Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Goda, piękna ta twoja choinka.

Święta minęły szybko, ale przed nami Sylwester! Wybieracie się gdzieś? Ja z mężusiem idziemy na baaal. Wszystko zapięte na ostatni guzik.

Kończymy ten rok pracowicie, bo dziś zamówiliśmy dachówkę, a jutro podpisujemy umowę z wykonawcą naszego domku. Od początku był moim faworytem, rozumiecie poprostu chemia, albo kobieca intuicja. Potem zobaczymy, czy mam kobiecą intuicję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie wszyscy budujący orchideę. Obecnie mamy pobudowany parter przykryty stropem. Dla zainteresowanych służę informacja i zdjęciami z etapu na którym jestem

 

Witaj,

chyba wszyscy będą zainteresowani ale zwłaszcza ja jestem zainteresowany fotkami i wszelkimi informacjami (zwłaszcza koszt).

 

A może można by wkleić foty na forum ?

 

Wysyłam Ci mój adres mailowy.

 

PS. a jak ze spotkaniem? Czy ktoś jest jeszcze zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę opis od końca czyli sytropu, bo to pamietam na bieżąco.

 

Na poczatku teriva jako osoby nie mającej kontaktu z budownictwem była jedną wielką magią. Pomocny był artykuł z jednego z wydań muratora, trochę info z netu np. http://www.teriva.iq.pl/ . Gdy już wiedziałem co to Teriva zabrałem sie do liczenia ile tego cholerstwa potrzeba, z belkami bylo prosto bo sa rozpisane w projekcie, gorzej z pustakami (ile zwykłych, ile deklowanych). W dwóch miejscach gdzie mi liczyli ilość pustaków wychodziło różnie no i ale jak zamówiłem i położyłem pustaki okazało się że zostało mi około 350 pustaków. (Na marginesie chetnie je odsprzedam). Do stropu wykorzystaliśmy około 560 pustaków "zwykłych" i około 200 deklowanych. Koszt Terivy( belki + pustaki "zwykłe" + deklowane) to 7100 (po odjeciu tych co mi zostały). Jako info znalazłem taka stronę może się przyda http://www.techbud.com.pl/stropy-projekty-zestawienia-Archon-Orchidee.htm

 

W projekcie stropu są takie trzy dziury o których nie ma mowy w nic w projekcie jak je wypełnic: na pustak za mało miejsca, a sam beton nie zabardzo. Chodzi mi o wolną przestrzeń między: 1) kuchnią a salonem, 2)salonem a korytarzem (ściana z kominkiem) 3)przy scianie gdzie są schody. Rozmawiałem z Archonem co z tym fantem zrobić uzyskałem odpowiedź że generalnie w tym temacie sie nie wypowiadają ale wydusiłem odpowiedź. Wolną przestrzeń można wypełnić: połówką pustaka (trudno sie go dzieli bo pęka) lub włożyć suporeź, lub styropian i zalać to betonem. U mnie polożyliśmy połówki teriwy.

trochę to mętnie tłumaczę ale moż znajdę zdjęcie z tymi dziurami będzie łatwiej zrozumieć o co mi chodzi.

 

Ponieważ nie miałem tyle stempli robiliśmy strop na dwa etapy: najpierw garaż i potem rozszalowaliśmy i wykorzystaliśmy dechy i stemple na resztę stropu. Wydłuża to czas prac, ale my postanowiliśmy zakończyć na etapie stropu więc mogliśmy dłużej robiś strop.

 

Zużyliśmy na garaż 5,5m3 betonu na reszte 17m3

 

To tyle na dzisiaj, w wolnej chwili dopiszę reszte.

 

Znalazłem fotke 3 przypadku ale nie wiem jak dołaczyć, jutro spróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Goda, Ty jedyna........

W Nowy Rok wylądowałam na izbie przyjęć z początkiem anginy, gorączka 39.5, ból rozdzierał mi gardło...., ale Sylwester był cudny. Towarzystwo - super, a orkiestra bardzo oryginalna. :lol: :lol: :lol: Bawiliśmy się w zabawę: "Co oni grają?!" Było byczo.

A jak u Was?

Robert, Acha, mam nadzieję, że spotkanie aktualne. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeJ!

Od wczoraj czytam forum i wreszcie dotarłam do 7 stycznia!!! Narreszcie! Ja też mam wielką chrapkę na orchideę. Działkę zamierzam nabyć pod koniec lutego, tak się umówiliśmy z właścicielem. Przejrzałam masę projektów i uważam że orchidea jest the best. Z wielkim zainteresowaniem czytam wasze fachowe wypowiedzi, a ponieważ jestem absolutnie zielona to niestety nie wszysko rozumiem :cry:

Aniu coś pisałaś o schodach... jakie one będą? Możesz wyjaśnić? :D

Pozdrawiam wszystkich na forum!

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Goda, Ty jedyna........

W Nowy Rok wylądowałam na izbie przyjęć z początkiem anginy, gorączka 39.5, ból rozdzierał mi gardło...., ale Sylwester był cudny. Towarzystwo - super, a orkiestra bardzo oryginalna. :lol: :lol: :lol: Bawiliśmy się w zabawę: "Co oni grają?!" Było byczo.

A jak u Was?

Robert, Acha, mam nadzieję, że spotkanie aktualne. :roll:

 

Fajnie, że się ubawiłaś. U nas ok 20 dopiero wyjaśniło się, że w domu nie posiedzimy - pojechaliśmy do znajomych. Zapalenie gardła zalałem wiadomo jakim lekarstwem - niestety nie pomogło na tyle ile oczekiwałem. Ale na pewno pomogło na inne schorzenia. Kuracja intensywna z skutkami ubocznymi.

 

Spotkanie - my to dopiero po powrocie z Dolomitów czylii np 28.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...