Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika :) TAB


tab

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 232
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie, że będę pilnowała!!!!

Ja bym na Twoim miejscu została u mamy!

Obiadki podane.....

Jezu, ale mi się nie chce gotować!!!!!!!

Nie cierpię tego pichcenia :x

 

Zmiana planów, jedziemy jutro wieczorem, także dopilnuję "sama we dwóch" * komina i innych głupot budowlanych.

Jak uda się to zajrzę do Ciebie.

 

*

"sam we dwóch to niosłem" - tekst jednego z montażystów na prośbę drugiego, by ten pierwszy w czymś tam pomógł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że chałupa coraz piękniejsza! Jak przyjdzie dach to nie będziesz mogła się napatrzeć. A potem będzie ciągnęło dalej i dalej i dalej..., aż zamieszkacie. Tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co czytam tutaj w dzienniczkach ludzi co już zamieszkali. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że chałupa coraz piękniejsza! Jak przyjdzie dach to nie będziesz mogła się napatrzeć. A potem będzie ciągnęło dalej i dalej i dalej..., aż zamieszkacie. Tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co czytam tutaj w dzienniczkach ludzi co już zamieszkali. :p

 

Ja już nie mogę napatrzeć się :)

 

Bo do dachu widać jak dom rosnie, a potem to już tylko środek by zamieszkać.

 

Otoczenie też ważne, ale bez niego można chwilowo żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chalupka coraz piękniejsza moim skromniutkim zdaniem ( ale sobie pojechałam

 

Bo to prawda!!

Byłam tam i widziałam! :D

Ta parterówka D08 z Muratora naprawdę jest ładna!

Z zewnątrz bardzo proporcjonalny i ładny z każdej strony. No i w środku, bardzo dobre rozmieszczenie pomieszczeń, bo w wielu parterówkach jest długi korytarz i drzwi jak w wagonach kolejowych. No i to wyjście na taras ! Baaaardzo duże z widokiem na ......pola (i cięż..... :lol: ).

 

Kominy też bardzo ładne. Chyba kupię takie same płytki....

 

Do zobaczenia, Tab!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chalupka coraz piękniejsza moim skromniutkim zdaniem ( ale sobie pojechałam

 

Bo to prawda!!

Byłam tam i widziałam! :D

Ta parterówka D08 z Muratora naprawdę jest ładna!

Z zewnątrz bardzo proporcjonalny i ładny z każdej strony. No i w środku, bardzo dobre rozmieszczenie pomieszczeń, bo w wielu parterówkach jest długi korytarz i drzwi jak w wagonach kolejowych. No i to wyjście na taras ! Baaaardzo duże z widokiem na ......pola (i cięż..... :lol: ).

 

Kominy też bardzo ładne. Chyba kupię takie same płytki....

 

Do zobaczenia, Tab!

 

Żaba,

dzięki za spotkanie, było mi bardzo miło móc oprowadzić po pokojach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam po ciuchutku to teraz napiszę 8)

Bardzo fajny domek i jak szybciutko idzie budowa :)

Trzymam kciuki za dachówkę zeby się jutro pojawiła :)

 

Aga, szybko, wręcz zawrotna prędkość ;)

Budują Ci nasi budowlańcy od kwietnia, położenie wiązarów i dachówki robi efekt zawrotności i wręcz błyskawicznego tempa.

Nam się nie spieszy, w tym roku i tak byśmy nie wprowadzili się, ale chcemy za rok.

 

A dachówka.... mam nadzieję, że będzie jutro, bo inaczej zmienię zdanie o sympatycznym sprzedawcy tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za jaja z tą fugą? Przecież miała być ciemna?

szef sie pomylił, czy sprzedawca?

 

Tak też wygląda dobrze, ale jeszcze wczoraj mówiłaś o ciemnej.

 

Bardzo ładne zdjęcia!

Teraz wszyscy widzą, że nie zmyślałam, pisząc, że domek jest śliczny!!!

 

Ten komin rzeczywiście wygląda jak krzywy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za jaja z tą fugą? Przecież miała być ciemna?

szef sie pomylił, czy sprzedawca?

 

Tak też wygląda dobrze, ale jeszcze wczoraj mówiłaś o ciemnej.

 

Bardzo ładne zdjęcia!

Teraz wszyscy widzą, że nie zmyślałam, pisząc, że domek jest śliczny!!!

