Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piwniczka ziemna i ziemianka - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 653
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ziemianka czyli inaczej kopiec na ziemniaki może być oczywiście przydatna. Przed jej wykonaniem proponuję jednak sprawdzić jaki jest poziom wód gruntowych na wiosnę jeśli aby ją wykonać musimy wykopać dół np. na 1m głębokości.

No wlasnie. A jesli jest wysoki to co ? Trzeba sie pozegnac z marzeniem ?

Nie. Jezeli lustro wody jest wysoko to podłogę piwniczki trzeba zrobić powyżej a wokół piwniczki usypać kopiec. Ziemia będzie tworzyła warstwę izolacyjną a woda będzie poniżej. Jeżeli grunt jest nieprzepuszczalny nalezy dobrze zdrenować by odprowadzić wodę opadową. Marzenia potrafią przenieść góry. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Porządek jest dla celów zdjęciowych ;) Podłoga jest wykonana również z bloczków betonowych, ułożonych na ubity piasek. Izolacji nie robiłem ponieważ jest niski poziom wód gruntowych. Jeszcze jedno ściany oraz dach zabezpieczyłem od zewnątrz DYSPERBITEM aby nie chłoneły wilgoci a następnie obłożyłem styropianem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Porządek jest dla celów zdjęciowych ;) Podłoga jest wykonana również z bloczków betonowych, ułożonych na ubity piasek. Izolacji nie robiłem ponieważ jest niski poziom wód gruntowych. Jeszcze jedno ściany oraz dach zabezpieczyłem od zewnątrz DYSPERBITEM aby nie chłoneły wilgoci a następnie obłożyłem styropianem.

Pozdrawiam.

 

bloczki na podłodze są poukładane obok siebie, czy jakoś połączone :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz 3-y lata sie buduje i do dzisiaj nie mam wody pitnej . Jest na ok. 100 m. ale jest woda gruntowa . Ok. 90 cm. Zrobilem studnie na 5 kregow . nad nia sciany i strop lukowy samonosny . Teraz robie izolacje . Piwnica wystaje 1,5 m. Nasyp z drenazem . A na nasypie bedzie laweczka i stolik . Przepiekny widok . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...