Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robert, jeszcze dycham.

 

Muci, cieszę się, że podoba ci się. Na podłodze leży kamień, a konkretnie trawertyn. Połączyliśmy go z drewnem - sukupirą. Drewno jest lakierowane na półmat. Z tego drewna będą schody, teraz w trakcie obróbki. Mam nadzieję, że na początku lipca już bedą u nas.

Trawertyn jest też na kominku (jaśniejszy), oraz granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia,

dzieki za odpowiedz.Jestem w podziwu, tez jak twoj ogrod sie rozzielenill..;-))

Peacmaker, my zalalysem strop w dziu, w ktorym sie rozpoczeli najwiekszy upaly.. razde podlewac pierwszy 3- dni, minimum 2-3 razy dziennie i to solidnie...;-))

U nas scianki kolankowy wymurowane, w poniedzialek sie zaczyna zabawa s rama stalowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok na wejście do garażu, kotłowni i łazienki dolnej oraz kawałek kuchni

http://foto0.m.onet.pl/_m/dd8bf1a7d88f8a6eaa3bcae1172c6f5c,5,19,0.jpg

 

Widok na jadalnię

http://foto0.m.onet.pl/_m/8e9db0fd5e29a97a32dfad84f2c5642c,5,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/970f9879b03c71ac60e0b86722705d03,5,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b3baac74a1f3f27a4d42a937ba04ded6,5,19,0.jpg

 

Zdjęcia są trochę ciemne, ale niedługo zamontują oświetlenie w domku to będzie jeszcze inaczej to wszystko wyglądało. Od poniedziałku zaczynamy malowanie, więc wtedy nabierze nasz domek odpowiedniego wyglądu. Nie mogę się doczekać kiedy posprzątam i zdejmę folię z okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia,

naprawda przepiekny przedpokoj, wsystko, bardzo ladnie i harmonijne zgrane okolo tego tej kolumny. Jestem cziekawa jak to wszystko zgrasz s kuchnia. Z jednym ze zdienc wyglada tak jak bys planowala wyspa, lub barek w kuchni..Widze ze zostawiles tez spizarnia..;-))? Jak ten kamien (trawertyn) sie sprawdzal na co dzien na podlodze, nie jest za slizki, nie rysuje sie? Ja wiem ze na marmor, ze na granit, jesli sie wstanie s mokrem butem, noga bardzo latwo sie mozna podlisnac. Mam w tej chwili marmorowe parapety w domku i tez wiem, ze nawet po impregnacja, s czasem w nim wchodzi woda, i tez sie rysuja. Moge poprosic zdiecia ot stronie kotlowni na kuchnia..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście kochani! :p

Muci, w kuchni planowana jest wyspa, ale trochę nietypowo "przyklejona" do jednej z szafek. Spiżarni nie będzie, a widoczna na zdjęciu zabudowa przygotowana jest do lodówki. Kuchnię kończymy ustalać z wykonawcą. Potem poczekamy ,aż się zrobi i pokażę wam efekt końcowy. Też mam lekką tremę jak to wszystko się zgra, ale raz kozie śmierć!

Trawertyn nie jest dla mnie bardzo śliski jak teraz po nim chodzimy. Nie wiem jak będzie później, ale teraz w moim obecnym mieszkaniu mam położony gres polerowany i nie rozjeżdżają nam się nogi :wink: Po mokrej podłodze nikt nie chodzi , bo to groziłoby klepaniem pupy przez mamę. A tak poważnie, to trawertyn mają nam na koniec jeszcze polerować i myślę, że ten zabieg będzie można powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze po mokrym sie nie chodzi ja tez gonie swoje razrabiaki ..;-) U mnie, marmor bardzo szybko wsiaka plynow( ze herbata, kawa) potem nawet jak sie otrazu wytrze, czasami zostaje lekkie otbarwenie.Trawertyn, jest na dodatek mieki kamien.Tak to prawda trawertyna, mozna polerowac, alle za kazdym razem po polerowanie gudi troche grubosci.

