Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Od razu mówię, że przeczytałem tematy o nieszczelnych szambach ale recepty jakie szanowni użytkownicy dawali były bardzo różne, dlatego jeśli się nie pogniewacie to raz jeszcze zapytam o szambo nieszczelne. Niestety i mnie ten problem dotknął ale szczęście w nieszczęściu jest takie, że jeszcze w domu nie mieszkam. Szambo po zainstalowaniu w tydzień napełniło się wodą - po każdym deszczu... Ten sam mistrz montował w trzech domach - moim i dwóch sąsiadów którzy też się budują. Na próby reklamacji odpowiadał stekiem wyzwisk i przekleństw (oczywiście gdzieś spod Radomia) więc zabraliśmy się sami do wykopywania owych przybytków. Ja zakończyłem właśnie dziś wykopytwanie i podobnie jak w przypadku jednego sąsiada który uczynił to pierwszy mam wszystko za wyjątkiem komina łączone tą słynną pianką. Z rury wprowadzającej "zawartość" z domu do szamba jak ją odkopałem aż trysnęła woda tak szczelnie była połączona. Klapa obok komina wogóle nie była połączona z pokrywą.

Moja konkluzja z tego forum to połączyć wszystko atlasem, ktoś pisał że atlas plus ale to chyba do płytek z podłogówką więc chyba nie ma sensu. Jednak już słyszałem od znajomego murarza, że to za mało. Czy ktoś kto uporał sie z takim problemem może coś tu podrzucić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo wysoki poziom wod gruntowych. Ostatnio podczas ulew wode mialem na 'sztych'.

Szambo betonowe, pokrywa montowana na pianke I zaszpachloawna grubo atlas plusem. Nic nie przecieka.

Polaczenia rur uszczelnione CM 17 bo akurat robilem plytki.

 

Kleje do plytek sa dobre, bo sa generalnie wodoszczelne, elastyczne i maja maly skurcz.

 

Najwazniejsze aby sam zbiornik i plyta byl szczelny.

 

Ja na twoim miejscu wyskrobal bym pianke (bez sciagania pokrywy), przejechal szczotka druciana i zaszpachlowal altas plusem.

Przejscia rur to samo, tylko ze tam lepiej z obu stron.

Jezeli dodatkowo zasmarujesz to jakim bituminem na bazie rozpuszczalnika, to bedzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od razu mówię, że przeczytałem tematy o nieszczelnych szambach ale recepty jakie szanowni użytkownicy dawali były bardzo różne, dlatego jeśli się nie pogniewacie to raz jeszcze zapytam o szambo nieszczelne. Niestety i mnie ten problem dotknął ale szczęście w nieszczęściu jest takie, że jeszcze w domu nie mieszkam. Szambo po zainstalowaniu w tydzień napełniło się wodą - po każdym deszczu... Ten sam mistrz montował w trzech domach - moim i dwóch sąsiadów którzy też się budują. Na próby reklamacji odpowiadał stekiem wyzwisk i przekleństw (oczywiście gdzieś spod Radomia) więc zabraliśmy się sami do wykopywania owych przybytków. Ja zakończyłem właśnie dziś wykopytwanie i podobnie jak w przypadku jednego sąsiada który uczynił to pierwszy mam wszystko za wyjątkiem komina łączone tą słynną pianką. Z rury wprowadzającej "zawartość" z domu do szamba jak ją odkopałem aż trysnęła woda tak szczelnie była połączona. Klapa obok komina wogóle nie była połączona z pokrywą.

Moja konkluzja z tego forum to połączyć wszystko atlasem, ktoś pisał że atlas plus ale to chyba do płytek z podłogówką więc chyba nie ma sensu. Jednak już słyszałem od znajomego murarza, że to za mało. Czy ktoś kto uporał sie z takim problemem może coś tu podrzucić?

Pozdrawiam

 

Mam zamiar kupić i zamontować takie szambo gotowe betonowe z dnem z dwóch częsci nie licząc pokrywy,ale po tym poscie to się jeszcze zastanowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe szamba to dobra rzecz tylko należy pamiętać, że producent nie robi izolacji przeciwwilgociowej. W normalnych warunkach, bez wysokiego poziomu wody gruntowej, wykonana przez producenta "izolacja" wystarcza. W przypadku wysokiego poziomu wody gruntowej należy przed zabudową szamba wykonąć solidną izolację. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne szambo jest ok tylko wykonawca fatalny. Jeszcze napiszę tu jego nazwę żebyście na niego nie trafili teraz zapomniałem... Ważne tylko żeby szambo dobrze zaizolować tak jak wyżej forumowicze doradzali. Tak też sobie myślę że teraz to bym nie zasypywał tego szamba od razu tylko czekał z tydzień - do deszczów żeby przetestować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki to wykonawca, bo ja mam zamiar kupić szambo własnie z okolic.. Radomia.

 

Ja czytając wątki ogólne i w Grupie Budujacych - świadomie zrezygnowałem z "szamb radomskich". Czytałem już o cieknących, pokruszonych, połamanych, chamstwie jak coś się popsuje. Świadomie zapłaciłem więcej i wybrałem wykonawcę z okolic Wawy jaki był polecany na forum kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zasypał i poczekał na deszcz to byś miał nie szambo a łódkę. Lepiej przed zasypaniem nalać wody i sprawdzić czy nie cieknie.

He jasne, można też zorganizować gradobicie, tylko po co, lepiej czas polewania szamba przeznaczyc na coś innego. Jak solidnie popada, szambo się oblepi gliną i woda nie dostanie się do środka to można mieć nadzieję że nie będzie przeciekać. polewać można parasol ale do szamba wydaje mi się trzeba solidnego sprawdzianu.

Zapomniałem spytać o tą firmę dziś - jutro napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ta "firma" to sałexpol, Owadów 22, 26-631 Jastrzębia. "firma" która wrzuca szambo w ziemię i ma wszystko gdzieś. Dodam jeszcze po odkopaniu szmba, że nawet płyta górna była tak "przyklejona" tą sławetną pianką, że można było pomiędzy jej fragmentami rękę do środka włożyć. teraz zakleiliśmy klejem do płytek i po wyschnięciu izobetem - wygląda super teraz to zasypię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

No cóż, kolejny przykład na to, aby nie zgadzać się na piankę. U mnie "szambo podradomskie" ale uszczelniane na zaprawę z dodatkiem jakiegoś "magicznego środka" dolanego do zaprawy. Póki co raz wybierane i nie stwierdziłem nieszczelności. Zapełnia się dokładnie raz na 4 tygodnie ( 6,5 m3 )

 

Tyle, że montowane przez inną firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w chwili montowania nie byłem jeszcze właścicielem nieruchomości (wraz z szambem) więc nie mogłem wpływać na decyzje a nawet nie wiedziałem kiedy co się tam działo. Teraz za to "zaklajstrowane" elegancko i na razie trzyma... tyle że jeszcze nie padało;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo sie dobrze sprawdza klej do plytek elastyczny np atlas plus.

U mnie montowali szambo na pianke + otynkowanie wlasnie atlas plusem i nic nie przecieka a polaczenia znacznie ponizej wod gruntowych. Tak samo uszczelnione polaczenie rur.

 

bst - gdzie kupiłeś szambo i kto je montował ? u mnie przy montażu uszczelniali dokładnie tak samo, lecz niestety szambo 'pobiera' wodę z gruntu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...