Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom z bloczków optiroc - kto zbudował


Gość

Recommended Posts

Przeanalizowałem wiele materiałow, z których mogę budować dom i wreszcie trafiłem na bloczki OPTIROC, które nie wymagają budowania ścian wielowarstwowych. Dotyczy to także ścian fundamentowych! Po negocjacjach z dealerem wynegocjowałem cenę taką, że m2 wyniesie mnie około 91 zł bez kosztów dowozu od producenta - około 170 km. Właściwie już wrysowaliśmy z projektantem ten materiał do projektu i mam zamiar dokończyć tranzakcji zakupu jeszcze w tym roku z dostawą na wiosnę. Proszę o radę, czy słusznie robię. Co myślicie na temat stropów całkowicie z płyt styropianowych z f-my Sukiennik, bo mam chęć je zastosować, ale nie mam zdania. Mam za to jeszcze czas i proszę o radę i w tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 11.34 za bloczek, co wychodzi mniej więcej tyle co Ty, ale z transportem, bo było blisko (ok 10km). Wybudowałem ściane 1-warstwową. Zamieszkam tam za jakiś czas i wtedy bede mógł powiedzieć, czy jest ciepły. Jeżeli bedziesz sie trzymał instrukcji murowania (zaprawa ciepłochronna lub zwykła z pustka powietrzna pośrodku) to ściana powinna byc ciepła. Materiał jest w miare lekki, dobrze się tnie, oddycha i nie nasiąkia oraz tłumi dźwięk.

A jak wybudujesz, to sie podziel doświadczeniami.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj

Nie wiem jak jest w przypadku ściany jednowarstwowej Ja mam OPTIROC 24 cm i 12 styropianu i jest OK. Jedyne na co trzeba uważać to nadproża systemowe Zawsze muszą być napisami do dołu.

Jak już wybudujesz to będą narzekać tynkarze OPTIROC nie chłonie wody i tynki schną całymi dniami znacznie opóźniając pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Iwan zdecydowałem się na dwuwarstwową ścianę.

 

Jeszcze jestem w trakcie budowy, ale pierwsze pozytywne wrażenie o Optirocu pozostaje.

 

Jedyny kłopot - z murarzami: trzeba im zwrócić uwagę, że bloczki się tnie najlepiej szlifierką (a nie łupie młotkiem jak bloczki betonowe) i korzysta ze skrzynki murarskiej (a nie kielni). To ostatnie nie tylko jest warunkiem koniecznym utrzymania parametrów cieplnych, ale także zmniejsza koszty: zużycie zaprawy było dla mnie zaskakująco małe!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbudowałem jednowarstwową z optiroca 36.5, mieszkam już drugi rok. Może to jest moje subiektywne wrażenie ale czuję się w tym domu dużo lepiej niż w innych docieplanych styropianem. Jak miałbym budować jeszcze raz to na pewno wybrałbym keramzyt. Moim zdaniem nie ma innego materiału który by mu dorównał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...