Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DG, chyba pytanie do mnie. Chodzi o to ze w tej chwili mam uskok 1cm roznica w wylewce salon/kuchnia i kabinet/hol. Plytka+klej=merbau15mm+klej.Roznica pomiedzy poziomami zostaje..;-((Muse dolac somopozomojaca wylewka, na 55m^2(salon+kabinet) wychodzi okolo 5000zl. Wyjscie jest klasc parket w gr. nie 15mm a 22mm cenowo wychodzi na to samo..

 

No ja mam ten sam problem. Ktoś mi podpowiedział żeby zrobić uskok a teraz dopiero sprawdzam że popularna grubość parkietu z drzewa egzotycznego to 15mm a nie 22mm jak z drzewa krajowego. I mam problem. Cóż za niewiedzę się płaci.

 

Malaza, u nas właśnie kończą kartongipsy i prawdę mówiąc był to (właściwie jeszcze jest) chyba najbardziej czasochłonny etap robót w całej budowie. Minusy tego skomplikowanego dachu wychodzą cały czas. Na początku się trochę wkurzałem ale teraz już wiem że to jest naprawdę sporo roboty. A momentów gdzie można pójść na skróty jest bardzo wiele. Gdyby to był prosty dwuspadowy dach bez lukarn ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG,

czy mozesz porobic zdjecia poszczegolnych pokoi (zabudowy k-g).

Np w moim probematycznym pokoju nad wejsciem okazuje sie ze nie muuusze miesc skosnego uskoku tylko inna ladniejsza zabudowe.

 

A w sypialni naszej zastanawiam sie nad umiejscowieniem lozka odwrotnie niz w projekcie. Lepiej jest chodzic gdzie jest wysoko. Co o tym myslicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani dawno sie nie odzywalam :oops: ale zagladam i czytam o waszych postepach. ja aktualnie szaleje w ogrodzie. w domku wszystko wykonczone oprócz gardwroby i biblioteli ale to na nastepny rok. poza tym wszystko ok. domek super komfortowy, duzy, przestronny i jasny. kazde pomiesczenie spelnmia swoja role. u mnie trawka jak szalona rosnie wiec mam co robic w sobotnie przedpołudnia- kosiara i dawaj.... 40 minut koszenia. na nastepny rok przelozyalm budowe drewutni- mam juz dosyc wiec w te wkaacje po prostu marze o odpoczynku na tarasie. :D

czy widzieliscie moze zdjecia z realizacji naszej O na sytonie archonu- pojawila sie ciekawa realizacjia -bodajze 4 która zamiast klinkieru ma chyba kamien, do tego bardzo ciemy dach i kna- zajrzyjcie, moze komuś sie spodoba

pozdaiwam i trzymam kciuki by wasze plany zwiazane z budową i wykań czaniem spełniły sie w 100% pozdowienia

:D iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superiwona,

zazdroszcze Ci tego etapu, kiedy mozna sobie powiedziec "dosć, a reszta na drugi rok" no i projektowania ogrodu.

 

Co do realizacji na stronach archonu to zupelnie mi sie nie podoba, wole ta z projektu. Jest za ciezka i nie przyjazna dla oka. Ale to tylko moje zdanie.

 

Czy ty masz na elewacji klinkier??? Jaka firma i kolor????

Ja szukam takiego klinkieru zeby byly plytki i parapety w tym samym kolorze. Plytki musza byc zwykle i z noskami (w ksztalcie "L"). No i jest problem.

Nie ma firmy, ktora robi takie komplety, alebo jeszcze jej nie znalazlam.

 

Jesli chodzi o kolor to chcialabym cos w kolorze Rubin z CRH.

Moze ktos slyszal o takich plytach??????

Bede wdzieczna za kazda podpowiedz.

 

Chyba czeka mnie wycieczka do Klinkierbudu do Konstancina...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Najgorsze jest to, ze nikt nie powie "przepraszam" tylko idzie w zaparte ze to nasza wina. Jak placisz siedzisz cicho- to robota idzie jak chce, a jak piskniesz tylko , ze może nie maja racji, może inaczej.... - to już afera!!!!

