Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie

Goda dzieki za odpowiedz! Mam jeden problemz glowy- ramki musza byc i juz.

Anusia- ja niestety takkze moge otworzyc fotki tylko z ostatniego postu ( poczatek budowy)- ale nie zrazaj sie-czekamy cierpliwie

Muci- wlasnie to doswietlenie poddasza mnie martwi - to beda pokoje dzieci,a dwoje juz nosi okulary. Cena dachu zal glownie od pokrycia,a nam sie zawsze marzyla dachowka... i chyba wtedy cena dachu bylaby blizej tych70 tys ( a caly stan surowy otwarty pewnie ze 170 tys)

Ostrzezenie dla wszystkich- ogladalismy z zona z zewnatrz Orchidee- wykanczajaca ekipa mowila,ze wczesniej kilka ekip zle wykanczala poddasze -oni byli kolejni- to efekt skomplikowanego dachu.

Zaczynamy sie zastanawiac nad mimozami z poszerzonym garazem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

My juz w sobocie kupilsmy projekt Orchidea 2, tak ze klamka zapadla...

U mnie sie otwieraja tylko ostatnie 3 zdiecia od Ani :( .

Jestesmy prezd adaptacji.. i bardzo mi zalezy na ubedjzenie, jak wyglada w srodku przeszcien w domu..

Robumy dwie osobny drzwi do garazu, wydluzamy garaz ale mam dylemat..wydlurzyc o 0.5 m ze o 1m..: Jak to bedzie wygladalo s boku.. Dla tego mam do Ani pytanko, ze mogli bysme obejrzec twojej orchgidei w budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Robert,

mam pytanko: Jaka masz studnie? My chcemy automatycznie podlewanie ogrodka, s tego powodu potzrebuje woda s 3.5 atm, 3500l/h. A jestesmy na skarpie, musymy kopac az na 28m. Jeden fachoweiec zarzycil sobie 220zl/m.. drugi 100zl/m+200zl filtr, ale jest problem ze wymagaja ze by byla sila..;-(( to jescze potrwa..

Moze znas fachowca, ktory by krecili recnie, lub potrzebuje 220V?

Jle kosztowala ta studnia u ciebie u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

u mnie studnia wiercona, ujęcie wody z 17 metrów. Łączny koszt (wiercenie, rury 110, filtr, 2xkręgi, pokrywa kręgów, pokrywa studzienki, pompka z wężem) 3.100,00 zł. Koszt samego wiercenia ok. 100 zł/metr.

Słup wody po załączeniu pompy opadł o ok. 0,5 metra i tak zostało podczas podlewania. Ponoć takie studnie mogą zasilać 4 domy wolnostojące - wtedy wydajniejsza pompa i kompresory z zasobnikami do każdego z domów. O szczegóły dot. ciśnienia musisz zapytać studniarzy. U mnie w chwili obecnej jakaś ruska pompka chodzi i ze szlaufa 3/4 cala leje woda na 6 metrów.

Ekipa polecona przez znajomych - nie żałuję. Czas pracy (wiercenia itd) 4-5 godzin. Niestety siła była im potrzebna - mieli kable i podłączyli się do sąsiedniej budowy.

Jeżeli będziesz zainteresowana dam namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda,

gratuluję (dopóki się Tobie chce) :wink:

 

Ja również będę miał wodociąg (ok. można na ujęcie do ogrodu założyć oddzielny licznik i odliczać od kosztów kanalizy). Wolę jednak mieć własną studnię dla ogrodu...a może i coś więcej 8)

Woda z wodociunga też różna bywa

 

Czy jakieś dodatkowe formalnosci musiałeś załatwiać? Wszędzie można kopać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda,

ja tez mam wodociag i do picia bede go urzywac, ale u mnie chodzi sluch, ze nawet jesli ne placis za kanalizacji.. i tak bedzie dodatkowa oplata za podlewanie. Podlewanie ogrodka tez kostuje.. u mnie jest piach i dosc sucho, dziaka jest wysoko na skarpie..A i mi bardzo zalezy na automatycznego podlewanie.

