Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uff,

juz myslalam ze forum zamiera i nikt nie ma czasu tutaj zagladac.

 

Dzieki tknu244 za info o boniach, przejrzalam ale rozniaru nie znalazlam.

Ustalilam sobie sama - dlugosc 50 cm, szer - 30 cm, odleglosc - 15 cm (jeszcze spece maja dopasowac tak, zeby wszystko sie zgadzalo).

 

Ciekawa jestem jak zaczna robic.... i jaki bedzie efekt....

 

U nas caly czas robia k-g... Strasznie dlugo to trwa i juz bym chciala zakonczyc ten etap. Tymbardziej ze nie wiem ile to nas wyniesie, bo kto wie ile metrow oni policza?????

 

Elewacja w toku... juz mamy zaciagniety klej, ale pogoda nie sprzyja ekipie.

Mysle ze dzis skoncza obudowywac kominek wiec jedno bedzie na 100% skonczone.

 

Piszcie co u was!!!

Pozdrawiam i zycze duzo sily :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jutro zacznie się 4 miesiąc budowy i dopiero więżbę zakładają,strasznie wolno to idzie,nie mogę doczekać się kolejnego etapu.

 

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak powinno być zrobione ocieplenie z zewnątrz? czy do ściany idzie odrazu styropian czy najpierw jakaś folia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas koncza ostatnia lazienka i zaczynaja ukladac plytki na dole. Cziekaw jestem ze zdorzymy na ten 1.09 sie przprowadzic.

 

Tknu,

Klei sei styropian na klej do styropianu. na to sie daje siatka na klej. Nie ma zadnej folii.

Malaza,

bedzie dobrze. Ten karton gips, zajmuje naj wencej czasu.potem juz jest szybcej.

Na pewno bedzie dobrze s tych bonach 50x30, ale misle ze pomidzy nimi ma byc okolo 10cm, 15 moze byc za duzo.jak uloza pierwsze 2 przyrzy sie , ce ci otpowiada.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

nie mialam czasu przyjrzec sie boniom, bo jednego dnia ich nie bylo a na drugi - juz dwa narozniki... Jest dobrze i akurat z kszltu i odstepow jestem zadowolona. Na domu odstepy sa 15 cm a na garazu - 12,8 cm. Dopasowali tak, zeby ostatnia bonia pasowala do podbitki.

 

Ale poza tym u nas kraksa!!!!!!!!!!!!!!!

Dzis rano mielismy telefon ze zalalo nam piwnice!!!!!!!!!! :o

Okazuje sie ze eipa od elewacji, wykopala nam rowek wokolo domu, zeby polozyc siatke. Nie zasypali jej od razu i podczas wczorajszej ulewy woda zebrala sie w rowku, potem , szukajac ujscia, wlala sie do doswietlen. Bylo wody do polowy okna!

Poniewaz tylko w jednym pomieszceniu mamy obrobione okno i polozona glazure, przez pozostale trzy okna lało sie rowno...

Mielismy ok 4 cm wody na calej piwnicy.

Maz wzial urlop i pojechal po pompke. Udalo nam sie do poludnia wypompowac wode, a po poludniu - troche posprzatalam mul , piasek i styropian, ktory plywal. Ostatnio ocieplali sufit i bylo pelno kuleczek od styropianu.

Najgorsze jest to, ze w piwnicy ciagle byla wilgoc i wylewki jeszce nie doschly, mimo ciagle otwartych okien.

Teraz nie wiem jak my ja wysuszymy.... :-? :-?

 

Ekipa od k-g sie zwinela i bedzie dopiero w poniedzialek :-?

Elewacja w toku. Jutro przyjezdza facet z parkietem na gore :-)

Muci,

do ciebie tez???? :-)

 

Jak macie pomysl jak osuszyc szybko piwnice, prosze o sugestie.

pozdrawiam wszystkich i zycze malo niemilych niespodzianek

 

tknu,

u nas tez dach robili po 5 miesiacach budowy, wiec nie przejmuj sie, tylko zrelaksuj... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

oj spolczuje ci.Sa specyalnie maszyny na prad do wysyszania. Sciagaja wilgoc z powierza.ZAdzwon do twojego faceta ot GWC, napewno ci poda namiar na kogos, ktory tym sie zajmuje.

U nas Pan Jan dzis zworzy materialy. W poniedzilalek bedzie robyl wylewka w salonie. Koncza plytki w holu. Prawie gotowa duza lazienka, wyszlo super..;-)) lepej niz sobie wyobrazalam. W wtorek, mam GWC i wchodzi ekipa ot ogrodzenia. Ekipa wykonceniowa bierze na tydzien wolne, ale potem wracaja, maja zrobic plytki na tarasie.Potem tynk na elewacje. Walcze s kuchnia..;-)) Za to w sobote jestesmy prawie caly dzien na budowie, mamy po uporzadkowac troche w domu, powyrzucac smiecie.

Magda,

bardzo ladna kuchnia. Rozumiem ze budukesz orchidea..;-))Zastanow sie ze nie zrobyc troche wecej mejsce odok plyta ot kuchni.Ten slup s piekarniku, wedlug mnie jest troche za blizko plyty. Nie bedesz przypadkiem troche otrudniony dostemp do tylnieko palniak obok slupka.

Tknu,

jak bedesz kupowala te kolki do styropiany, zwroc uawaga ze by byli do porotermu!! Sa s meta cpieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie dotyczace styropianu. Co zrobic z odpadkami styropianu???? Kiedys zamowilismy kontener na smieci, ale tam nie wolno wrzucac styropianu...

 

Muci,

dzwonilas do stolarza???

 

Magda,

jaka lodowke planujesz zabodowac??? Ja kiedys szukalam lodowek do zabudowy , ale wszystkie byly male... W twoim projekcie lodowka wyglada na jakas dza, ponad 180 cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

zrelaksowałam się aż za bardzo :) przyjechał gość od dacu i powiedział że na tak krzywo połozonąb więzbę on nie wejdzie no i masz babo placek :o kolejne poprawki,może do jesieni wyrobią się z dachem :D .Wsółczuję z powodu zalania,niech sprzątają Ci co dali ciała :evil:

 

Muci, dzięki za kołki nie wiedziałam o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tknu244,

dach rzeczywiscie nie jest prosty do wykonania. Ty poprawiasz wiedzbe a ja blache. Ekipa od elewacji zauwazyla ze nad wejsciem, w koszu leje sie pod styropian. Musimy sciagac dekarzy....

Mam nadzieje ze to koniec poprawek dachu.

 

Dla karton-gipsiarzy tez nie bylo latwo, ale dzis koncza!!!!!!!!!!!! Huuuuuraaaaa!!!!!! Po 1,5 m-ca!!!

Dzis bedzie obmiar, ciekawe ile nas skasuja!!!!!!!!!!

 

Czekamy z elewacja na lepsza pogode. Moze w koncu sie wyniasa i bedziemy mogli kolo domu ogarnac.

paa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...