulę.... :lol: A jak spyta, o co mi chodzi, zacytuję to, co napisałaś....

 

Tylko mu nie mów, że to ja takie zdania głoszę :) Bo wiesz... ja do swego szefa budowy odzywam się..... :) Twój szef to inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tab!

Same miłe rzeczy o nas i naszym domku piszesz, że aż dobrze się w sercu robi..... :D

 

Chyba powiem naszemu szefowi, żeby zamienił tego stalowego rumaka na krasulę.... :lol: A jak spyta, o co mi chodzi, zacytuję to, co napisałaś....

 

Tylko mu nie mów, że to ja takie zdania głoszę :) Bo wiesz... ja do swego szefa budowy odzywam się..... :) Twój szef to inna bajka :)

 

Nie bój żaby, o niczym sie nie dowie... :wink: Chyba, że czyta nasze dzienniki na bieżąco :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab - w dzienniku pisałaś:

 

Właśnie podliczyłam stan tego, co widać :o

Kominy, kupione, ale nie są wymurowane na 100%, bo czekamy na wiązary, jak przyjada i zamontują to ekipa domuruje resztę kominów. Bloczki na ścianki działowe kupione, ścianki nie są wymurowane, bo czekają na wiązary :)

Dzisiaj mąż będzie ostatecznie cene własnie tych wiązarów negocjowac z naszym panem od tychże. A ja zmagam sie z dachówką. Jak tak dalej pójdzie to chyba po kosztach sprzedadz by miec święty spoój ze mna :)

 

ale...

podsumowałam i wyszło z robocizną około 65.000 ( robota 17.000, miało byc 20.000, ale ścianki i kominy nie stoją). Żyć nie umierać. A, nie ma policzonych gwoździ, nadproży, które musiały być i innych temu podobnych głupot ( jak znajdę fakturę to skoryguję kwotę).

 

Przypomniało mi się jak nasi Lordowie od kanalizacji chcieli zrobic przerwe na papieroska. A jeden z nich ( najstarszy i wyglądem przypominał jakiegoś magika) powiedział: Człowiek jakby był stworzony do palenia to by miał komin w głowie, a tak - cugu nie ma " :-?

 

no i mam pytanko - czy podliczyłaś już gwoździe, nadproża i inne głupoty??

i jeszcze - czy ocieplałaś podłogę na gruncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab - w dzienniku pisałaś:

 

Właśnie podliczyłam stan tego, co widać :o

Kominy, kupione, ale nie są wymurowane na 100%, bo czekamy na wiązary, jak przyjada i zamontują to ekipa domuruje resztę kominów. Bloczki na ścianki działowe kupione, ścianki nie są wymurowane, bo czekają na wiązary :)

Dzisiaj mąż będzie ostatecznie cene własnie tych wiązarów negocjowac z naszym panem od tychże. A ja zmagam sie z dachówką. Jak tak dalej pójdzie to chyba po kosztach sprzedadz by miec święty spoój ze mna :)

 

ale...

podsumowałam i wyszło z robocizną około 65.000 ( robota 17.000, miało byc 20.000, ale ścianki i kominy nie stoją). Żyć nie umierać. A, nie ma policzonych gwoździ, nadproży, które musiały być i innych temu podobnych głupot ( jak znajdę fakturę to skoryguję kwotę).

 

Przypomniało mi się jak nasi Lordowie od kanalizacji chcieli zrobic przerwe na papieroska. A jeden z nich ( najstarszy i wyglądem przypominał jakiegoś magika) powiedział: Człowiek jakby był stworzony do palenia to by miał komin w głowie, a tak - cugu nie ma " :-?

 

no i mam pytanko - czy podliczyłaś już gwoździe, nadproża i inne głupoty??

i jeszcze - czy ocieplałaś podłogę na gruncie?

 

 

TE głupoty i inne kosztowały około 2000.

A podłoga na gruncie nie była ocieplana, wszystko przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...