Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej!

Zastanawiam się nad podpiwniczeniem. Słyszałam, że to bardzo droga impreza - czy to prawda? Może macie rozeznanie jaki jest koszt częściowego podpiwniczenia orchidei?

 

cześć moonika!

my planujemy podpiwnicznie ale na całości. Fachowcy i projektanci powiedzieli, że robienie częściowego jest tańsze od całościowego o ok. 10%. Tam gdzie nie planujesz piwnicy musisz i tak wykopać dziurę jak pod normalną piwnicę - potem budujesz ścianę fundamentową schodkową (jest na stronie orchideii w Archonie w przekroju budynku). A łączny koszt podpiwniczenia nie jest mały. Kopiesz dziurę, wywozisz co wykopałaś, często musisz zrobić drenaż (sprawdź warunki wodno-gruntowe), murujesz więcje niż bez piwnicy, izolujesz też więcej i na koniec dochodzi kolejny strop piwnica-parter. Ale piwnica też ma swoje plusy - kańczapa, pralnia, kotłownia, magazyn, sauna, stół bilardowy itd.

Łączny koszt budowy piwnicy to chyba ok. 20% kosztów łącznych.

 

O co chodzi z tymi schodami? My koniecznie chcemy mieć dwubiegowe ze spocznikiem o wysokości stopnia chyba 14,5 cm (ponoć takie są najmniej męczące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas wyklarowały się terminy papierologii:

koniec lutego warunki zabudowy

koniec marca złożenie pozwolenia

koniec czerwca pozwolenie

 

wszystko powyższe o ile sąsiedzi nie będą szumieć i przeszkadzać.

 

W związku z faktem, że Wy zaczynacie budowę wcześniej, zostajecie niniejszym zobligowani przez nas do pisania rzetelnego, szczegółowego i pełnego fotek dziennika budowy !!!!!!!!!!! :evil:

Co więcej - zostajecie zobowiązani do udzielania zainteresowanym (a zwłaszcza mojej osobie) szczerych odpowiedzi łącznie z niezwłocznym ostrzeżeniem o popełnionych ewentualnie błędach :wink:

 

Ja też Was kocham... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowe zdjęcie

http://img374.imageshack.us/img374/7233/strop00282yh.th.jpg

 

 

Nie bylo takie trudne, będą następne.

 

Ooooo gratuluję. A dla ułatwienia - może większe spróbuj

Dziś dzień kiepski - jeden z tych moich sąsiadów (...) nie podpisze papierka dla geodety więc podział i okazanie granic przedłuży się o ok. 3 tygodnie.

Idę się schlać potem cierpieć potem op....lić wiadomo kogo a potem na narty

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z ciebie torpeda! :lol: Jestem tak zakręcona, że pomyliło mi się 04 lutego z 04 marca. Zerknęłam w kalendarz to sobota i to sobota. Dopiero jak napisałam to do mnie DOTARŁO! :oops: Jeszcze mamy luty! Ups, ale wstyd!!!

To wszystko przez te mrozy, płyn mózgowy mi zamarza.

Ale jesteśmy umówieni, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...