Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My robimy wentylację i to już niedługo. Nam wyszło do zapłaty 14.500 zł. z montażem.

W poniedziałek wchodzi elektryk. Ściany są już postawione wszędzie i można ganiać się po pokojach :p Dach już w połowie ułożony i do środy mają skończyć. Stukają, pukają współczuję sąsiadom 8) Ale kłaniają się, więc jeszcze nie jest tak źle. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć wam budowniczy orchidei ... przez ok rok byliśmy z żona zdecydowani na ten projekt na 99,99 % :lol: :lol:

a później zwyciężył ten 0,01% :lol: :lol: :wink:

 

ale sentyment pozostał ... z wielkim zaangażowaniem czytam więc wasze posty i oglądam zdjątka i powodzenia życzę.

 

namex

Wydaje mi się że 190 tys za SSO przy całkowitym podpiwniczeniu to nie jest wygórowana cena .. ja bym brał ... ew. spróbuj dorzucić do zakresu robót w tej kasie jakiś kawałek ogrodzenia, utwardzenie albo coś w ramach potrzeb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem tylko tyle, że wchłonąłęm Wasze wszystkie wypowiedzi ,prolemy z budową,

Większośc słusznych uwag, ale i niektóre niedorzeczne

Zaczynam budowę drugiego domu, którym ma być orchidea II dla siebie.

Pierwszy to budowa tanią ekipą (goła i wesoła) bez narzędzi, koszt stanu surowego robocizny to 25 tys., ale za to milion`problemów, na końcu ekipa zniknęła.

Mając za sobą taką drogę przez mękę postanowiłem zając się budowaniwem zarobkowo przy wykorzystaniu tanich ekip dająć im płynność finansową i sprzęt.

Jeśl tania ekipa okaże się naprawdę solidna można zaoszczędzić, ale to prawd. 20%, zarobek wiąze sie z dużym ryzykiem , normalne.

Jeśli ktoś chce podzielić się dodatkowymu uwagami odnośnie orchidei będę wdzięczny. Może będe mógł pomóc w innych zagadnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do szanownych grupowiczow zwiazana z wycena wykonania I etapu budowy

 

etap ten podzielony jest na trzy mniejsze i tak

I etap

Wykop + lawy 19 854

II etap

Sciany piwnic 21 488

III etap

Strop nad piwnica 33 658

z tym, ze do tego etapu doliczona jest izolacja i dreny

 

calosc 75 000 po malej negocjaci w stosunku do zeskanowanego kosztorysu

 

szczegolowy kosztorys w plikach, jesli ktos ma czas i ochote zapoznac sie z tym i wyrazic opinie bede bardzo zobowiazany

 

http://klubawans.freehost.pl/pliki/Pliki/index.htm

lub

http://klubawans.freehost.pl/pliki/kosztorys/index.htm

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys z grubsza przejrzałem

Patrzyłem głównie na robociznę

I ok 9000

II 8000

III 13600

Jako prywatnego inwestora nie powinny obchodzić Cię kosztorysy

Jest w nich wiele pozycji i nakładów mało zrozumiałych dla przeciętnego zjadacza

Wykonawca powinien zrobić najlepiej kalkulacje prostą w exelu

z podziałem na materiały i robocizną z ilościami

poza tym w kosztorysie zastosowano dość wysokie stawki zbliżone do sekocenbudu z którego korzystają wieksze firmy

dla małych firemek kształtują się r-g 6 zł mg 50 zł , ko 60%.

Nie wiem jak duża jest ta firma. Im większa tym droższa.

Ceny mat. w miarę,

Ogólnie droga oferta, ale w tej chwili wykonawstwo zdrożało do czasami 30% z braku fachowców i bumu w budownictwie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oj, wiem.....przywiozą kupkę piachu i nazywają to wywrotką, a ty płacz i płać :cry:

Ale jaka frajda potem chodzić po swoich włościach 8)

Wklej coś!!!!!!!!

 

Goda buduje jak w amoku, bo nawet nie da znaku, że żyje :wink:

 

 

niestety szybko fotek nie wkleje bo nie dorobiłam sie jeszcze cyfrowki :cry: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ukrop mnie wykańcza, dobrze, że urlop tuż tuż.

 

Ja w tym roku nigdzie nie jadę :cry:

 

W domku wre praca elektryczno - hydrauliczna, bo od poniedziałku miały wchodzić tynki, ale odwołaliśmy. Kierownik budowy powiedział, że klimat nie jest najlepszy (tropikalny jakiś się zrobił) i umówiliśmy się na początek sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wasze forum jest dla mnie źródłem nieocenionych informacji :lol: A mówią, żeby nie kupować projektów typowych, bo nie ma w nich twojego prawdziwego ja... Myślę, że to forum jest doskonałym przykładem tego, że każda orchidea ma coś ze swojego właściciela:)

 

My jesteśmy na etapie kupna projektu. Orchidea I wydaje nam się fajna i chyba ją kupimy. Szczególnie, że działka ma tylko 19,4m.

 

Przerażają mnie tylko koszty!!! Czy z punktu widzenia prawie kończących inwestorów możecie napisać jak to wygląda? Ile kosztuje dach? Okna? Albo poprostu stan surowy, stan developerski itd.

 

Planuję zmieścić się w 450 tys. ze wszystkim. Czy to jest osiągalne?

 

A może ktoś da namiar na dobrą ekipę, która zbuduje nam domek? Bo żeby zacząć budowę na wiosnę 2007 to już zaraz trzeba bedzie szukać no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj julagov!!!

 

Cieszę się, że czytasz nasze perypetie związane z budową :p

Masz w zupełności rację, że każda z naszych Orchidei będzie miała własną duszę. Nasz dom zmieniliśmy wewnątrz do naszych potrzeb i upodobań. Różni się on od tych domów, które udalo mi się zobaczyć, gdy byłam na twoim etapie.

Koszty są bardzo ciężkie do oszacowania, gdyż wiele rzeczy od tego zależy, np. okna drewniane czy PCV, dachówka czy blacha. Jeśli dachówka to jaka?

O ekipie powinnaś już powoli myśleć. My mamy super ekipę, którą mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Pozdrawiam Wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...