Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

I w ten sposób WSZYSTKIE ziemianki w tym kraju powstałe około roku.... są jednoznacznym wyrazem faktu, ze zwyciężyła koncepcja rozwiązania, które...... Dowodzi tego BEZSPRZECZNIE procentowy udział tej konstrukcji w zestawieniu z ogólna liczbą wybudowanych wtedy ziemianek!

Inne rozwiązania ewidentnie przegrały tę walkę na myśl techniczna z twórcą TEGO WZORU, czego dowiodły moje wieloletnie badania prowadzone w miastach i wsiach na terenie kraju....

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

ok. 3 lat temu kupiłem mały domek pod wrockiem z działką ok 20 arów- moj domek ma małe szambo (najprawdopodobniej nieszczelne), w tym roku planuję rozbudowę i szambo to zostanie zasypane (nowe zrobię szczelne), mój problem polega na tym iż mam sąsiadke która twierdzi że przez moje nieszczelne szambo podmaka jej dom - zaznaczę iż wywoże ścieki raz w miesiacu, a odległość pomiędzy moim szambem a jej domem to ok 80 m czy to możliwe aby nieszczelne szambo tak daleko promieniowało ? co grozi mi za to nieszczelne szambo ? we wsi jest kolektor ściekowy ale idzie równoległa ulicą i jest oddalkony ok 120 m od mojego domu? poradzcie co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, dzięki za odpowiedź,

 

to ze sąsiadka ma kiepska izolację to ja wiem (raczej nie ma jej wcale stary poniemiecki budynek), wiem również że z części dachu nie ma rynny tylko woda jej leci pod dom, mam pytanie co mi grozi jak ta starszawa pani przyprowadzi jakąś komisję, przyponinam że odległość pomiędzy moim szambem a jej domem to ok. 80 m a odległość pomiędzy moim szambem a jej działką to dobre 40 metrów, poza tym twierdzi że przez to szambo popadały jej drzewa (stare poniemieckie), czy ktoś miał taka komisje u siebie ? spad na tym odcinku(80m) to max 0.5 metra.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chałupa budowana dawno? na kwity, czy czuja?

jak są kwity to co sie obawiasz? a nawet jeżeli nie,

to udowodnienie akurat Twojej winy nie będzie praktycznie możliwe,

ja nie widzę możliwości - a ona to co ma, sławojkę?

skoro jeszcze piszesz o złym stanie jej odwodnienia dachowego to już zupełnie babcia poległa

chyba, że sama nie robi kupy, zwierzątek dookoła w promieniu setek metrów brak, innych szamb w rozsądnej odległości też, a w piwnicy, w wodzie znajdą pałeczki koli

wtedy można mowić o wpływie czegokolwiek z okolicy, a nie jej własnym problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A powiedz na jakiej podstawie sądzisz, że to szambo jest nieszczelne? Może ono jest szczelne.

Czy w czasie wysokich opadów napływa do niego dodatkowa woda? Czy w czasie suszy rzadziej wywozisz ścieki?"

 

tak dokładnie w czasie suszy wywoże rzadziej niż w czasiu ulewnych deszczy, po za tym to jest szambo bez uszczelnienia (trzy kręgi wkopane w ziemię i chyba płyta betonowa na spodzie) ale po wypompowaniu widać jak ze spoin pomiędzy kręgami sączy sie woda, wieć nieszczelne na bank pytanie co mi za to grozi bo babcia się chyba uparła - była cisza do czasu aż dostala z gminy informacje o tym iż planuje rozbudowę domu, po sąsiadach po swojej stronie ulicy zaczęła już zbierac chetnych do przyłaczania się jak zrobię przewiert na drugą stronę ulicy aby podlaczyć sie do kanalizacji - problem w tym że ja tego przewiertu zrobić nie chcę bo za duże koszty ok 30 tyś PLN na przyłacze do mojego domu, więc stwierdziłem że robie szambo - to co jest i tak będzie zasypane bo ok. 20 cm od niego będą szły fundamenty dobudówki.

 

 

pytanie co mi moze zrobić i jaką komisje przyprowadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nabyłeś, więc go raczej nie budowałeś. Z czasem zorientowałeś się, że kupione z dobrem inwenatrza szambo przecieka. Dlatego planując rozbudowę domu, chcesz wkopać zupełnie nowe szambo, ze względu na to, iż stare jest nieszczelne i zagraża zarówno środowisku jak i osobom mieszkającym w sąsiedztwie.

Tak więc wyrażasz dobrą wolę poprawy. Jeżeli tak będziesz argumentował, to jeżeli nawet jakaś komisja przyjdzie, to raczej będzie miała ograniczone pole manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź, taka też właśnie przyjąłem strategię, pytanie jak może mnie ukarać wyżej wspomniana komisja, nie ukrywam że po uzyskaniu zgody na rozbudowę w pierwszej kolejności będę chciał wylać fundamenty, postawić ściany (do stropu) a w dalszej kolejności wykopac szambo, jak zgasic upierdliwa babcię ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyobraźnię mam ograniczoną, ale nijak sobie nie potrafię wyobrazić, jak to Twoje g..o płynie 80 m pod ziemią pod chałupę babci, coby osłabić jej chałupę..

Kupiłeś co kupiłeś.. zorientowałeś się, że jest be, chcesz zrobić cacy.. kto ci coś zarzuci.

Babcia ma ......., a hm... ile ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo jej powiedziałem że 80 metrów pod ziemią to chyba bym musial jej wodę pod sotrym ciśnieniem wypychac aby doszło, liczącz nawet ok 40 do granicy dzialki to chyba tez nie da rady, a babcia ma ok 80 i wkurza wszystkich sąsiadów pokolei, sama opróżnia do rowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja się zastanawiałam, czy nie unicestwić swojej ziemianki - zastanej po poprzednich właścicielach, ale to moje to prawdziwa ziemianka, bardziej w dół niż w górę :D

Myślałam - zrównac z ziemiż, albo zrobić na niej skalniak - teraz rozpatruję wersję nr 2.

Choć wejście nie jest komfortowe otwór z 70 cm średnicy, - raj dla grotołazów :lol:

Trzeba się będzie zająć tą piwniczką, ale narazie sąpilniejsze sprawy - poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

U siebie robię piwniczkę! Będzie całkowicie pod ziemię, obok domu na osobnej płycie fundamentowej. Wejście do piwniczki będzie z pomieszczenia gospodarczego (dom podpiwniczony). Piwniczka będzie od domu zaizolowana termicznie, od ziemi tylko przeciwwilgociowo. Efekt będę znał jak wybuduję i po sezonie eksploatacji - czyli nie wcześniej niż w 2010 roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosząc temat... czy ktoś już wykonał kosztorys takiej inwestycji?

 

 

Myślę o piwniczce ok 10 m2 na tym domek z drewna taka szopa na narzędzia. Wysokość 2 metry, wejście przez klapę w podłodze domku na narzędzia.

Piwniczka ma mieścić ziemniaki, jabłka i słoiki z ogórkami od babci ;) O konfiturach nie wspomnę.

 

 

Gdyby ktokolwiek miał chociaż wstępny kosztorys takiej inwestycji niech podzieli się wiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...