Studnia mozna kopac bez zgoda sasiada na 5m ot granicy dzialki i 7.5m ot rowu melioracyjnego. Woda tez nie wszedzie jest. Ale jesli studnia bedize dleboka.. to bedzie

Robert, bede bardzo wdziecna na namiar tego studniarza..Tak sie okazuje, ze do tych do ktorych dzownilam byli s ogloszenia, ale zadnego poleconego, t.e spramdzonego nie mam..;-((

U mnie jest problem, bo mam slup oswetleniowy na granicy dzialki(przy furtkii) ale prad na dzialki nia mam.. naj-bliszy sasiad s pradem jest 80-90m

Dostalismy warunki pradu, podpisalismy umowy i juz czekamy ze by te w Pruszkowie podpisali.. Dopiero jak bedzie podpisana(juz czekam 10dni ;-(( to zaplace i mam nadzeje ze cos sie da przyspieszyc i bede mila juz skszynka u siebie.

Zalezymi ze bym miala woda i prad w tym roku, ze bym mogla w nastepny zaczac budowy bez problemu.

Na dodatek, ze bym sie poodlaczic do wodoczigu, maja wymaganie ze by licznik byl w budynku..a ja budynek narazie nie mam, a woda potrzebuje na budowy i do ogrodka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ty robis adaptacie w Lomiankach..ile cie to bedzie kosztowalo orientacjinie...U mnie tylko przedlzenie garazu+powiekszenie lukarni nad nim 1200zl do tego dochodi..zmiana wielkosci okien, przesuniacia okna na dachu.. i zaczyna byc ladna kwota..zastanawiam sie tez nad przesuniacja kominka, ale za to nie wiem jescze jaka kwota..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda,

żadnych dodatkowych zezwoleń nie załatwiałem. Ponoć do 18 metrów można kopać/wiercić studnie bez pytania o zgodę (warunek - 5 metrów od granicy). Jeżeli jest inaczej tzn. należy mieć zezwolenie, to niech nikt nie waży mi się o tym napisać :-?

 

Muci,

u mnie jest ziemii ok. 30-40 cm a potem tylko piach do 17 metrów (głębiej nikt jeszcze kopał/wiercił). Ropy niet :(

Kanalizacja rozliczna jest (tak tłumaczyli w wodociągach) z ilości pobranej wody z wodociągu. Przy podlewaniu ogródka wodą z wodociągu, zakładasz na ujęcie ogrodowe licznik, aby nie płacić za ścieki. Płacisz natomiast (chyba - przecież nic za darmo) za pobraną wodę.

Studniarze - żadnego magika od poszukiwań wody u mnie nie było. Przyjechali, zapytali gdzie wiercić. I tyle. Zmierzyli jeszcze raz gdzie kończy się budynek, gdzie kotłownia (ewentualne zasilenie ze studni). I do roboty. Wiercą i do 50 metrów. Porozmawiasz - dowiesz się (namiary wysyłam na priva).

Prąd (siła) brali u mnie z odległości ok. 50 metrów. Drugiego kabla nie rozwijali, więc pewnie Twoje 80-90 metrów nie będzie problemem (ale wspomnij im o tym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogrodzenie,

zamiast podmurówki są tutaj prefabrykaty (podwaliny) na zasadzie przęseł i stóp pod słupki. W zasadzie jako ogrodzenie boczne traktuje je jako docelowe. Od frontu się strzeli coś reprezentacyjnego (wicie - łuki, wieżyczki, śpiące lwy, krasnale itp).

 

http://www.robert582005.republika.pl/Ogrodzenie1.gif

http://www.robert582005.republika.pl/Ogrodzenie2.gif

http://www.robert582005.republika.pl/Ogrodzenie3.gif

 

I co?

 

Ps. sorki za jakość - telefoniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda,

z różnymi ekipami rozmawiam ale jeszcze żadnej nie wybrałem.

studnia - inwestycja dla podlewania ogódka, zasilenia na budowę, być może zasilenia budynku w jakiejś części :wink:

 

Obecnie buduję sam - mała architektura - ale ileż przyjemności może dać inwestorowi

http://www.robert582005.republika.pl/Latryna2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...