Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz cena naszej kotłowni nie wiele Ci powie. Zależy to przecież od konkretnych rozwiązań, każdy element składowy jest oferowany w kilku wersjach różniących się możliwościami, parametrami i ceną. Poza tym umowę podpisywaliśmy już ponad rok temu. Ogólnie jest to cena katalogowa z rabatem dla niektórych produktów oscylującym w okolicy 30%.

 

Piszesz o piecu 29kW. My mamy jeżeli się nie mylę, piec o mocy 19kW. W zasadzie wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, zaufałem instalatorom. Czy mam się już zacząć bać zimy, czy też nie ? Jakiej mocy macie piece ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam serdecznie cały czas śledze wątek orchidei wszyscy już zakończyli budowe albo ich prace są daleko posuniete my zaczynamy wiosna 2010 jesteśmy teraz na etapie rozmów z wykonawcami szukamy ale nie jest łatwo albo przychozi facecik i wygląda jakby był w ciągu alko. albo zaczczynają się wymądrzać jes kilku fachowców ich wycena robocizy sso +dach to 70 tys. materiały załatwiamy sami mam prożbe do was czy to dobra cena za robocizne prosze podzielcie się swoja opinią jak wyszło u was buduje O2 . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kala.m1, my z więżbą dachową daliśmy + - wyszło ok.40.tys.ale co musiałam się naużerać z nimi przez pół roku to tylko jawiem,więc albo płacisz więcej i masz wszystko z głowy (ale tak to się nie da)albo płacisz mniej i stoisz im całe dnie nad głową najlepiej z dużym kijem :D ,życzę powodzenia isamych sprawdzonych ekip i duuuużo wytrwałości.

 

Teraz ja mam pytanie do tych co mają już wylwewki za sobą,czy dawaliście siatkę zbrojącą na tam gdzie są rury od podłogówki,bo ja boję się że ci od wylewki uszkodzą mi rurki podczas prac,proszę o radę jak to rozwiązaliście?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mógłby jeszcze zkometować cene podanej robocizy sso to 70.tys z położeniem dachu bez materiałów dzisiaj również rozglądaliśmy się za dachówką bardzo podoba nam się creatona brązowa angobowana zostawiliśmy rzuty do wyceny wsępnie 48 lub 49 zł za m.wycena na jutro czy jeśli chodzi o materiały to zostawialiście projekty w hurtowniach bud.i czekaliście na wycene ktos mi powiedział że tak najlepiej bo jeśli będę zaopatrywać się w jednej to dostaniemy większy upust mam zamiar porozwozić projekty po hurtowniach i porównać wyceny jak myślicie czy to dobry pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala,

Sam nasz dach 21tys, bez wiezby!, ale u nas karpiwka.W wycenie pracy nie moge ci pomoc..ale ekipa ktora u mnie ocieplala dom, i czesc tej ekipa wykancza calego domu robi wszystko ot podstaw.Nie robia tylko dachy..;-)) Jak bym teraz budowala wziela bym ich. Jesli jestes zainteresowana moge podac namiary.

W jednej hurtowni sa na przkjlakdporotherm tani, w druga stal..Nie znajdesz wszystko w dobrej cenie w jednej hurtowni. Musis sprawdzac na biezoco bo ceny sie zmienija.Mozes otworzyc w dowolnej hurtowni rachunek i splacac na przyklad 1, ze 2 razy w miseiacu. Szukaj naj blizej siebie. Ja mialam bardzo dobre ceny w Normie w Klaudinie. Duzo tanej niz w Izabielinie..ale to zalezy na co

Malaza,

juz sie przeprowadzilas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak wasze posty i widzę że coraz to nowe osoby dołączają do tego forum.

