Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro już narzekamy na ekipy to i ja coś od siebie dorzucę. Ktoś poleca jakąś ekipę np. ludzie pana Mieteka bardzo dobrze coś tam zrobili. Rozmowa z Panem Mietkiem wszystko OK. Pan Mietek dostaje od nas zlecenie ale jego ludzie są zajęci innymi pracami, wiec Pan Mietek na gwałt szuka innych często niesprawdzonych ludzi do naszego zlecenia. W trakcie prac Pan Mietek pojawia się ze dwa razy na naszej budowie pewnie ich po cichu opieprza że źle zrobili ale nam mówi że jest OK. Tak więc niby ekipa Pana Mietka a jednak ciągle inna. Trzeba niestety samemu kontrolować co jest dość trudnym zadaniem dla laika a doświadczenie i wnioski zazwyczaj pojawiają się już po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę się wyzalić,ostatnio nasi "fachowcy"są na etapie murowania otworów,codziennie jestem ,chodzę z metrówką i sprawdzam ściany,odkąd zaczeli murować nie było dnia żebym nie znalazła błędu,albo za wysoko albo za szeroko albo za nisko dzisiaj już ręcy mi poadły a oczy wyszły z orbit :o .I kto tu powinien znać się na murarce :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tknu,

ty musisi sie nauczyc..U nas ekipa nawet zastrajkowala.. bo im sie nie podobalo ze baba!! ich sprawdza..;-)) Ale w koncu doszlismy do porozumienie. Wiesz jaka wiedza juz mamy s mezem na temat budow..Az do takiego stopnia, ze nowinki materialowe nasz kierownik sie dowiadywal ot nas..;-)) A po naszej interwencji ekipa rozbierala dach u sasiadow, bo zle byla wiezba zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my niestety też mamy nie miłe doświadczenia, ekipa która robiła nam dach bawiła się z nim aż 3 miesiące, na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze, dopóki nie przyszło do układania dachówki, ekipa składała się tak jakby z dwóch części, jedni robili więźbę a drudzy układali dachówkę, no i się zaczęło, ponad 2 miesiące czekaliśmy na gotowy dach, a bo nie przyszli, a bo zapili, a bo inna budowa była ważniejsza, bo oczywiście oprócz naszej mieli parę innych, a ludzi za mało, w końcu jakoś nam ten dach skończyli ale jest parę rzeczy które niestety trzeba poprawić :roll: chyba każdy z nas musi natknąć się na taką "ekipę" mam nadzieje że to był pierwszy i ostatni raz :-? :-?

 

jeśli chodzi o te deski na stryszku, to nic nas nie kosztowały, bo wykorzystaliśmy te które mieliśmy do szalunku, po późniejszym oczyszczeniu wyglądają super :) :) jakoś trzeba te koszty ciąć :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Z tą kontrolą przez kobiety ,to prawda .U nas pierwszego dnia skomentowali,że znów baba ządzi.Teraz jak jadę na budowę to chyba nóż w kieszeni im się otwiera na mój widok :lol: .Wczoraj ,to mąż zrobił majstrowi,reprymendę,zobaczymy na ile skuteczną :-?

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej niemiłych niespodzianek.

 

Mam jeszcze pytanko,jaką rurę dawaliście do środka komina w salonie 200-setkę,czy 180-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tknu,

my naj pierw wybralismy wklad kominkowy, a potem rura do kominka. My mamy fi 200. Tak jest o i wekszac kominkow. Kominek s mnejsza srednica bez problemu podlaczyc do szersza rura.. ale na odwrot nie jest zalecane!!

tak ze jesli neis jescze jaki komenek..to lepej fi 200. Nie zapomni o rura doprawazdaca powietrza do kominka!! U nas jest taka rura we fundamentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc,a co do tej rury to musimy zrobić tak jak ,DG w podłodze,ja chciałam zrobić wcześniej ale powiedzieli że wystarczy w podłodze :-? . Odkurzacz centralny też przed wylewkami,podłogę planuję jakieś + - 17 cm więc powinno wszystko się zmieścić. :D

 

Proszę niech wypowiedzą się Ci od stropu monolicznego na jaką grubość robiliście.w postach wyczytałam rozbierzność od12 do 18 cm.

Ja kazałam im robić na 15cm.

wyciądnełam średnią :lol: może będzie dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście drzwi zewnętrzne ?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, na co zwrócić uwage, zamki itp.

W projekcie narysowane sa drzwi otwierane do wewnetrz domu, ale chyba lepiej zrobić otwierane na zewnątrz.

 

Pozdrawiam, DG.

 

otwierane na zewnątrz to raczej nie jest wskazane - np jak napada dużo śniegu do nie otworzysz drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG,

dzrwi kupuwalismy o producenta okien: firma Bildau.

mam dzrwi otwierany na zewnac, powody:

1) nie zajmuje miesce we wiatrolapu , wchodza gosc(2-3os.)i..musis gi puscic az w salonie ze by zamnkac drzwi..;-)

2) my mamy drzwi ot wschodu, prawie nigdzie nie ma sniegu przed drzwiami, jest leciutki daszek ot pokoju nad wiatrolapem, nadodatek jest i okap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument ze śniegiem ? :-?

 

od strony praktycznej patrząc- drzwi otwierane do środka- co oznacza, że śnieg pada na próg, woda ścieka pomiędzy progiem a drzwiami (szczelina) itd - niezbyt ciekawie rozwiązanie- nie polecam

- najgorszy z wariantów- próba włamania- łatwiej "wbić" drzwi do środka

 

A śniegiem to raczej nie masz sie co przejmować, zwłaszcza,że jest mały daszek( pozostaje ewentualne wyjście przez garaż, gdy Cię zasypie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...