Zastanawiam sie czy ich nie wywalic z budowy. :-?

 

nie masz sie absolutnie nad czym zastanawiać i wywal ich jak najszyciej i nie dziw się że nikt nie powie nigdy przepraszam bo to normalka :( nawet gdy zaplanujesz robote kawalek po kawalku to i tak zaraz bedzie gadka ze tego sie tak nie da a to trzeba inaczej. w kazdym razie szkoda nerwow na nich i zacznij szukac kogos innego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

jesli chodzi o parapet, to taka "l"-ka ceramiczna nie znajdesz. Po prosto sie klei pod lekim katem te plytki parapetowe. Oni maja lekko zakrzywiony dziobki.

Mozemy sie omowic na spotkanko w nastepnym tyg. Ja wyjezdam, a maz tym razem pilnuje budowa. U nas skonczyli wszystkie poprawki po scianach. Juz mam studnia, zaczynaja ot poniedzialek klasc duza lazienka. Jesli wszystko pojdzie po mojej mysli to 8-go lipca, powinny zaczac klasc parket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci.

ja potrzebuje plytki z noskiem na obudoeanie slupa przy wejsciu. Wtedy to wyglada jakby byla cegla. Parapety sa OK, ale ostatnio w Normie widzialam fajniejsze, granitopodobne, kupuje sie na metry i sa namalowane fugi, wiec nie ma problemu z wyplukiwaniem, czy zaciekami.

 

classico_girl,

dzieki za zrozumienie, ale doszlismy juz do porozumienia. Przyjechal na budowe inny specjalista - majstersztyk w k-g i doradzil jak zabudowac problematyczny pokoj.

 

A szefa ekipy ustawil moj mąż, powiedzial mu pare slow, zeby nie wyzywal sie na mnie i emocje odstawil na bok. I tak na razie nie mam ochoty do niego dzwonic i cokolwiek ustalac. Na razie maz przejal paleczke.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,czytam sobie o waszych problemach,mnie to czeka za jakieś 4-5 miesięcy.

Na chwilę obecną miałam mieć podniesioną ścianę kolankową,ale moj majster tak liczył że nic mu z tego nie wyszło ,przyjechałam na budowę i zzielezniałam ze złości :evil: :evil: ,poprostu masakra jak można nie umieć tego zrobić. :x :x .

Pozdrawiam wszystkich i wytrwałości życzę w walce z psedo fachowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tknu 244,

 

myse ze nie jedna taka niespodzianke szykuja dla ciebie fachowcy. Trzeba bc strasznie odornym psychicznie zeby nie zzieleniec na stale :D

 

Ja tez mialam pare takich momantow, ze chcialam wszystkich z tej budowy pogonic, ale ....

 

Na pocieszenie powiem, ze my tez nie mamy podwyzszonej scianki kolankowej.

 

Caly czas robmy k-g elewacje. Na elewacji zdecydowalismy sie na plytki broazowe - Silesja.

W sobote bede miala juz parapety :-)

 

Czy ktos moze zamiescic zdjecia lazienek na poddaszu???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

Ja sie wachalam nad alabastrino do dolnej lazienki.

Wkoncu wygrali plytki na wysoki polysk

Sarda bardzo mi sie podoba, to sa moje kolory, delikatne berzy, zolci.

Jesli chodzi o minimal..ja po prosto zle sie czuje w szaroci.

Ale misle ze s tych czerwonych wstawek ich rozweseli.

Znalazlasz glazurnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o minimal - to mysle ze dla dzieci bedzie to uniwersalne rozwiazanie.

Synek chcial czerwona lazienke, ale takiej nie zrobie, wiec zeby byl wilk syty i owca cala to bedzie czerwony pasek.

 

A szarosci , nie sa takie ciemne... Sama jeszcze nie jestem przekonana, ale na 80 % juz tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...