A więc czas na nas, projekt Orchidea z Archonu strasznie urzekł nas z żoną i właśnie go nabyliśmy. Budowę planujemy pod Gdańskiem wybraliśmy projekt Orchidea z podpiwniczeniem. A więc mam do Was kilka pytań, pracujemy, nad delikatnym wprowadzeniem kilku zmian w projekcie, co wy na to :

 

1. Garaż 1 metr dłuższy.

2. Pokój nad garażem z zdecydowaniem większym oknem trójkątnym

3. na 1 piętrze zlikwidowana 1 łazienka na potrzeby garderoby

 

i teraz pytanie:

 

4. powiększenie okna w kuchni (czy okno nie jest za małe w oryginale)

5. poszerzenie schodów (czy szerokość schodów w oryginale nie jest za mała)

6 czy warto powiększyć któryś z veluxów?

 

Może warto coś jeszcze zmienić ?

 

CZY WIECIE MOŻE GDZIE W POBLIŻU GDAŃSKA JEST MOŻE ZBUDOWANA ORCHIDEA chciałbym z żoną zobaczyć chociaż z zewnątrz jak będzie wyglądać on line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz zanim kupiliśmy projekt O2 oglądaliśmy 3 domki w realu dopiero póżniej zdecydowaliśmy się na kupno tego projektu jest naprawdę super my mamy dużo zmian dlatego powinieneś poprosić kogoś kto pozwoli ci zobaczyć dom bo można dużo zmienić zaczynamy na wiosne dlatego cieszę się że ktoś będzie budował teraz bo wszyscy z forum są już daleko albo wykańczają wnętrza jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcami i wycen materiałów

 

 

teraz pytanie do wszystkich dostałm wstępną wycene dachu karpiówka creatona okna veluks rynny i wszysko związane z dachem 45 tys. brutto powiedzcie czy lepiej poczekać jeszcze i dach zakupic np. w grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jesli chodzi o kocioł gazowy , kondensacyjny to my wybieralismy pomiedzy Viessmanem a Die Dietrich. W koncu stanelo na Die Dietrich (nie pamietam pisowni :oops: ) ze wzgledow ekonomicznych, byl chyba ze 2 tys tanszy. Tez mamy zasobnik 300l bo planujemy solary. Nasz hydraulik powiedzial, ze te kotly bardzo ladnie trzymaja parametry i elektronika jest OK.

Uruchomienie w nastepnym tygodniu, wiec sami sie przekonamy.

 

Czekamy tylko na gaz i ...przeprowadzka. Moja kuchnia w poniedzialek bedzie juz w komplecie (bez okapu) :cry: , no i pralka dojedzie, jako ostatni sprzeta AGD. Teraz sprzatam i myje okna i ...wszedzie duzo kurzu.... :-? :-?

 

Czekamy także na drzwi wewnetrzne, sa dlugie terminu oczekiwania. Na razie sama zrobilam jedne drzwi do lazieki ...z zaslonki pod prysznic :lol: :lol:

 

No i witam nowych fanow Orchidei.

Jesli Warszawa jest blisko Gdanska to zapraszam. :D :D

Jesli chodzi o klatke schodowa to dla mnie jest OK i okno w kuchni tez. Ale bardzo sobie cenie wysuniety slup i zadaszenie nad drzwiami wejsciowymi.

Garazu my nie wydluzalismy, ale pewnie znacznie sie powieksza pokoj nad garazem.

 

Muci,

czekamy na gaz, dlatego sie nie przeprowadzilam. Dzrwi zamawiam gdzie indziej. Z Markiem nie moglam sie dogadac.

 

Moze w przyszlym tygodniu zamieszcze jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, mam do Was bardzo ważne pytanie ponieważ... mieliśmy dzisiaj na budowie włamanie (nie wiemy czy to zbieg okolczności czy ktoś wiedział że dzisiaj miał wejść instalator CO i odkurzacz centralny miały być przywiezione wszystkie materały łączne z kotłem, grzejnkami itp, na szczescie jeszcze ich nie przyweżlsmy) prawdopodbnie nic nie zgnelo, a są płytki, kostka brukowe, wszystke materiały i nawet nowe rusztowane do elewacji itd, itd... obawiamy sie że ktś dopiero robił rozeznanie) Jak zabezpieczaliście, zabezpeczacie swoje domy i budowy?? Najbardziej martwi mne fakt, że nasz dom jest z każdej strony otoczny zamieszkalymi już domami, a mimo to ZŁODZIEJ NIE BAŁ SIE WŁAMAĆ... jestem mocno zaniepokojona!!! Czy na czas budowy już JĄ UBEZPIECZALIŚCIE ? Proszę o radę ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, wspolczuje.

