Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DG

sa różne odcienie merbau- wybierz trochę jaśniejszy odcień- merbau może ściemnieć

u nas też będzie merbau, ale w korytarrzu, wiatrołapie i kuchni będą jasne płytki- co trochę przełamie kolorystykę

 

U nas rysuje się właśnie taka koncepcja, by jasne płytki w korytarzu i kuchni dawały taki fajny kontrast. Natomiast zastanawiam się jak wyglądać będzie salon widziany od strony korytarza lub kuchni skąd nie będzie widać płytek. Oddam wszystko za wizytę w takim domu. Założycielka tego forum Anusia_d zdaje się ma merbau. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć. Lecz Ona już nie udziela się na forum a szkoda. Na przedstawianych przez nią zdjęciach na których słońce pada na podłogę, połączenie merbau i jasnych płytek wygląda pięknie. Natomiast są też zdjęcia bez słońca i jest trochę ciemno - ale to tylko zdjęcia.

 

Druga koncepcja to klasyczny parkiet dąb lub buk ale wtedy robi się dosyć mdło.

 

Osiołkowi w żłobek dano...

 

Jeżeli ktoś z Was ma już położony jakiś parkiet to bardzo proszę o umożliwienie przeprowadzenia mi krótkiej wizji lokalnej.

 

Pozdrawiam, DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że jasny parkiet i jasne płytki nie wyglądają mdło,meble są trochę ciemniejsze,nie umiem wstawiać zdjęć bo bym pokazała.To wszystko zalezy od gustu i pózniejszego pomalowania ścian i mebli,ja osobiście w domu zrobię ciemną podłogę ""choruję na nią od dawna"".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych , ktorzy sa po ociepleniu zewnetrznym:

- ile jest metrów elewacji?

- ile jest metrow cokolu?

- ile metrow podbitki?

 

chce skalkulowac koszty i nie wiem skad mam wziac te informacje.

 

Wczoraj zamowilam kuchnie, ale zamiast zadowlenia czuje niepewnosc czy wszustko jest dobrze... :-?

Panowie robia w piwnicy plytki i pewnie w tym tygodniu skoncza, to mozemy ruszac z kotlownia.

 

Ja tez bede miala merbau, bo mi sie podoba, ale tylko w pokojach. Na calym dole: salon, jadalnia, kuchnia, hol mam plytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

kazda orchidea jest inaczej, jeden zmenil jedno, drugi drugo.

Na dodatek, i tak nigdy nie wies do konca ile bedzie otpadow. Na nas zostalo okolo 10m^2 podbytk, bo zamowialm drewniana..poslo okolo 75m^2. Znasz rozmiary budynku, dodaje do siebie posczegolne sciany, nie zapominaja ze jest okap.Jesli jest podbytka plastikowa, zamawiasz dokladnie, jesli zabrakne zawsze mozna dokupic. Tak samo robylismy s elewacja, wolalam dokupywac. My s fachowcami sie umawiamy na konkretny pienidzy, nie biagm i nie licze metry. Ocieplenie tyle i ty, podbytka tyle. Jest duzo mnej klopotow.

Jest problem, bo nie wszyskie sklady przyjmuja zwroty.. i jest problem potem s tym co zostanie. My dla o2, zamowilismy 33,2m^3 gr 15 sm.. i nam zabraklo..A nie bylo prawie otwadow ..3worki.

Z cokolami robylismy tak samo najpierw liczylam orientacynie, ale i tak maly restki nie klada. Kupilam na styk, a potem dokupywalam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

ja wiem, tylko chcialam miec blade pojecie o tym co fachowwcy mowia.

Wlasnie dzwonilam do Archonu i podali mi natsepujace informacje z kosztorysu (my nic nie zmienialismy w projekcie, wiec bedziemy blisko):

- powierzchnia poddasza - 185 m kw

- powierzchnia scian elewacyjnych - 202,5

- cokol - 20 m kw

- podbitka - 54 m kw

- klinkier 52 m kw

czy ocieplaliscie slup klinkierowy styropianem, a potem plytki?????

 

mam nadzieje ze wartosci sarzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

a co bedziecie mieli na elewacji wejsciowej zamiast plytek klinkierowych???