 

Ten komin rzeczywiście wygląda jak krzywy :o

 

Żaba, chyba te chłopy :) nie odróżniają kolorów, dobrze że brązowa, a nie np. zielona :)

 

Jak mi sie spodoba to zostawię, na razie jestem na 70 % na nie, ale poczekam na dachówkę i się "obaczy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab ślicznie już wygląda ten dach, aż serce się raduje. Kominem się nie przejmuj, według mnie jest prosty. Bez poziomnicy nie widać i już. Po wybudowaniu ścianek działowych nawet z poziomnicą nie będzie nic widać. Przy tynkowaniu się zgubi. Gdy patrzę jak rośnie Twój "domek", to aż nie mogę się doczekać wiosny, kiedy sam zacznę!! Powiedz jak podparłaś dach nad częściowo zadaszonym tarasem? Nie mogę zabardzo się dopatrzeć na zdjęciach. wydaje mi się, że są to belki drewniane, ale jak przytwierdzone są one do ścian nośnych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab ślicznie już wygląda ten dach, aż serce się raduje. Kominem się nie przejmuj, według mnie jest prosty. Bez poziomnicy nie widać i już. Po wybudowaniu ścianek działowych nawet z poziomnicą nie będzie nic widać. Przy tynkowaniu się zgubi. Gdy patrzę jak rośnie Twój "domek", to aż nie mogę się doczekać wiosny, kiedy sam zacznę!! Powiedz jak podparłaś dach nad częściowo zadaszonym tarasem? Nie mogę zabardzo się dopatrzeć na zdjęciach. wydaje mi się, że są to belki drewniane, ale jak przytwierdzone są one do ścian nośnych?

 

Artur, kominem nie przejmuję się, jakby byl krzywy, to bym nie pozwoliła żeby tak został, a jest prosty jak słońce:)

Sama cieszę się, że domek tak szybko rośnie, ale potem już tego nie będzie widać, bo będzie robiony środek.

 

Dach nad tarasem jest oparty na belkach, które sa przymocowane do słupa i do wieńca. Nie mają prawa drgnąć. Zrobię dokładniejsze zdjęcia i zamieszczę, chociaż teraz jak przyjdzie dachówka to już dobrze tego nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten dach, kominy ładnie pasują. Na niektórych zdjęciach nie bardzo mogłam odczytać co to za kolor, bo jakoś światło święciło nie tak. Ale teraz widać jaki to jest duży dom.

U nas też pod koniec zabrakło dwie palety dachówek, ale dlatego drewna na więźbę było za dużo. To chyba normalne i nie ma się co przejmować.

A co dziwnego w tym, że inwestor jeździ na budowę? Nawet jeśli i 100 razy dziennie. Robotnicy powinny być do tego przyzwyczajony... A że marudzą, o jej, taka ich rola...Jak przy tym jeszcze pracują, niech im będzie...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tab, cieszę się, że mogłam pomóc. :D Ty tez byś mi nie odmówiła, gdybym miała taki problem. Czy nie ma różnicy w kolorach?

A co do barw, to na żywo zupełnie inaczej wygląda kolor tej dachówki.... Jest dużo ciemniejszy, bo na zdjęciach wygląda jak jasny brąz. Ale to chyba wina pyłu i światła.....

Na mojej budowie też staram się być często, zwłaszcza gdy są budowlańcy. I doskonale wiem, że woleliby mnie nie widzieć co parę godzin i na pewno też odpowiednio to komentują. Ja też już nie mogę na nich patrzeć!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc TAB piekny ten domek. Ja tez jestem za przestronnym, ale zona troche wstrzemięzliwa. Niemniej caly czas nad nia pracuje:) Moze sie uda.

Trzymam kciuki z atwoja budowe i obym ja tez na wiosne ruszyl.

Tomek

 

 

Hehe, musisz żonę udobruchać. Codziennie kwiaty itp. :)

bylismy swego czasu w przestronnym, w miarę wykończonym i to jeszcze bardziej utwierdziło nas, że wybralismy dobrze.

A czy naprawdę dobrze, to okaże się jak zamieszkamy.

Budujcie ten domek, przekonaj żonę, będziecie na pewno zadowoleni. Chętnie służę wszelkimi "pomysłami" czy innymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...