Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

Dzięki Manik,

ziemianka którą pamiętam z dziecięcych czasów była niedaleko, bo w Nasielsku- więc może to ziemiankowe zagłebie :). Z napracowaniem może nie będzie tak źle- wykop będę chciał robić przy okazji wykopów pod fundamenty i karczowania działki (niestety z budową u mnie kiepsko-jestem na etapie użerania się z urzędami). Chcę zamówić ciągnik z koparką. Sklepienie chciałbym zrobić z elementów betonowych- półkręgów. Mam nadzieję że w przyszłym roku opublikuję zdjęcia nie tylko mojego domu, ale i piwniczki :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic, tylko życzyć powodzenia.

Jeśli w przyszłym roku będziesz planował ocieplać taką ziemiankę to daj znać, podpowiem czy wybrane przez nas rozwiązanie zdało egzamin i jak bardzo.

Co do karczowania lasu - o ile masz las na działce - w tym roku odleś go występując najpierw do nadleśnictwa o dokument taksacyjny zalesienia, a później do okręgowego oddziału Generalne Dyrekcji Lasów Państwowych z wnioskiem o odlesienie terenu na którym ma stanąć dom. Uważaj my chcieliśmy postawić tylko pomieszczenie gospodarcze i okazało się że tylko za "Garaż" musimy zapłacić kupe forsy (wszystko mieliśmy wyjaśnione w decyzji), ale póżniej poradzono nam aby złożyć wniosek o uchylenie już wydanej decyzji i wystąpić z wnioskiem o wydanie takiej samej decyzji ale na odlesienie terenu pod dom jednorodzinny i pomieszczenie gospodarcze, i tak zrobiliśmy. Ale chaczyk jest w czasie oczekiwania na wydanie takiej decyzji. CVzas może wynieść nawet do dwóch miesięcy, a prośba o uchylenie wydanej decyzji i wystąpienie o nową decyzję to następne dwa miesiące, i tak masz prawi pół roku a my stoimy z robotą. I jeszcze jedno - powirzchnia odlesiana nie może przekroczyć 500 m2, bo powyżej tej powierzchni obowiązują inne przepisy i znowu trzeba płacić.

 

Powodzenia przy "lepieniu lepianki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończony został stan surowy. Ponieważ mam grunt typu szczery, żółty piach, to do prac murarskich używałem własnego materiału (ściany mam z BK na klej). Po wydobyciu piachu powstała spora dziura i w niej zamierzam wymurować ściany z bloczków betonowych zasklepionych łukiem z betonu. Wszystko to zamierzam pokryć folią + 6cm styropian + folia +papa + łęty kartoflane. Ruszam za dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obecna pora roku sprzyja takim pracom, ale powodzenia.

 

P.S. Uważaj aby podczas zasypywania grunt nie wyparł ci ścian bo mogą się "pogiąć" albo przewrócić. Poza tym uważaj bo smoła patrz lepik reaguje ze styropianem i topi go. Moja propozycja to najpierw papa przyklejona lepikiem, potem folia i na to styropian. Zastanów się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...

Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :p :p :p :p :

 

A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak: :lol:

 

- od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !! :evil:

 

:wink: Proste.

 

 

EUROPEJCZYK z Lubelskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak: :lol: - od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !!

 

A potem dziecko Europejczyka na pytanie:

- Skąd się biorą jajka ?

odpowiada:

- Z lodówki !

- A w lodówce - skąd ?

- Eeeee... Aaaaa ! Z supermarketu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :p :p :p :p :

 

A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak: :lol:

 

- od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !! :evil:

 

:wink: Proste.

 

 

EUROPEJCZYK z Lubelskiego

 

...i wsuwa świeżą,żywą chemię- zapomniałeś dodać!

 

Gdyby to europejskość m.innymi na tym ,jak piszesz, miała polegać, to ja miałabym ją (przepraszam) daleko w nosie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnice -to przeszłośc. Nie zapominajcie że od 01 maja br. k jesteśmy EUROPEJCZYKAMI !! :p :p :p :p :

 

A Europejczyk sam kartofli nie hoduje i nie ma problemu z przechowywaniem , tylko robi tak: :lol:

 

- od czasu do czasu jeździ na Giełdą Rolną i tam sukcesywnie zaopatruje się w świeżą żywnośc !! :evil:

 

:wink: Proste.

 

 

EUROPEJCZYK z Lubelskiego

 

Jeżeli tylko od czasu do czasu jeździ na Giełdę Rolną, to znaczy, że kupuje hurtem i że też musi mieć miejsce na przechowywanie warzyw i owoców.

Bo inaczej, to po dwóch dniach żywność nie jest już świeża.

 

Budując parterowy niepodpiwniczony dom też myślę o "ziemiance".

Widziałam taką kiedyś w górach. Kapitalna sprawa.

Podoba mi się propozycja napisania o tym w Muratorze.

Pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo, jeździmy na zakupy do SUPERMARKETÓW !

 

...........przecież ONE sa wszedzie już. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:p :cry: :lol: :( :o :D i tam se kupujcie płody rolne - jak wam potrzeba!

 

LUDZIE - zobaczcie jak sie żyje w EUROPIE !!

 

Jakie Wam w głowie ziemianki >> :oops:

A co to w Husajna sie bawicie?? :p

 

Przed kim sie zamierzacie chować??

przet Ruskimi? :lol:

 

hahah

EUROPA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ciebie żaden Gościu tylko cwaniak z PeKaEsu. Ostatnie co zrobię to kupię warzywo w supermarkecie. Widziałbyś i spróbowałbyś raz zdrowe warzywka mojej teściowej (uprawiane na działce bez chemikalii) a już nigdy nie wspmniałbyś o supermarkecie. Ale mimo wszystko życzę Tobie smacznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję wszystkich że na dzień dzisiejszy ocieplenie zdało egzamin. w piwnicy jest tak jak powinno być a i ściany nie przemarzają. Zabaczymy jak będzie w lecie ( na pełnym słońcu).

Planuję położyć na ścianach jeszcze warstwę kamieni aby wyglądało to ładnie i stylowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jak to wyjdzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manik, a przewidujesz jakąś próbę generalną celem sprawdzenia temperatury w piwniczce? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...