Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robert, widac ze az sie palis ze by rozpoczac budowy....

Ze nie skoda ci tylko wysilku na senia trawy..I tak jak bedzie budowa, czesc trawy sie zniszczy..A ze by trawa wygladala super, musis i troche lepszej ziemi nawies.. i podlewac

Ja na razie dlaam spokoj s trawy.. Za to zbadalam jak wygla sprawy pnaca.Co zasadzic przy siatki, ze by szybko roslo.. i jakos zaslonilo ot sasidow.

Zrobilam na tylu dzialki (tam gdzie budowa nie bedzie)ogrodek ekperimentalny: zobaczyc co bedzie roslo i naj-wazniej co prezrtwa zimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

sieję trawę po całości poinieważ mam nasionka gratis. Ponadto i tak po przesadzeniu i wyrwaniu paru drzew oraz karp, korzystając z obecności koparko-spycharki, działkę wyrównanłem. Jasne, że trawsko nie będzie pierwszej jakości. Ale grila będzie można urządzić (przyjemniej niż w chaszczach półtorametrowych), w piłkę z dziećmi pograć. A że przy budowie się zniszczy - ok. Z tyłu napewno trochę zostanie - na grila, przy pilnowaniu budowlańców.

Ps. tuje sadzić zamierzam wsadzić szybko (tylko z tyłu działki i lekko po boczkach od tylasia) aby w przyszłym roku już normalnie wzrastały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa.

Dzisiaj cały dzionek spędziliśmy na działeczce, pograbiliśmy piasek przed wejściem do domku (bo trawki zostało jak na lekarstwo), wiadrami wylewaliśmy deszczówkę z wykopów fundamentowych ( oj, ręce mam do ziemi) i tak ogólnie ogarnęliśmy trochę obejście 8)

Jutro grill się szykuje - fajnie jest być farmerem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Robert, tez na tylu dzialki posadzilam tylko ze ne tuje, bo na razie jeszcze nie mamy wody..a nas zapewnili ze musi my gi odlewac regularni, za to posadzilam ruznych rodzaje wiciokrzewy. Okazuje sie ze to jest jedno s malo placz ktory rosnie dobrze po siatce..tak ze zobaczymy jak to bedzie wygladac..a i ne bede musiala go az tak podelawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda, my zakupiliśmy dachówkę już w grudniu 8) . Nie tylko Robert jest taki szybki lopez :wink:

Skorzystaliśmy z promocji i zdecydowaliśmy się na Creatona Kerapfanne - miedź angobowana.

 

U nas prace trwają, ale są mniej spektakularne. Panowie pracują, ale jakby nic się nie działo, bo kręcą zbrojenia, szalują podciągi, słupy itp. Taka mozolna robota.

Dzisiaj mają zalewać strop nad garażem i podciągi w salonie. Dopiero potem będzie układany strop nad parterem i w poniedziałek lub wtorek zalewanie. No i w górę...... :p

 

A co u Was?

Goda, kiedy zaczynasz?

Robert, jak trawka i inne sprawy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

dzis w nocy przeczytalem caly watek, ufff sporo tego ;)

 

dot: dom w orchideach

 

ale do rzeczy

ja jestem na etapie koncowego wyboru firmy, gdyz chce zaczac w czerwcu

 

 

wszystkie papierki zalatwione (razem okolo 10 miesiecy)

mysle ze dosc duze zmiany co do pierwotnego projektu

-DACH

- dach ma mniejszy spadek

- dach jest wiszacy, tak, ze nie mam slupkow w pokojach

- PARTER

- zrezygnowalismy z tego nieszczesnego filara

- kuchnia jest laczona z salone, maja tam byc drzwi przesuwane

- na dole w miejscu "gabinetu" duza lazienka

- z kotlowni zrobiony pokoj

- wyjscie z garazu calkowicie zmienione, tak, zeby mozna bylo wchodzic do wiatrolapu

- salon obnizony wzgledem calosci, sa dwa schodki

- na dole zostalo tylko male WC dla gosci

- schody szersze

- niektore pomieszczenia na dole maja zwiekszone/zmniejszone wymiary

- skrocona sciana miedzy holem a salone,

- PIETRO

- wyrownanie linii okien, nie byly symetryczne

- okna w prostokacie

- sciany w pokojach 5 i 6 maja byc polokragle, przez co wizualnie hol bedzie duzo wiekszy, mozna tez te sciany z robic z luksferkow, wtedy bedzie duzo swiatla

