Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie tynki robys tradycjine, ze gipsowy?

U nas na tradycjiny(cem-wap) dalismy metalowa. Narozniki tez mielismy metalowe, sa bardzej ztabilnejszy niz te palstili. Oni sa bardzej sztywny. Ta siatka s wolknem szklanym nie znam. Caly system jest taki, ze jak slup pracuje, sie rusza ( w zaleznosci ot temperatury, wilgoci), to ze by sie nie przenosilo na tynku, dla tego jest ten podklad pod panele.Slup pracuje nie zlalezne. Niech twoj wukonawca zdecyduje. Wiez ze gips nie lupi metalu, wychodzi potem rdza na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki też robimy tradycyjne cem-wap.narożniki wyprowadzają też metalowe.Kupiłam już tą piankę i siatkę i powiedziałam jak mają zrobić,dziękuję Ci bardzo za informację.Zupełnie zapomniałam o tych słupach wszystko tak jakoś szybko robią teraz na głowie miałam elektrykę,kończą dól,a tynaze lecą górę,od wtorku z kolei przychodzą robić ocieplenie na zewnątrz i elewację uff :o . Nie mam czasu pojeżdzić za łazienkami i coś pooglądać :-?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza, mam do Ciebie pytanie. Wiem że masz wentylację mechaniczna ale też i grawitacyjną. Powiedz mi jakie kratki wentylacyjne zastosowałaś ? Chodzi mi o możliwość zamykania kratek. Kratki wentylacyjne z możliwością zamykania i otwierania, które są powszechnie dostępne w sklepach wydają mi się trochę mało skuteczne, tzn. nie można ich tak na 100% zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć.

Obecnie pracuje u mnie ekipa od ocieplania którą poleciła mi Muci. Dziękuję Muci za namiar na nich. Przy okazji chcemy wykończyć wykusz i balkon. Bardzo proszę o pomoc i rady jak zaizolowaliście wykusz. Czy tak jak w projekcie czy jakoś inaczej. W projekcie pierwszą warstwą (od dołu) jest wylewka, potem folia, styrodur, 2x papa termozgrzewalna, jakaś płyta drenażowa i wylewka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, my zronilisme wykusz tak, jesli dobzre pamietam:

1)folia termozgrzewala

2) styrodur

3) folia pod wylewki

4) wylewka

5)folia w plynie z wloknem sklany, wygladalo jak by byl apolorzona papa termozdrzewala

6) plytki

Trzesie sie, ze jestesz zadowolony s ekipy.

W tej ekipy jest pan Radek: on u nas wykancza caly srodek domu, gladz gipsowa, plytki, panele , malowanie, montarz parapetow, umywalek, wanny.. Tez jestesmy bardzo, bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malazaBARDZO BARDZO "ZAZDROŚCIMY", potwornie dłuży mi sie już miezkanie na wynajetym mieszkaniu ;/ a swoą drogą malaza ile czasu zajęło wam wykonczenie od momentu skonczenia zewnetrzych prac..plytki, podlogi, malowanie scian kuchania i lazienki?? (bo my własnie czekamy, az w tym tygodniu wejdzie brukarz, wejda na elewacje i wchodzi tez hydraulik, takze wszystko na raz) . Po hudrauliku to krok milowy bo CO na zimę to podstawa by dalej działać. Mam nadzieje ze na wiosne też bedę już pudła pakować :D malaza A może jakies zdjęcia kuchni i lazienek, bardzo prosiłabym bo własnie głowie sie jak je urządzić??? ;DDD Pozdrawiam Basia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

jestesmy wlasnie na etapie wyboru kotla gazowego. Chcemy kociol kondensacyjny jednofunkcyjny z dodatkowym zasobnikiem na c.w.u o pojemnosci okolo 220 - 300 l. Jendak problem pojawia sie przy wyborze producenta i modelu. Nasz instalator poleca podobno dobry i niedrogi kociol Saunier Duval model Ecosy o mocy 29kW. Chcemy wybrac dobry produkt, ale w racjonalnych pieniazkach tak by nie miec problemu na przyszle lata. Osobiscie zastanawialismy sie nad Vissmannem Vitodens 200W lub Brotje EcoTherm Plus WGB.

 

Jezeli mozecie cos doradzic i wypowiedziec sie jakie kotly wybraliscie oraz wyrazic swoje zadowolenie z nich to bedziemy bardzo wdzieczni.

 

z gory dziekujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam doświadczenia, gdyż nasza kotłownia będzie uruchamiana dopiero w przyszłym tygodniu.

Mogę jedynie opowiedzieć czym kierowałem się przy wyborze. Założyłem że musi to być jakiś popularny producent, tak żeby nie zostać z jakimś wynalazkiem zaproponowanym przez instalatora, który to może nagle zwinąć manatki i znalezienie na szybko w zimę przy awarii pieca jakiegoś serwisanta, który się będzie na tym znał, może być stresujące. Wybrałem firmę hydrauliczną mieszczącą się nieopodal, z tych samych powodów o których pisałem wcześniej. Była to chyba jedyna 'miejscowa' ekipa. Akurat oni preferowali Vissmanna, więc z ochotą przystałem na ich propozycję, tym bardziej że przy kompleksowym wyposażeniu kotłowni w sprzęt Vissmanna cena trochę spadła. Mamy piec Vitodens 200W + zasobnik 300l z powodu kolektorów i kominka z płaszczem wodnym. Kotłownia wyszła trochę skomplikowana i rurki zajmują sporo miejsca. Szczególnie przeszkadza to żonie, która zapowiedziała że do kotłowni nie będzie w ogóle wchodzić bo się tego sprzętu boi, że niby wybuchnie. Nie wiem czy jest to prawda czy tez taki wybieg, żeby mnie wrobić w pranie, gdyż w kotłowni będzie stała także pralka.

 

Wracając do tematu wybór jest rzeczywiście trudny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...