Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Galeonik, tam gdzie mieszkam - Zalew Zegrzyński - jest pełno takich lepianek. Ale niezależnie jak dużą chcesz piwnicę, to i tak musisz się napracować: zrobić wykop odpowiedniej głębokości, szerokości, wysokości, wylać poszdzkę (UWAGA: jeżeli planujesz przechowywać ziemniaki to proponuję w miejscu ich składowania nie wylewać betonu na posadzkę tylko zostawić tam ziemię lub podsypać piachem - tak zrobili moi dziadkowie przynosi to efekty), wyszalować ściany lub wymurować je i zrobić sklepienie. Tam gdzie ja mieszkam wszystkie sklepienia są półokrągłe, prawdopodobnie dlatego że wentylacja jest grawitacyjna, a wywiew jest zamontowany w kopule (rura posadowiona pionowo z zabezpieczeniem przed opadami i ptactwem). także roboty trochę jest !!!!

 

Pozdrawiam

 

moim skromnym zdaniem sklepieniepólokragle(kolebkowe) wynika z wytrzymalosci takiegoz a nie ze wzgledow wentylacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam pytanie do osób, które maja takie piwniczki. Jakie macie wymiary takiej piwniczki? Planujemy taką u siebie, ale nie wiem jaką wielkość powinna miec żeby była wygodna?

 

Odpowiedź brzmi oczywiście: to zależy :D - od tego, jak zamierzasz z niej korzystać, ile i czego przechowywać itp. Ja mam ca. 8 m2 (2 x 4) i mam nadzieję, że mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...