U nas na szczescie nie bylo takich akcji. Jak tylko okna zostaly wstawione podpisalismy umowe z firma ochroniarska.

Ale u nas raczej jest spokojnie, sprzety budowlane byly pod chmurka cale wakacje i koparka ekipy ...i bylo OK. Tez mamy sasiadow.

Ale dwa domy dalej tez byly wlamamia i najczesciej ginely taczki, lopaty itp... wiec to moze niezbyt wykwalifikowani wlamywacze potrzebujacy spzet do pracy. Szkoda tylko ze nowe drzwi wejsciowe zniszczyli....

trzymajcie sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tknu244[b/] z tą giwerą całkiem całkem dobry pomysł :D napewno do rozważenia :), a tak poważnie muszę Wam zakomunikwać z wielką zresztą ulgą, że dwa dni temu załatwiliśmy firmę ochroniarską, przyjechali zamntwal czujki, nalepki i śwatła (robią patrole w nocy), a dzisiaj zakładamy alarm ufffffffffffffff. W poniedzialek z tygdniowym poślizgiem z racji uprzedniego wydarzenia wchodzi instalator CO (JUUPI) takze teraz bedzie z górki i bezpieczniej :DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

a co to forum zamiera??? :-? :-?

 

U nas chwilowa przerwa na budowie ze wzgledu na brak podlaczenia gazu i pogode aoraz rozne chorobska, ktore nas i dziecko mecza ... :roll: :roll:

 

W weekendprzewozilismy pierwsze meble i ...w sobote pierwszy raz nocowalismy. Przewiezlismy gabinet i troche mebli do sypialni. Zostaly szafy i pokoik dziecka, ale to juz lekkie meble.

 

Teraz mamy troche balagan i ta przestrzen gdziec zniknela...

Juz sie zaczynam martwic ze z moja tendencja zaczne sie upychanie mebelkow wkazdym kacie.... :oops: :oops: A tak mi zalezy na przestrzeni...

 

Gaz pewnie podlacza w piatek i na sobote mamy sewisanta od pieca.

Wiec jak wszytsko bedzie OK to w przyszlym tygodniu moze sie na dobre przeprowadzimy???? :lol:

 

Piszcie co u was???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaza kolejny raz powtórze.... "ZAZDROSZCZE" tez bym juz chciała mebelki upychac :D a u nas żeby nie było za kolorowo pomimo instalacji alarmowej mielismy druga próbę włamana tym razem, oknnem. Wytrychem próbwał wyważyć (na szczęscie juz wiemy ze profil REHAU jest wytrzymały) takze czeka nas wymiana okna. Poza tym mamy zamontowany kominek i pan od CO przytwerdza stelaże od wc, druga ekipa ociepla dach wełną i zaczyna dzisiaj ukladać parapety zewnetrze i panowie brukarze męczą se z naszą jak sie okazało nie taką wcale sielską górką. Teren sprawia nam dość dużo problemu z racji gliny. Na dzeń dzsiejszy mamy przed tarasem własne prywtane bajorko... Także wszystko w toku :D pozdrawiamy wszystkich budujących, walczących :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

u nas skonczone malowanie (ekipa koncy glowne pracy dzisja), zostal wiatrolap ale tam mam problem z tapeta. Mam juz wszystkie podlogi. W koncy po 8 tyg!! przyjechali listwy podszafkowe do kuchni, jest nadzeje ze stolarz skonczy naj poznej w poniedzialek. Moze mi sei uda w sobote zrobic zdecia i sie pochwale jak u nas wyszlo.

Ogrodnik zrobili trawnik i automatyczne podlewanie, posial trawy w tamtym tygodniu...ale nie wiem ze cos s tej trawie wyjdzie przy takej pogodzie za oknem..;-((

Ja znowu wyjezdam i przeprowadska przekladamy, ale mam nadzeje ze nam sie uda przeprowadzic do 10.11-tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...