Moze inny tynk???

 

 

Widzialam artykul o elewacjach w obecnym numerze Ładny Dom. Tam jest zdjecie orchidei. Jest piekna!!!!! :D :D :D :D

Tylko jak dla mnie troche malo skromna, taka "pałacykowa". U nas bedzie troche skromniej.

 

Od wczoraj ocieplamy poddasze i panowie walcza z plytami k-g. Najbardziej przerazila ich klatka schodowa, bo schody do piwnicy tworza duza wysokosc. Mam nadzieje ze nie maja leku wysokosci :-)

 

Muci,

chetnie obejrzelibysmy w tym tygodniu twoj podwieszany sufit bo nie wiem co mam zrobic u nas.... Moze jakims wieczorkiem? Co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem zalamana moja zabudowa k-g w pokoju nad wejsciem!!!!!!!

Wczoraj zobaczylam jak zabudowali plytami pokoj i skosny uskok nad oknem i ..... poprostu :evil: :o :o

U nas teraz pokoj sporo sie zmniejszyl i wyglada jak kanciapa. A wykonawca zamiast cos pomyslec to mowi ze to jest klitka i inaczej sie nie da zrobic......

Sluchajcie, czy macie zdjecia, jak zabudowany jest sufit u was??????

Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi. U nas w rogu ida rury od rekuperacji i musi byc zabudowa, ale chyba mozna to zrobic z jakims wyczycem....

 

Muci,

U nas parkieciarz powiedzial ze wylewki sa OK i to chciaz dobrze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

spolczuke cie, ale mozna wszsystko jescze poprawic.

Wiesz jak jest u mnie. Mozna rury obudowac barzdo ciasno, tak ze by zabudowa zabierala, barzdo malo mejsce. Pamentaj ze u nas jest okno powiekszone w tym pokoju. Jesli chodzi o wylewki, u nas jest 1cm roznica pomidzy plytkami i poziom parketu.. Tak ze solono za to zaplace. U ciebie byl ten sam parkieciarz?

U nas ekipa ot malowanie, nawet nadgorliwie zdeli nawet kaloryfery, ze by mozna ladnie pomalowac za nimi. Przezylam szoku, jak weszlam wcoraj do domku. Dzis werca studnie.. i czekam na poprawe pogody, bo GWC nie wkopiemy dopuki niebedzie 3-4 slonecne dni.Samochod ot studni prawie sie zakopal na dzialce..;-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, chyba pytanie do mnie. Chodzi o to ze w tej chwili mam uskok 1cm roznica w wylewce salon/kuchnia i kabinet/hol. Plytka+klej=merbau15mm+klej.Roznica pomiedzy poziomami zostaje..;-((Muse dolac somopozomojaca wylewka, na 55m^2(salon+kabinet) wychodzi okolo 5000zl. Wyjscie jest klasc parket w gr. nie 15mm a 22mm cenowo wychodzi na to samo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

parkieciarz byl i pochwalil nasze wylewki, mowi ze na 4+ :-) Ucieszylam sie, bo poprzednia ekipa powiedziala ze trzeba szlifowac, bo nierowno wyschla wylewka i ....dodatkowe koszty. :(

 

Ma mi przywiesc probki w nastepnym tygodniu, jakies jasne merbau, pomalowane. Nie bierze w DLH tylko w jakiejs innej hurtowni.

 

Absolutnie odradzil podloge z jesionu termo, powiedzial ze to szajs i przy cyklinowaniu wychodza jasne plamy.

 

A co do k-g.

Oni montuja na profile krzyzowe i strasznie duzo miejsca sie zajmuje. A na suficie, ok 1 m przed oknem jest obnizony sufit po skosie.... Musielibyscie zobaczyc jak ohydnie to wyglada. :cry: :cry: :cry:

 

Jeszcze wkurza mnie ten wykonawca.

Najgorsze jest to, ze nikt nie powie "przepraszam" tylko idzie w zaparte ze to nasza wina. Jak placisz siedzisz cicho- to robota idzie jak chce, a jak piskniesz tylko , ze może nie maja racji, może inaczej.... - to już afera!!!!

Zastanawiam sie czy ich nie wywalic z budowy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...