Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ,proszę o podpowiedż,

Czy ktoś podnosił ścianę kolankową o pustak tylko nad garazem,i jak to sie ma do konstrukcji dachu? I jeszcze jedno jak wygląda cały dom podniesiony o jeden pustak czy to nie wygląda żle jeśli się patrzy z zewnątrz na całą bryłę domu? :-?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ,proszę o podpowiedż,

Czy ktoś podnosił ścianę kolankową o pustak tylko nad garazem,i jak to sie ma do konstrukcji dachu? I jeszcze jedno jak wygląda cały dom podniesiony o jeden pustak czy to nie wygląda żle jeśli się patrzy z zewnątrz na całą bryłę domu? :-?

Pozdrawiam.

 

NIc nie będzie widać a tobie będzie wygodniej się mieszkać ja żałuję że u mnie nie podnieśli sąsiadka ma taki sam domek a wląśnie jeden więcej ma podniesiony od zewnątrz nie widać ale w środku robi to już różnice:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kierownik powiedzial, ze jesli chcemy to trzeba podniesc calosc, a nie tylko nad garazem.

W finale nie podnosilismy, bo .... tak wyszlo, w natloku spraw zapomnielismy o tym. :oops: :oops:

Teraz mysle, ze na calosci jest ok, pokoje na gorze i tak maja wysoka scianke kolankowa i wygodnie sie chodzi. Jesli chodzi o pokoj nad garazem, to rzeczywiscie moglby byc wyzszy. Zobaczymy, jak zrobia nam karton-gipsy....

Mam nadzieje ze zle nie bedzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację,u nas zdecydujemy się się chyba na podniesienie,do poniedziałku mogę myśleć :D .Majster sam proponuje podniesienie,on chyba trochę się orjetuje :(

Pokój nad gararzem to i nawet po podniesieniu trzeba będzie obudować karton-gipsem oon jest szeroki więc chyba nie będzie to przeszkadzało,no cóż wszystko przedemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,proszę o podpowiedż,

Czy ktoś podnosił ścianę kolankową o pustak tylko nad garazem,i jak to sie ma do konstrukcji dachu? I jeszcze jedno jak wygląda cały dom podniesiony o jeden pustak czy to nie wygląda żle jeśli się patrzy z zewnątrz na całą bryłę domu? :-?

Pozdrawiam.

 

 

hej:) u nas jest około 4 maxy podniesione do góry, ale również przedłużyliśmy trochę dach, nie pamiętam o ile, ale po to właśnie żeby dom nie stracił na wyglądzie :D , wklejałam poprzednio zdjęcia, to sobie zerknij jak to wygląda :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no i wszystko jasne :lol: ,rury kupię i sama rozłozę :lol: ,będzie taniej. :p

 

Podobno jest taka zasada : że na dole rura od gniazdka powinna iść do góry a dopiero potem przechodzić w poziomy odcinek. Ja te poziome odcinki mam na górze a na dół schodzą tylko pionowe rury do gniazdek. Chodzi o zapychanie się rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no i wszystko jasne :lol: ,rury kupię i sama rozłozę :lol: ,będzie taniej. :p

 

Jak jest trójnik to rury nie łączą się pod kątem prostym tylko ukośnie. Kierunek powinien być taki by jak najmniejszy był opór dla powietrza zasysanego przez odkurzacz. Ogólnie im bardziej prosta instalacja tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no i wszystko jasne :lol: ,rury kupię i sama rozłozę :lol: ,będzie taniej. :p

 

Sorry że tak na raty ale tak mi przychodzą wspomnienia do głowy. Szufelka najlepiej jak jest zlokalizowana w jakimś ‘drewnianym’ cokole mebla np. szafa lub szafka. Podobno należy unikać takiej lokalizacji szufelki by musiała być montowana w gołej ścianie. Otwarta rura może być w pewnej odległości od planowanej szufelki i potem ostatecznie połączona rurką ukryta w cokole szafy/szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no i wszystko jasne :lol: ,rury kupię i sama rozłozę :lol: ,będzie taniej. :p

 

I jeszcze jedno, oprawa gniazd najlepiej jak będzie na równo z powierzchnią przyszłego tynku. Dobrze więc jak jest jakiś margines regulacji (niezbyt blisko mocowanie rury od gniazda) by tynkarze mogli w razie potrzeby dopchnąć lub wysunąć gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...