Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie! Liczę na Wasze doświadczenie i wsparcie. Niedługo zaczynamy budowę Orchidea 1 w Warszawie. Od ekipy z którą zamierzamy budować dostałem poniższą propozycję (materiały i robocizna).

Chciałbym uprzejmie poprosić doświadczonych forumowiczów o ocenę poniższego częściowego kosztorysu. Czy cena za ten zakres prac nie jest za wysoka?

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-orchideach/m3f01a0b85bb23

Dziękuję i pozdrawiam.

 

[email protected]

 

Zakres robót:

 

1. Ławy fundamentowe betonowe ( wieniec O12 w ławach).

2. Izolacja pionowa ław fundamentowych - 2 x abizol.

3. Izolacja pozioma ław fundamentowych - 2 x abizol, 2 x papa termozgrzewana.

4. Izolacja cieplna fundamentów – styrodur gr 10 cm + folia kubełkowa.

5. Ściany parteru gr. 25 cm z cegły szczelinowej U-25.

6. Poziomy kanalizacyjne parter.

7. Wylewka gr. 10 cm parter.

8. Strop żelbetowy parter.

9. Ściany poddasza.

10. Kominy zakończone cegłą klinkierową nad dachem.

11. Więźba dachowa.

12. Strop poddasza (konstrukcja drewniana bez podbitki).

13. Deskowanie dachu.

14. Pokrycie jednokrotne papą.

15. Ściany działowe.

Koszt za w/w zakres robót – 210 000,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Blacky 73

właśnie jestem na tym samym etapie wybierania wykonawcy buduje 02 u mnie firmy robocizne szacuja za SSO z dachem pokrycie w karpiówce 70 tys.ściany z ceramiki nikt nie podaje mniejszej ceny materiał załatwiamy sami oczywiście każdy wykonawca proponuje pomoc i doradzctwo w załatwieniu materiaów zastanawiamy sie jeszcze nad ytongiem 36 energo robocizna tez jest wtedy tańsza no może cena materiału na początku jest większa niż ceramiki ale tu masz tylko siatke i klej więc ceny końcowe sa prawie takie same w niedziele dostane ostatnia wycene zobaczymy myślę że wkońcu podpisze umowe mam 2 faworytów jestem juz zmęczona tym wybieraniem bardzo ciężko a dzisiaj odbieram wycene materiałów dam znac al wydaje mi się że twoja robocizna jest za wysoka licząc że ja buduje większy dom a wstepna wycena hurtowni na materiay to dach w karpiówce okna weluxs rynny raut itd.45tys pozostałe to 53 tys kominy schiedla teriva bloczki itd. nie ma tu ceny materiału wieżby ale tak jak mówiłam dzisiaj odbieram szczegółowy kosztorys materiałów czli matteriał 98tys. a robozizna jakies 70tys/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kala.m1 i thomasso.

Bardzo Wam dziękuję za informacje. Są bardzo cenne. Niecierpliwie czekam na ostateczną wycenę u Kali. Co do ekipy i materiałów, jestem przekonany że fuszerki nie odstawią, jednak myślę, że jest w ich kosztorysie jakieś pole do negocjacji ceny, zwłaszcza robocizny. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacky

niestety hurtownia się nie wyrobiła jak to oni powiedzieli kosztorys materiałów na sobotę zobaczymy ale szacuje SSZ na jakieś 300 tys w tym dachówka karpiówka creattona cieszę się że ktoś też będziecie budować bo nasi forumowicze są już bardzo daleko i w razie wątpliwości możemy korzystać z ich cennych rad poczytaj sobie dziennik wodza on też buduje O1 i opisuje koszty

budowy strona 34 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci

piękna ta wasza kuchnia widzę że stawiacie na solidne wykonanie nie tylko kuchnia no bo schody też piękne jako doświadczony już budowlaniec poradż co robić po dzisiejszej wizycie w hurtowni kompletnie nie wiem co robić mieliśmy budować z prothermu winerbergera jednak zaproponowali nam ytong 36 energo że niby przy wykończeniówce są tańsze tynki no i nie trzeba ocieplać tylko siatka i klej powiedz czy pamietasz ile kosztuje metr tynku maszynowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas stan surowy otwary, s dachowka karpiowka i 8 okna dachowe bylo 290 tys.Bez dachowki, s wizba s materialami 210tys. Ale poroterm w tedy byl 14zl/szt!! Cement te zkosztowal wencej

Kala,

u nas tynk recznie (cementowao wapienny s materialem 19zl/m^2). Do ytongu, musis miec dobra ekipa i druga wazna rzec, ytong nie wolno zamoczyc. Musza byc bardzo staranni. Teraz patszac z perspektiwa ma 1 przewaga nad porotezrmem, nie ma problemu s mocowanie w ytongu, bo do porotermu trzeba spec. kolki.

Tknu, to jest patent ze s naszej starej kuchni. Wszystkie gniazda i wlaczniki sa pod gornymi szafkami, zaslania ich listwa podszafkowa. Dla tego na zdieciach ich nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

mam szafki gdziesz na takej wisokosc(245-250cm) ale wiesz u nas wszyscy sa wysoki, tak ze nie ma problemu. Ja mam czesciowo dzrwi wewnetrzny(szt 9). Muse przyznac ze wysli super. Pan Marek sie spysal, dzrwi robiony po moim projekcie. No i ot piatku caly dom pomalowany..;-)) oprocz wiatrolapu. Poprose meza, ze by rzucil na forum zdiecia drzwi i pokoi.

Mam nadzeje ze jak wroce do Polski, w ciagu 2 tyg, sie przeprowadzimy.

Jak tam twoja kuchnia,pochwal sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jeszcze na okap, jutro maja wyslac do mojego stolarza. jak pomaluje i zawiesi to porobie fotki.

Drzwi jak wszystkie produkty P Marka sa super, tylko cena jest mniej super :wink: :wink:

Jak tylko posprzatam to porobie fotki i zamieszcze.

Jutro nam podlacza gaz. W koncu!

W sobote uruchomienie ogrzewania i .... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci

.... jako doświadczony już budowlaniec poradź co robić po dzisiejszej wizycie w hurtowni kompletnie nie wiem co robić mieliśmy budować z prothermu winerbergera jednak zaproponowali nam ytong 36 energo że niby przy wykończeniówce są tańsze tynki no i nie trzeba ocieplać tylko siatka i klej powiedz czy pamiętasz ile kosztuje metr tynku maszynowego

 

Pomimo że już buduję 1,5 roku nie czuje się zupełnie ekspertem budowlanym, więc nie bierz moich uwag jak jakiejś wyroczni. Chce zwrócić uwagę jedynie na to że stosując sam Ytong energo 36,5cm bez docieplenia uzyskujesz ścianę o współczynniku 0,26W/m2K a wiec gorszym od zakładanego w projekcie 0,23. Dodatkowo przy ścianie jednowarstwowej nie ma miejsca na błędy gdyż nie ma już drugiej warstwy która mogła by izolacje cieplną poprawić, a wiec bardzo staranne wykonanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil tylko gruntowanie elewacji przed zimą,a dopiero na wiosne kolor,czy grunt musi być już z odcieniem wlasciewgo koloru?? czy ktoś mugłby polecic nazwę firmy ktorej użyl gruntu??

 

Niektórzy odradzają robienia w dwóch etapach. Po zimie zagruntowane ściany trzeba poprawiać ponownie przed położeniem tynków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...