Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie bardzo rozumiem dlaczego w wielu piwniczkach stosuje się wylewkę na podłodze. Piwniczka oprócz funkcji schładzania piwa i wina :D ma zastosowanie jako miejsce przechowywania produktów żywnościowych a te lepiej się trzymają gdy jest podłoga typu polepa. Ja mam na podłodze piach i tylko przejścia wyłożone płytkami chodnikowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle nie zastanawiałam jaka i czy ma być podłoga :roll: ale moi budowlańcy i Mąż stwierdzili, że będzie to jest :lol:

Teraz jeszcze mieszkam w bloku i korzystam z typowej piwnicy , robię przetwory, przechowuję kilka kg ziemniaków zimą i jakoś nie widzę potrzeby rezygnowania z podłogi.

 

Wczoraj strasznie lało i musieli przerwać pracę, a dzisiaj pną się do góry ściany domu :D ziemianka musi poczekać :wink:

 

Pozdrawiam,Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc a ja jak kupilem dzialke do tam juz byla stodola na fundametach ale drewniana i o wymiarach 12 na 8 metrow i pod wiekszoscia jest piwnica ale bez podlogi czyli ziemia a nie beton jak do tej pory znalazlem tylko jedna nornice hoc to przez to ze w oknah szyb nie ma cala piwnica to poprostu poglabiony fundamet a jako dah piwnicy poprostu teownik i pustak i na to wylewka na podloge na podlodze zawsze zostawiam slome zeby nie wlazim mroz do piwnicy a wilgoc w niej jest i wszystko rewelacyjnie sie trzyma poprawie tylko okna dodam swiatlo i zrobie na lato malye pomieszczenie do saczenia piwka lub winka w upalne dni aze z boku ziemniaki beda lezec to sie jakos osloni piwniczka taka jest skarbem na nadwyzki ogrodkowe polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko:

Wymiary 3m x 3m,wydaje mi się, że będzie akurat :wink: co do wysokości to Mąż 183 cm wzrostu stoi w niej swobodnie, więc ok 2 m.

 

Jestem wściekła :evil: bo wczoraj nie zabrałam aparatu a szalunki są zdjęte i sklepienie wymurowane czerwoną cegłą wygląda odjazdowo :lol:

Następne fotki jeszcze w tym tygodniu :wink:

 

adi_

Gratuluję piwniczki -porządnej piwnicy :o - odpadł Ci problem murowania, ale to murowanie to nawet całkiem przyjemne :roll: nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy :wink:

 

Powodzenia,Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

B.B, Tytus,

 

Wasze ziemianki są z bloczków ale obie budowane w inny sposób tzn. B.B. ma grubszą ścinkę bo bloczek jest kladziony płasko. Tytusa jest b. ekonomiczna. Czy są jakieś inne przesłanki aby wybrać jednąz dóch metod budowy ?

 

Pozdrawiam

 

Nie będę dodawał że obie są super bo to jest oczywiste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Mój syn ma dużą działkę i już dawno mówiłem, że zrobimy zieminakę ale on chyba nie bardzo się do tego palił bo nigdy czegoś takiego nie widział. Dzięki zamieszczonym tutaj fotkom już wie, że też będzie to robił.

Dzięki wszystkim, którzy to tutaj zamieścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...