Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba wygospodaruję jakiś kącik na tę saunę. Rany, będę mogła się objadać do woli, potem z książeczką do sauny. Malina :p

Ale fajne są. O takich nie słyszałam.

wszystko fajnie ale czy za parę lat nie okarze się, że jednak toto troche mniej zdrowe (mam na myśli saunę :wink: ) a słońce lepsze i tradycyjna sauna lepsza itd. :roll:

Jaka masło i margaryna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj byłam w starostwie, które to wydaje pozwolenia na budowę. Zawiozłam poprawione dokumenty, bo okazało się, że:

1. Trzeba nanieść linię zabudowy na każdej z mapek zagospodarowania terenu

2. Podpisać umowę wstępną na wywóz śmieci

3. Odrolnić ziemię, bo mnie naiwnej wydawało się, że jak działka budowlana to nie rolna

4. Dopisać na oświadczeniu architekta, że pozwolenie dotyczy także szamba

Ale nic to, załatwiłam to wszystko w 2 dni i dzisiaj pełna optymizmu pojechałam do urzędu. Wchodzę, grzecznie kłaniam się i nieśmiało uśmiecham. Pani urzędniczka właśnie jadła banana, więc myślę sobie dobrze jest, biurko puste, pani wyrażnie znudzona, załatwimy sprawę szybko. I tu moja naiwność sięgnęła dna. Pani dokumenty przyjęła i na moje nieśmiałe pytanie - kiedy? Odpowiedziała - mamy na to 65 dni! Potem dowiedziałam się, że w przyszły poniedziałek MOŻE napisze decyzje (1 kartkę A4, gdzie pewnie mają jakiś szablon i podstawiają tylko dane) :evil: Zaznaczam, że decyzja idzie do podpisu i to też pewnie potrwa, bo podpis wymaga OGROMU PRACY.

A ja naczytałam się jak to niektórzy dostają taki papierek w kilka dni i myślałam sobie naiwnie, dlaczego nie ja.TERAZ JUŻ WIEM :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie notarialnym sporządzonym przy zakupie działki napisano wyrażnie,że Wydział Geodezji, Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska wydaje decyzję iż moja działka przewidziana jest pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną.

Ale to widać nie było wystarczające :evil: Nie dyskutowałam, tylko podreptałam załatwiać odrolnienie. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z tym szczęściem dzisiaj słabiej - z powodu braku porozumienia z sąsiadami występuje konieczność zmiany mapy wydzielenia mojej działki. Wniosek złożony o warunki jest w zawieszeniu do czasu podziału (ale za to leży na wierzchu do natychmiastowego rozpatrzenia bez czekania w kolejce)

Pzdr.

Robert

 

Ps. już myślałem, że wyjechaliście z naszego kraju - taka cisza na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak mniejsza orchidea. WYnika to nie z powierzchni działki ale gabarytów domu (orchidea 2 ma 220m2 + plus garaż 33m2 + ewentualnie piwnica)

Dla nas (model 2+2) powinna wystarczyć wersja domu mniejsza plus piwnica.

Poza tym czytając forum i rozmawiając z znajomymi pomieszkującymi domy o powierzchniach jak orchidea2 są zbyt duże, kosztowne w budowie i utrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież, że budujemy.

Właśnie otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, czekam na mapkę do celów projektowych, no i nanosimy zmiany w projekcie.

Nasz architekt ma bardzo dużo pracy, więc ze szczegółami musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapewnia nas, że ze wszystkim zdążymy.

Jak narazie przedświąteczna gorączka, listy do mikołaja itp.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...