Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

Muci,

baaaardzo ładne drzwi, klasyczne, eleganckie...

My niestety musimy zadowolic sie drzwiami fornirowanymi. Znalazlam w Nowym Dworze Maz. bardzo ładne hiszpanskie drzwi i nie szukałam dalej... Ale termin oczekiwania ejst troche długi.

Nie przeszkadza nam to jednak w przeprowadzce. Wczoraj przeprowadzilismy ... ryby :lol:

A dzis kolejna czesc mebli.

Ogrzewanie dziala, uff! A podłoga jest teraz taka milutka. Tylko na gorze grzejnik jeden cos kiepsko grzeje, ale hydraulik przyjedzie i cos podreguluje.

Mam nadzieje ze w weekend zakonczymy ten dlugi proces wedrowek Warszawa - Wiktorow. Oboje juz mamy tego serdecznie dosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę kolejna osoba się wprowadza super my zaczynamy na wiosnę wybraliśmy już wykonawce cena za robociznę SSO w tym dachówka karpiówka +drenaż 75tys.nie wiem czy to dużo czy nie jak myślicie? mam nadzieje że ktoś nowy się ujawni i będzie dzielił się swoimi doświadczeniami bo jak tak dalej będzie to wszyscy starzy forumowicze gwiazdkę będą już spędzać w swojej O2 tylko pozazdrościć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Śledzę wątek Orchidei gdyż mam bardzo podobny projekt domu. Jestem na etapie kończenia parteru i stawiania stropu, mam nadzieję iż do lutego będzie ssz. I mam jedno pytanie dot. ram stalowych: u mnie na piętrze w każdym pokoju wychodzi na środku słup. Bardzo chciałabym tego uniknąc, ale architekt mówi że ramy stalowe to b.kosztowne przedsięwziecie. bardzo proszę o szczegóły jak Wam wyszły te ramy stalowe, ile kosztowały. Te słupy w pokojach mnie przerażają...

pozdr

ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacky

niestety hurtownia się nie wyrobiła jak to oni powiedzieli kosztorys materiałów na sobotę zobaczymy ale szacuje SSZ na jakieś 300 tys w tym dachówka karpiówka creattona cieszę się że ktoś też będziecie budować bo nasi forumowicze są już bardzo daleko i w razie wątpliwości możemy korzystać z ich cennych rad poczytaj sobie dziennik wodza on też buduje O1 i opisuje koszty

budowy strona 34 pozdrawiam

 

Witaj kala.m1. U mnie decyzja w końcu zapadła. Ustaliliśmy z wykonawcą cenę za stan surowy otwarty (bez dachówki) na 200 tys. Może nie za tanio ale ma być porządnie. Zgłosiłem rozpoczęcie prac budowlanych do Nadzoru i od 3 XI mają ruszyć z tematem... Trzeba chyba pomyśleć o jakimś kamieniu węgielnym? Czy ktoś z Was to robił? Ciekawe. Mam nadzieję, że zima będzie łagodna. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacky my zaczynamy na wiosnę cena za robociznę z kompletnym dachem +drenaż 75 tys. podpisaliśmy umowę z wykonawcą firma z polecenia więc myślę że będzie ok. ludzie u których budowali domy mówią że super fachowcy mieliśmy zamiar kupić dachówkę ale wykonawca mówi czekać do grudnia więc czekamy zobaczymy nie wiem jak niektórym udaje się wynegocjować cenę robocizny za SSO 50 tys.dla mnie jest to nie wykonalne dach O2 jest naprawdę pracochłonny i trzeba to zrobić dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam a u nas aranżacja projektu wykonana pomału zaczynam szukać ekipy budowlanej, lada dzień dostaniemy pierwsze propozycje. 1 etap stan surowy otwarty z podpiwniczeniem, startujemy na wiosnę. Może ktoś z forum budował niedawno sso z podpiwniczeniem, jaki wyszedł wam koszt ? robocizna - materiały ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rozpoczynających budowy Orchidei jak i tych co już sa w trakcie lub zakończyli.

My po wielu różnych biurokratycznych przeszkodach ruszamy z budową wiosną 2010i oczywiście rozpoczynamy rozglądanie się za wykonawcami i materialami.

Będziemy budować Orchideę 1, będę wdzięczna wszystkim za podanie cen za SSO i SSZ, abyśmy mieli jakieś porównanie.

 

Projekt bez większych zmian: wydłużyliśmy garaż, zamiast okienka z tyłu garażu zrobiliśmy drzwi, na górze w pokoju (tym nawykuszem w jadalni) zlikwidowaliśmy balkon - jest zwykłe okno, w salonie powiększyliśmy okno wejściowe na taras, a w gabinecie wykasowaliśmy małe okienko.

Reszta pozostała bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje Orchidee 2 i wlasnie elektryk robi mi elektryke na dole i zapytuje sie mnie gdzie bedzie stal telewizor

No a ja wlasnie nie wiem gdzie ten telewizor ustawic wzgledem kominka.

Mamy orchidee troszke zmodyfikowana. Salon powiekszony o tarasik, z ktorego zrezygnowalismy. Elewacja tylna jest jak w Orchidei 1 w jednej plaszczyznie. czesc sciany pomiedzy holem a salonem zostala usunieta (zostal tylko podtrzymujacy slup tak ze z salonu widac schody.

No i gdzie ja mam ten telewizor zaplanowac??

Obok kominka jakos mi nie pasuje, no ale jak nie tam to gdzie???

Czy ktos ma jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie umieścić zdjęcia swoich kuchni. Ja zamurowałam wejście do kuchni z holu i mam tylko jedno wejście od strony salonu. Dzięki temu będę miała bardziej ustawną kuchnię. Jest teraz ładna ściana na której zmiści się lodówka, kuchenka, i sporo miejsca naz szafki zostanie. Prosze o zdjęcia waszych kuchni bo trochę brak mi pomysłu na fajne aranżacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...