Przed chwile dzwonil moj kierownik budowe.. mial zamowiona rama stalowa (w Ursusie), ale sie okazalo ze mu nie przedna pod skosem..;-(( Mam pytanko, gdzie zamawialas swoja rama stalowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podpisana umowa razem s materiala mi(cena roboczyzna+materialy).. Ale w praktyce, wyglada tak ze jak jest problem muse wkrocic..Musialam sama szukac w koncu porotherm..;-( Mam umowiony nastepny ekipy i jak mi nawala s terminem, bede miala klopot. 16.07 ma weijdz dekarz! Rok temu bylo wszystko dostepnu ot zaraz, teram betoniernia, musimy zamawiac s 3-4 dziennym wyprzedzeniem..;-(( Bardzo duzo materialy mas obiecany, zamuwiony.. a jak ma przyjdz transport wychodza kwiatki. S tej ramy, dostali fax-em rysunek, jakie rozmiary, wsystko uzgodniona cena. Telefocznie wszystko jest o.k. Dostawa nastepnego dnia. Pojechal w sroda po poludniu, a sie okzalalo ze scianc pod kosem nie zrobia.. Mislalam ze przynajmenj s tym nie bedzie problemu, s kupnem..;-((

Welna za ocieplenie podaszem, muse zamowic teraz, ze bym mogla dostac za -3 miasiaca.. to sie robi chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia,

ja na razie mam zalatwionego dekarza,elektryka i hydraulika (pukac na pusto) ze by sie nie rozmyslili, szukam ekipy ot tynkow wewnetrzny i zewnetrzyny i ot wykonczenia. Wykonczenie chciala bym robic zima.. na razie mamy takie plany. Jesli mozes kogos polecyc, to bede wdziecna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Pierwszy raz na forum :)

 

Dzięki Wam mobilizuję się żeby pomóc mężowi przy budowie i zamawiać z wyprzedzeniem różne ekipy. Przeraziłam się trochę tym co pisze Mucia, że juz szuka ekip do wykończeniówki na zimę.My jesteśmy na etapie zamykania parteru i przyznam szczerze że jest co raz trudniej z tą budowa.Pomimo 2 kierowników na budowie mój mąż wciąz znajduje jakieś błędy. Czy schody powinny być lane juz od fundamentów czy dopiero po zasypaniu ich itd.

Zdjęcia Anusi są ekstra i myśle że każdy użądzi sobie równie pieknie ten domek bo jego nie da się zepsuć, jest tak idealny w swoim planie.

MAm nadzieje że naucze się wkładać zdjęcia to wam wkrótce pokaże nasze cacko.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem budujący!

Pytanko mam :) po wybudowaniu ścian fundamentów - kiedy przychodzi zewnętrzna izolacja ze styropianu 14cm, wewnątrz jest w rysunku chyba 5 czy 10 poziomo pod chudziakiem... zostawiliście tak? Szef mojej ekipy sugeruje, że to bez sensu i lepiej dać wewnątrz pionowo 0,5m w dół styropian 10cm i dać spokój z tym poziomym styropianem. Co myślicie?

 

pzdr,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie... jakiś ślepy jestem i cały dzień nie mogłem się dogadać z majstrami haha! Mój kierownik wyłożył mi to łopatologicznie :)

Teraz jest ok. Od zewnątrz damy prawdopodobnie 12 cm, od wewnątrz nic naturalnie. Piasek i chudziak B15 10cm. Później faktycznie - kieras naciska aby wszędzie dać 10cm na krzyż. A co z garażem?

 

Mój szwagier dał 12cm... ale to chyba nie ma co szaleć? Przecież do podłogówki jeszcze przyjdzie parę centymetrów ?

 

Na zewnątrz damy 14cm, więc zostanie 2cm uskok, który później wypełnimy płytką klinkierową i tym sposobem powinna się ściana zlicować.

 

W projekcie jest 14cm fundament i 14 ściana. Ale to chyba na zimę w Moskwie? ;)

 

W hurtowni za głowę się złapali jak im powiedziałem o 14cm na fundament.

Radzili wziąć 10cm i 12 na ścianę. Ale jakoś tak... wiecie... myślę, że lepiej dać więcej ;)

 

pzdr,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas idzie na scian fundamentowy 10 Aqwa 10cm, odpowiednik styroduru, tylko ze tamszy. W garazu tez bedzie 10 na podlodze. Na scianach bedzie 14 lub 15.. zalezy ot ceny i od dostepnosci.. Nie ma sensu wecej niz 10 na podlodze. bo straty ciepla przez podlog nie sa az tak duze. W projekcie wjest 10 cm na fundament. Lepej zrob wieksza roznica niz 2 cm, plytka na 1cm..+zaprawa1cm=2cm.. a jak mas troche zapasu, woda ktora by sciakala po scianie w descu, nie sciekala by po plytce a spadla by na ziemi.. Niektory fugi pod wplywem wody s zcasem sie wyplukuja i zabarwija plytka na bialo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...