Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja planuję wykonać (chcieć-kazać wymurować w ścianach itp) kanały do wentylacji mechanicznej zgodnie z jakimś (jeszcze nie określonym) projektem.

Nie planuję GWC.

Planuję kominek z płaszczem wodny i raczej bez DGP (czyli wyloty i wloty do kanałów zamurowane). Jednakże, jesli coś się zmieni w poglądach (GWC DGP klima itd) wolę już mieć wykonane kanały aby potem nie było kucia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello...hello..witam wszystkich w ten jakze piękny poranek :wink:

 

Co do zdjęc..musicie się wstrzymać poniewaz jestem antytalentem i nieudało mi się nic zrobić.W weekend jade do brata to on mi te zdjęcia umiesci ...a mamjeszcze pytanko a propos okien....dawaliscie juz do wyceny,jezeli tak to ile Wam wyszło i czy to będą drewniane czy plastiki?Proszę tylko o jak najdelikatniejsze przekazanie mi tej wiadomosci bo sądzę ,ze będzie straszna :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Najnowsze wieści z placu boju.....Budynek wstępnie wytyczony i we wtorek wjeżdża Pan Kopara.

Na naszej działce pojawiły dwie dziury, które dość szybko zaczęły zapełniać się wodą.... :evil:

Niedobrze, za mokro, żeby coś robić a jak już grzecznie poczekamy, aż się osuszy, to jest duże prawdopodobieństwo, że woda będzie podchodzić pod fundamenty mimo drenażu. Po naradzie zapada wstępna decyzja - fundament płytowy. To znaczy, że budynek będzie stał na płycie. Wczoraj mieliśmy naradę telefoniczną z kier. budowy a dzisiaj czeka nas z wykonawcą p. Krzyśkiem. Jutro jak zdejmą humus pewnie znowu zrobią odwierty i zapadnie ostateczna decyzja.

 

Goda, Acha a u Was coś drgnęło?

Robert, pewnie po urzędach lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U nas wielki dzień - zdjęcie humusu. Mają być o 11 na działce. Adrenalina robi swoje, bo od rana chodzę jak nakręcona.

U nas nie ma już śniegu, a jakieś placki śniegopodobne zostaną ściągnięte wraz z ziemią przez Pana Koparę.

Goda, najpierw nasz wykonawca P. Krzysiek z pracownikiem poganiali z metrówką po działce i oznaczyli palikami gdzie będzie stał dom i dodali zapas 0.5 m( to gdzie i jak ma stać budynek masz dokładnie opisane w projekcie zagospodarowania działki ).

Potem ściąga się humus wg. tych palików.

A dopiero wtedy przyjeżdża geodeta i wytycza budynek.

U nas będzie nasz geodeta, który robił nam mapki do celów projektowych. Nasz wykonawca kontaktował się z nim i będą już sami się umawiać. Reszta jest na głowie wykonawcy.

 

Pytaliście też o okna. Jak pisałam będą drewniane, na 90% - Natury. Konsylium złożone z Jareko, Starego i Plinskoja na spotkaniu Muratora orzekło, że okna dobre, cena przyzwoita :o i trzeba brać.

Oto co nam wyszło:

1. Okna - linia Elegancja - 24 909,30 netto 26 652,95 zł brutto (7%)

2. Dodatki:

- okucia antywłaman. - 1 320,00 netto 1 412,40 zł brutto (7%)

- szyby P4 - 3 281,25 netto 3 510,94 zł brutto (7%)

- szpros wiedeński - 3 294,00 netto 3 524,58 zł brutto (7%)

3. Montaż - 1 808,00 netto 1 934,56 zł brutto (7%)

 

Zaznaczam, że zrobiliśmy zmiany w stolarce, więc wasze wyceny mogą odbiegać od moich. Okno nad wejściem jest półokrągłe a trókątne nad garażem powiększone. Wszystkie okna mają WK2 i P4. Cały czas trwają negocjacje i cena mam nadzieję pójdzie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Goda, Acha.....jesteście tam? Niech ktoś się odezwie! :cry:

 

Zaraz po pracy jadę na działkę, ale mam czarne wizje. Wczoraj w okopach stała woda i wielkie bagno zrobiło się. :evil: A pan Krzysiek chciał żeby sobie wszystko ładnie podeschło :o :( Oj chyba nie będzie szczęśliwy.

Jest jakaś tajemnicza zależność tzn. jak on przyjeżdża na działkę to świeci słońce, jak go nie ma to pada deszcz. Poważnie zastanawiam się nad przywiązaniem go do naszej skromnej jabłonki :roll: 8) Jak chce budować musi się poświęcić :wink:

Trzeba twardym być, nie mientkim :evil:

 

Tak oto budowa zmienia ludzi, a to dopiero początek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...