Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co sądzisz o takim rozwiązaniu (może Twój architekt)

podnieść ścianę kolankową o 2 maksy, domu w kalenicy nie podnosić a zmienić kąt nachylenia dachu. Wg oceny jednego z architektów dom nic nie straci na wyglądzie (czytaj moje oczy tego nie zauważą choćby z boku stał ten sam projekt). Dach wtedy powinien na powierzchni zmaleć i w pokajach na poddaszu więcej miejsca

 

Oszukje architekt z tym, że dom będzie dalej podobny do tego co wybieram z projektu ? Może zrobię potwora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę w projekcie ścianę kolankową i jeden bloczek ponad to dołożę od siebie. Architekt powiedziała, że dobry cieśla będzie wiedział co z tym zrobić, żeby dom nie "poszedł" za bardzo do góry. Myślę, że to jest rozwiązanie podobne do twojego, tylko na papierze będzie lepiej wyglądało. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra! Dzisiaj zakupiłam projekt! :p Muszą jeszcze nanieść nasze poprawki, ale mogę już rozmawiać z ekipami. Następny krok do przodu. Rzutem na taśmę powiększyłam lukarnę nad garażem. W pokoju będzie widniej a i estetyka lepsza. Kosztowało nas to stówę więcej, ale cóż płać i płacz (jak ktoś powiedział) :wink: Nie wiem, czy wiesz, że zmieniony został ganek - nie ma oddzielnej kolumny. Mnie to nie przeszkadza, tak chciałam zrobić.

Co do kosztów to, tak tylko powiedziałam. Lepiej mieć miłą niespodziankę niż przeliczyć się. Po pierwszych rozmowach z ekipami będzie wiadomo coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję

z tym gankiem to mam ubaw - w jednym rzucie z ARCHONU jest kolumna a w innym jej nie ma.

Dzisiaj widziałem dom w macierzankach - stan surowy otwarty z dachem docelowym. Właściciel podniósł dach na garażem do równego poziomu z dachem nad domem właściwym i dobudował zadaszenie wejścia na zasadzie dwuspadowego daszku. ładnie wygląda i chroni drzwi - teraz okazuje się, że patrzyłem nie tam gdzie trzeba - jak podniosę w orchideii to rynna z dachu garażawego wejdzie w okno na poddaszu

Może uda mi się złapać właściela, a będzie skory do rozmowy to może coś powie o kosztach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bliski do wizualizacji z ARCHON ?

Dzisiaj poczyniłem postępy - gmina wyraziła zgodę ustami naczelnika, że pomimo trwającego podziału działek - ma sesns wystąpić o warunki zabudowy. Jeżeli nic nie zmienimy w przedłożonym uprzednio projekcie powierzchni działek i ich położenia - warunki można będzie uznać za wiążące (pod warunki daję wydruki co tylko mam z ARCHONU - kąty dachu, wysokości w kalenicy itd).

Jak tylko ten papier dostanę lecę po projekt i adaptację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rany, Ty chyba mało sypiasz? :lol: No cóż, ale wcale ci się nie dziwię.

Tak, domy wyglądały podobnie. Jeden jeszcze w stanie surowym zamkniętym, a drugi był poszerzony o 80 cm (tak mi powiedziano w biurze), ale otynkowany.

Ja nie tracę czasu i wczoraj umówiłam się na spotkanie z trzema ekipami.

Robię odbitki projektu i proszę o kosztorys ofertowy.

Jestem ciekawa, co z tego wyniknie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia

daj znać jakie na Tobie zrobili wrażenie ludzie od drenażu i jakie koszty np. opaski. Ja mam kłopot woda gruntowa na głębokości 2,7m - w przypadku posadowienia piwnicy wg przekroju z ARCHON (czyli ponad 2,74 metra w ziemię) nie mam dokąd odprowadzić wody z drenażu (dodatkowo jeszcze drenaż pod budynkiem). To jakieś kosmiczne koszty - ok. 50.000 zł.

Jedyną opcją jesta podniesienie budynku o np. 0,6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na pewno ci powiem. Dzisiaj rozmawialiśmy z jednym z wykonawców. Zrobił dobre wrażenie. Między innymi zaproponował zrobienie opaski wokół budynku przez jego ekipę. Facet jest polecony przez znajomych, którzy są zadowoleni z jego pracy. Wziął projekt i ma zrobić wycenę. Ciekawe co mu wyjdzie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oglądałam orchideę od środka. Spotkałam właściciela jednej z budowanych. Oprowadził mnie po domu. Budynek jeszcze w stanie surowym zamkniętym. Miał ścianki działowe, ale jeszcze było szaro-buro, więc wszystko sprawiało wrażenie mniejszego niż w rzeczywistości. Dzięki tej wizycie ja już widzę swój dom. Wczoraj nie mogłam usiedzieć na miejscu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Tak, bryła jest taka jak w projekcie. Fajnie wygląda.

Ty, nie marnujesz czasu! Dużo masz drzew na działce? My już nic w tym roku nie robimy. Drzew nie mamy i trzeba tylko zdjąć humus, ale to zrobi ekipa. U nas początek garażu 8 m od bramy (warunki zabudowy), a dalej nie chcemy, bo szkoda nam ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...