- zlikwidowane okno w garderobie

- w pokoju 8 zrobione schodki, tak aby uzyskac duzo wiecej pow do 1,9 m

- calosc ma byc podniesiona o 1 pustaka max-a, (przez to ze dach ma inny spadek, cala wysokosc budynku bedzie bez zmian)

- PIWNICE

- calkowicie podpiwniczone

- zrobiny wlaz jakies 4 metry od budynku, na wegiel, itp., tak zeby sie elewacja nie brudzila szybciej niz normalnie ;)

- TARAS

- po dwoch stronach salonu, na skarpie

 

wiecej rzeczy nie pamietam, pewnie cos jeszcze bylo, zwlaszcza jakies zmiany z dachem

 

wykonanie

stropy mialy byc z akermanow - beda zelbetonowe (po konsultacji z wykonawca - wplyw na zmiane ma cena okolo 15 tys taniej)

sciany z max-a

sciany piwnic mialy byc monolityczne beda z bloczkow (po konsultacji z wykonawca - wplyw na zmiane cena ok 15 tys taniej, wykonawca daje gwarancje na wykonanie, poza tym daje duzo lepszy drenaz, duzo lepsza izolacje pionowa i pozioma)

dachowka rupp sirius czerwona miedz

 

i teraz cena wykonania stan surowy otwarty

calosc 190 tys

z tym, ze moge w trakcie budowy sam organizowac materialy, ewentualne roznice zostana skorygowane w kosztorysie

robocizna z tymi wszystkimi rzeczami jak koszty zakupu, koszty pracy, i cos tam jeszcze okolo 75 tys, materialy okolo 110 tys, sprzet okolo 5 tys,

 

jak sie to ma do waszych kosztorysow

co myslicie o zmianach jakie wprowadzilismy

 

pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Namex,

jak czytam o te twoje zmiany.. misle ze mas troche inny uklad dzialki..My mame wjazd na dzialce od wschodu, ogrod ot zachodu.Tak ze wersja przerobienia zamiana kotlowni na pokoj, wogule otpada.. Nie bylo by wogule swiatlo dzienne.

My kupilismy projekt Orchidea 2 (lustrzane odbicie) .

Kuchnia jest laczona z salonem, beda drzwi przesuwane, tylko ze chowany w sciana.

Wejscia s garazu, zostaje przez kotlowni, ona jest tak duza, ze mozna ja urzywac tez jak spizarnia. czesc zakupow wodule nie trafi do kuchni..Bardzej nam to otpowiada.

Salonu nie obnizalisme, perspektywa 2 schodkow dla starszych ludzi to problem. Wiem ze to wyglada bardzej estetyczne..ale ne do konca praktycne

Wyrownamy linia okien dachowych, wyrownamy ich rozmiary...

Wszystkie okna ot stronie ogrodka, bedou do ziemi.. ze by bylo simetricznie.

S powodu sauny, okno od garderoby jest przesuniety w lazience.. a co dalej to sie okaze w piatek po rozmowy s architektem..

Wajnie ze bedes mial polokragle sciany..hol bedzie wygladal super..

Mam pytanko, gdzie bedes budowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salonu nie obnizalisme, perspektywa 2 schodkow dla starszych ludzi to

dwa schody nie powinny juz miec znaczenia, w przypadku, gdy dom jest pietrowy, reszta to pomysl zony, tak wiec nie podlega negocjacji ;)

 

Mam pytanko, gdzie bedes budowal?

okolice pszczyny

 

misle ze mas troche inny uklad dzialki..My mame wjazd na dzialce od wschodu, ogrod ot zachodu.

mamy podobny uklad dzialki, ja tez mam lustrzane odbicie, wjazdy tak jak Ty, pokoj faktycznie bedzie mial malo swiatla, ale, ze wzgledyu na piwnice, kotlownia poszla do nich, a miejsce zostalo, cos musielismy z tym zrobic

 

prosze o informacje o kosztorysach, to dla mnie sprawa dosc pilna

za ile Wy budujecie, czy podane ceny przeze mnie sa dobre, czy negocjowac jeszcze bardziej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo tego. :o

rozumiem, ze tyczy sie to wprowadzonych zmian

 

Moja umowa opiewa na 53.000 (netto) stan surowy z przygotowanym dachem pod dachówkę, bez podpiwniczenia.

 

53 tys. rozumiem, ze sama robocizna

ile kosztuja Cie materialy?

jak myslisz jaka kwota zamkniesz stan surowy otwarty (materialy, robocizna, maszyny, itp.)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...