Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czytam Wasze posty o ziemiance, temat krąży mi po głowie od czasu gdy zobaczyłam taką dawno temu u swojej babci, a teraz chcialabym taką miec u siebie... niestety nie ma juz kto przekazac mi wiedzy na temat jak ją zbudować.

Jeśli macie materiały proszę i ja o podesłanie ... na adres [email protected]

wielkie dzięki i Wesołych Świąt

 

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały wysłane

Muszę jeszcze napisać że zrobiłem takie wstępne rozeznanie ile może mnie kosztować taka ładna piwniczka-ziemianka, po dokonaniu obliczeń wyszło w granicach 4 tysięcy zł, :cry: :cry: zmartwiło mnie to srodze wiadomo że jeszcze jest to i owo do zrobienia po ukończonej budowie.

Tak więc moja budowa ziemianki musi poczekać na finalizacje w innym terminie.

Kurcze a już myślałem że w tym roku będę chłodził browarka w ziemnej piwnicy, ale nic to wszak mam jeszcze lodówkę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam ziemianke jaka babcia miala

cala z betonu zero cegly gdzie kolwiek

moze byla otynkowana juz nie wiem

ale bylo to pol metra w ziemi raptem dwa schodki dzwi ze zwyklych desek nie heblowanych

w srodku dwie komory jedna na ziemniaki droga na owoce przykryta z 3 stron ziemia

na dachu ziemi bylo raptem 10cm

i by tez komin pamietam ze latem temperatura byla niska cos kolo 5 stopni lubialem tam siedziec bo bylo zimniusio odleglosc tego wszystkiego od studni byla raptem 3 metry dzis juz niema jej potomek po dziadkach rozwalil

glupis bos nie wiedzial co masz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie ziemiankowiczów.

Od kilku miesięcy dojrzewa we mnie pomysł zrobienia piwnicy-ziemianki. Zebrałem już pokaźną ilość kamienia którego chcę użyć do jej budowy Niestety nie mam żadnych materiałów dotyczących wykonania takiej pracy. Dlatego też zwracam się z prośbą o przesłanie mi przez bardziej doświadczonych kolegów wszystkiego co pomoże mi w realizacji moich planów a widzę, że przesyłacie sobie wzajemnie takowe. Za wszelką pomoc będę wdzięczny (mile widziane skany Muratora z 2000 roku) i z góry dziękuję.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...