Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czyli sugerujesz 10 na fundament i 14 na ścianę?

 

pzdr,

 

P.

 

p.s.

 

trochę mnie przeraża zbyt duży uskok.

 

zwróć uwagę na różnicę pomiędzy tyłem a przodem domu.

 

http://img237.imageshack.us/img237/2912/zdj281cie003vz2.jpg

 

http://img243.imageshack.us/img243/4753/zdj281cie009jt8.jpg

 

http://img223.imageshack.us/img223/3922/zdj281cie010tp4.jpg

 

ciągle się zastanawiam, czy nie podnieść jeszcze o jeden bloczek... no popatrzcie :

 

http://img406.imageshack.us/img406/8387/zdj281cie002vx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Peacmaker,

potrezbujesz ze by dom sie zaczynal 30cm ponad poziom gruntu. Garaz jest na 16cm ponad poziomem gruntu.To zupelnie wystarcy.To jset 4x7,5cm plytek klinkerowych.I to sie robi s powodu espetyczne, i praktyczne, ze by nie brudzic sczian, ze by w razie ulewa, woda sie nie wlewala do domu U nas jest 7 bloczkow(zobacz zdiecia Thomasso) +12cm (B20+W8), ale to tylko dla tego ze pod polowa domu mam glina i wysoki poziom wod gruntowych. Musialam zejsc ze strefy przemarzania na 1.10m niz 1m.U ciebie to wyglada na 100% piach..Ale jesli wolis mozes podniesc o jeszce jeden bloczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o izolacja pionowa fundamentu u nas bedzie..bloczek+rapowka+dysperbyt+styrodur10cm(na klej bytumiczny)+siatka+folia kubelkowa. Moja ekypa nas przekonal ze by izolacji fundamentu robyc dopiero po wierzby( ze by porzadnie wszystko wyschlo z jednej stronie, a z drugej, ze by nie zniscic przypadkiem styrodoru)..Narazie sie wszystko snie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my odbiliśmy z tą folią.

robi się dodatkowe miejsce na spływ wody do wewnątrz. a porządnie to trzeba założyć specjalne systemowe listwy na specjalne kołki i specjalnie uważnie wszystko wykonać... jak będzie nieszczelność i woda wejdzie pomiędzy folię a styropian - kaplica.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacmaker,

jak bedzie nieszcelnosc pomiedzy styropianem i folii i wejdzie woda, specialnie dla tego jest folia kubelkowa, ze by jej pecherzyki pomagali przy wyparowanie wody.Na dodatek tam obok masz opaska domu i woda ktora wejdzie s gory (opadowa) jest bardzo malo. Jest gorsza woda z druntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Po raz pierwszy na forum, ale prześledziłam wasze zapiski od samego początku. Trochę to czasu zajęło :D

 

Właśnie rozpoczynamy przygodę z domem w Orchideach i wszelkie zdjęcia i uwagi od Was są bardzo cenne. Warunki zabudowy już mamy, dziś mąż ma spotkanie z firmą, która miałaby się zająć budową. Zobaczymy jak nas wycenią. Po wielu przemyśleniach, śledzeniach sytuacji na rynku doszliśmy do wniosku, że weźmiemy firmę, która zajmie się zarówno budową jak i zakupem materiałów. Projekt zaraz kupujemy - ale robimy odbicie lustrzane, a potem pozowlenie i jeśli się uda to marcu chcemy wylać fundamenty.

 

Wasze gotowe (prawie) domy są przepiękne. Gratuluje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia_d

 

dziękuję za szybką odpowiedź.

Muszę jeszcze napisać, że wysłałam link'a do Twojego albumu mężowi i oboje od rana jesteśmy po prostu ZACHWYCENI Twoim domkiem.

Na całym forum to jest nasz faworyt jeśli chodzi o elewację - PIĘKNY !!!!

Rewelacyjnie jest wykończony - jak dla nas idealnie.

Naprawdę co chwilkę wchodzę i podglądam co i jak :oops:

Tyle pytań mi się ciśnie na usta, ze :roll:

Naprawdę wspaniały dom - wykończony z ogromnym gustem - jeśli się nie obrazisz to z ogromną przyjemnością podejrzymy go na żywo i ściągniemy kilka wspaniałych pomysłów.

Zamiast pracować - siedzę w pracy i oglądam Twoje zdjęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowac, to ja nie wiem co powiedzieć..... :oops:

Bardzo dziękuję za tyle serdeczności. Z miłą chęcią spotkam się z Wami i pokażę nasze skromne progi. Teraz w domku jest totalny sajgon, bo pracują 3 ekipy:

1. Montują nam drzwi wewnętrzne, więc nie można wchodzić do pomieszczeń.

2. Kończy się malowanie ścian.

3. Panowie od parkietu montują już listwy i kończą kosmetykę parkietu ( dużo zabawy mają z okręgiem w hollu).

Wszyscy się kręcą i po całym domu są porozkładane różne dziwne przedmioty.

 

Pozdrawiam Was serdecznie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie pisalam. obrona, wakacje z dziecmi. wiec nie bylo czasu przekazac info z placu boju. Po uzgodnieniu z urzedem wycielismy jeszcze 2 brzozy, w sumie 8. Dzis zdjecie humusu.geodeta byl w srode.

ekipa ostro zaczyna, pracuja od 6 rano.mam nadzieje ze bedzie tak dalej.

pozdrowienia dla wszystkich budujacych O2. czekamy na fotki.

milego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...