Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów!:welcome:

Od prawie roku przeszukuję to forum i wiele dzięki Wam się dowiedziałem. W końcu postanowiłem zarejestrować się w tym serwisie.

Też wybudowaliśmy Orchideę 1. Dotarliśmy, z wieloma potyczkami, do etapu wykańczania domu. Po wszystkich przejściach z budowlańcami nadszedł wreszcie czas na urządzenie się w swoim domu. No i trochę zabrakło już "pary" i pomysłów.

Dlatego tu jestem. Szukamy pomysłów na urządzenie wnętrza - łazienek, schodów, kuchni, salonu itd.

Mam więc do Was wielką prośbę o zdjęcia, najlepiej na priva - [email protected]. Jak najwięcej, jak największych:rolleyes:

Będę bardzo wdzięczny za podesłanie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich orchideowiczów po długiej nieobecności.

Wszem i wobec informuję, że od września ubiegłego roku szczęśliwie zamieszkujemy nasz cudny domek.

z prac pozostało nam jeszcze zrobienie elewacji zewnętrznej, chcemy pomalować wczesną wiosną, no i ogródek, ale cóż to dla nas:)

 

wszystkim budującym życzę dużo zapału i cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Cześć.

Proza życia spowodowała że pomimo 3 lat od rozpoczęcia budowy jeszcze nie mieszkamy. Teraz zebraliśmy siły na ostatnie natarcie. Została jeszcze podłoga w salonie, drzwi wewnętrzne schody, kuchnia i dokończenie zabudowy kominka. W zasadzie prawie wszystko już dogadane, więc mam nadzieję że pod koniec roku będzie przeprowadzka. Z tego co nam do tej pory nie wyszło to karton gipsy na poddaszu. W sezonie grzewczym powstało parę pęknięć na sufitach. A więc do wszystkich tych którzy jeszcze mają karton gipsy przed sobą apeluję by nie żałowali pieniędzy na dobrą ekipę. Pozdrawiam wszystkich i odezwijcie się. Wspólnie wyprodukowaliśmy przez te kilka lat 119 stron, mam nadzieję że było warto. Szczególne pozdrowienia dla Anusi założycielki forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odwiedzamy z mężem to forum regularnie już od dawna. Początkowo wybierając projekt, później upewniając się, że to był dobry zakup a teraz z dumą mogę powiedzieć, że i my się w końcu doczekaliśmy startu budowy naszego domku. W tym roku chcemy zakończyć na stanie surowym otwartym.

Super uczucie jak ten domek rośnie z dnia na dzień. Jest to chyba pierwszy i ostatni raz, kiedy widać na co idą te pieniadze…

U nas strop już wylany i ekipa zaczęła murować piętro. Ekipę mamy super, więc nam zostaje przyjeżdżać co jakiś czas i zachwycać się postępami.

W projekcie mamy sporo zmian. Niby z zewnątrz jest to Orchidea 2 jednak w środku dół jest zupełnie inny. Wiele zmian wprowadziliśmy dzięki Wam kochani forumowicze dając nam wiele cennych wskazówek i fajnych pomysłów.

Jeśli niezdecydowanych interesuje taki stan budowy to oczywiście zapraszam do nas do Borzęcina Małego. Wiem jaka to różnica oglądać domek na kartce a móc zobaczyć jak on faktycznie wygląda od środka. My mieliśmy tą przyjemność zobaczyć domek Muci i Thomassa za co jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Mam nadzieję, że niedługo pojawi się tutaj nas jeszcze więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...
  • 5 months później...

Witam Wszytkich,

niedawni staliśmy się posiadaczami projektu domu w orchideach i powoli zaczynamy sobie wprowadzac na rysunkach zmiany... i naszla mnie pewna mysl.

Kupiliśmy projekt domu bez piwnicy, a jak pewnie wiecie w konstrukcji dachu nie posiada on stalowej ramy i w pokojach na poddaszu jest kilka slupów. Chcieli byśmy się ich pozbyć .... i tu mam właśnie pytanie/prośbę do was.

 

Jeżeli ktos posiada projekt dachu /z wersji ze stalową ramą ktora umożliwia nam pozbycie sie slupów/ to czy była by szansa by mi udostępnił tę część projektu? Albo za pośrednictwem skanu projektu lub udostępnić do kserowania?

Jesteśmy z Krakowa więc mogę podjechać gdziekolwiek jezeli jest ktoś z krakowa lub okolic.

 

Proszę o pomic :-)

 

Oczywiście jeżelicktos ma jakieś cenne rady odniśnie projektu i zmian to z chęcią się z nimi zapoznamy.

 

Jeżeli będzie miał ktoś możliowość udistępnić projekt to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich,

 

ponieważ mam założone konto zostałam wydelegowana do zapytania, czy istnieje jakakolwiek fotorelacja z budowy tego domku? Osobiście na muratorze nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć, może macie coś z innego forum? Chodzi dokładnie o kuchnie i jej wątpliwą ustawność (drzwi na salon i holl). Widziałam tutaj jedną kuchnię, ładną, stylową, brązową może mieszkańcy Orchidei wkleją swoje kuchnie? Czy komuś zmieściła się tam lodówka - szafa (taka dwudrzwiowa)?

 

Ze swojej strony zapraszam do naszego wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?85508-quot-Doskona%C5%82y-quot-i-quot-Z-Charakterem-quot-z-pracowni lub do odwiedzenia strony http://www.domyzwizja.pl

 

Będę wdzięczna za pomoc,

Kasia

 

Znalezione

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witamy wszystkich forumowiczów serdecznie,

 

Wraz z żoną rozpoczynamy budowę domu według projektu "Dom w Orchideach ver. 2" z pracowni Archon https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-orchideach-ver-2-m90b1ffd802ac6

 

Budujemy wersję lustrzaną.

 

Póki co nie wiemy co zrobić z "narożną" ścianką salonu:

1) zostawić tak jak jest,

2) zamienić na filar,

3) zrobić jako prostą ścianę ukośną bez załamań.

 

Czy ktoś jeszcze buduje ten dom? Interesuje nas na co nalezy zwrocic szczegolna uwage, ile kosztowaly poszczegolne etapy budowy i wszystko co może nam pomoc w budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...