Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc Anusia,

wyglada na to ze tak..ale dopuki nie podpise papierkow, to na 100% nie jestem pewna.. U nas na wiosny sie zaczne wielkie budowanie, 4 domy, jeden obok drugi..Na dodatek, sasiad, bedzie ma indiwidualny projekt, ale ot frontu, od ulicy, bede orchidea2..-)) Tak ze cziekawie bedzie wygladalo..

Muse zaczac zalatwiac wody..ale mam jescze troche czasu do marcu.

Muse zaczac biegac po skaldach budowlanych , zaorientowa sie w kolorze dachowek, ale nie ma czasu. Mam urwanie glowy w parcy do 15.12.. a s 3-ka dzieci wiecorem nie na sensu, nie widac.Jak tam u ciebie ekipa na podache, koncy juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

No, no ale się u Was dzieje, trochę mnie nie było i tyle zmian.

 

Anusia naprawdę wygląda super, zastanawiam sie jak rozwiązałaś stronę od tarasu?

 

Witam Piotra-M. Fajnie, że powiększa sie grono fanów orchideii.

 

U nas naprawdę tak wszystko powoli idzie, że szkoda gadać. Właśnie dopiero przyszła dachówka, ale nadal dach nie skończony. Masakra :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Poneranię w ogrodzeniu i na cokole wokoł domu. Z moją dachowką też fajnie wygląda 8)

Anusia, a jaki masz kolor dachówki?

Bardzo fajnie skomponowałaś teren przed domem.

Zazdroszczę postępów w pracach. Kiedy ja biedny żuczek dojdę do tego etapu :roll:.

 

Witaj Goda

U nas naprawdę tak wszystko powoli idzie, że szkoda gadać. Właśnie dopiero przyszła dachówka, ale nadal dach nie skończony. Masakra

Oj nie narzekaj, sam chciałbym mieć już tyle dachu co Ty :roll:.

Widzę, że zdecydowałaś się na pełne deskowanie, czy zamierzasz kłaść dachówkę jeszcze w tym roku? I jaka to będzie dachóweczka?

 

Ja odpuściłem sobie deskowanie i daję membranę Corotop.

 

U mnie na froncie niewiele się wydarzyło: drugi komin skończony, ścianki działowe w piwnicy i na parterze też, ocieplenie z osłonówkę skończone (no prawie - jeszcze nie ma na lukarnach, bo murarze czekają na więźbę).

No i najważniejsze ... w końcu doczekałem się na drewno na więźbę - :D, a na cieśli niestety jeszcze nie :(, będą dopiero w sobotę ...oby.

Mam tylko nadzieję, że pogoda się nie zmieni i pozwoli pokończyć nam te dachy.

 

Robert, czy już coś wybrałeś na pokrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdecydowałaś się na pełne deskowanie, czy zamierzasz kłaść dachówkę jeszcze w tym roku? I jaka to będzie dachóweczka?

 

My wybraliśmy taką dachówkę jak ma Anusia. Creaton Kerapfanne miedź angobowana

 

http://www.creaton.tomiczek.pl/sam_img/d02s2.jpg

 

Zastanawiam się teraz nad kominem ale wybiorę chyba kolor pomerania

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srref/1083571282616,0.jpg

 

Dachówkę chcemy położyć jeszcze teraz, ale czy to sie uda? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia, a jaki masz kolor dachówki?

 

Goda mnie uprzedziła - miedź angobowana Creatona

 

Kiedy ja biedny żuczek dojdę do tego etapu :roll:

 

Oj, żuczku prędzej niż ci się wydaje :lol: Jesteś na etapie, gdzie każdy dzień pracy jest widoczny jak na dłoni. Oby tylko miał KTO robić :evil:

 

Brama i furtka mają zawisnąć we wtorek. Balustrady też powinny, ale pan M. udał głupa, że niby nie zamawialiśmy (zapomniał, że przyjeżdżał brać pomiary) :evil: Nóż się w kieszeni otwiera.

 

Poddasze jest już prawie skończone. Została jeszcze do zrobienia 1 strona dachu na strychu.

Czekamy na ekipę do wykończeniówki. Glazury, kibelki, szafeczki zostały zakupione, armatura czeka od roku. Oj, nie mogę sie doczekać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia naprawdę wygląda super, zastanawiam sie jak rozwiązałaś stronę od tarasu?

Goda, bardzo dziękuję za miłe słowa. Taras jest w trakcie murowania i nie bardzo jest co pokazywać Murowany jest obrys tarasu i słupki w środku. Na to pójdą graniaki i deska tarasowa. Wymarzył nam się taras drewniany z bangkirai. Jak pogoda nam dopisze, to może uda nam się go zrobić w tym roku. Deska już jest kupiona.

 

Ta zima to mogłaby pojawić się dopiero za rok :wink: Cały czas jest coś do zrobienia.

 

Goda, najważniejsze że Twoja budowa postępuje do przodu. Możesz już pochodzić po pokojach :p

 

Moim zdaniem pomerania najlepiej pasuje do naszych dachówek. Cegła i płytki są równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdecydowałaś się na pełne deskowanie, czy zamierzasz kłaść dachówkę jeszcze w tym roku? I jaka to będzie dachóweczka?

 

My wybraliśmy taką dachówkę jak ma Anusia. Creaton Kerapfanne miedź angobowana

 

http://www.creaton.tomiczek.pl/sam_img/d02s2.jpg

 

Zastanawiam się teraz nad kominem ale wybiorę chyba kolor pomerania

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srref/1083571282616,0.jpg

 

Dachówkę chcemy położyć jeszcze teraz, ale czy to sie uda? :(

 

uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdecydowałaś się na pełne deskowanie, czy zamierzasz kłaść dachówkę jeszcze w tym roku? I jaka to będzie dachóweczka?

 

My wybraliśmy taką dachówkę jak ma Anusia. Creaton Kerapfanne miedź angobowana

 

http://www.creaton.tomiczek.pl/sam_img/d02s2.jpg

 

Zastanawiam się teraz nad kominem ale wybiorę chyba kolor pomerania

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srref/1083571282616,0.jpg

 

Dachówkę chcemy położyć jeszcze teraz, ale czy to sie uda? :(

 

uda!

 

uda, uda! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia to chyba w miedzianym kolorze to nie ma dachówki ... albo fotki tak fałszują kolory

Tak na moje oczko, to dachówka z kolorem miedzianym, to tylko nazwę ma wspólną 8)

 

Kiedy kładziecie dachóweczkę?

 

też myślę o tej miedzi angobowanej - cholerka wszyscy tak mają!

Ale cóż ....

 

Rożnica będzie jedna - w grę wchodzi tylko karpiówka kładziona w łuskę.

 

Jutro/pojutrze wchodzą cieśle więc w drugiej połowie grudnia być może wejdą dekarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Joanna a jak tam u Was budowa?

 

 

z tego, co wiem, to nasi mężowie niedawno rozmawiali... :wink: , cieśle skończą jutro, ale dekarz się opóźni...

 

A może jakieś zdjecia?

 

Ja też przyłaczam się do prośby :p

 

mamy, ale we własnym komputerze :oops:

dla pewności zaznaczam, że nie buduję orchidei, choć bardzo nam się podobała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...