Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

darexo,

rama stalowa eliminuje ilosc slupow, ktore musialbys miec do podtrzymania dachu - oczywiscie mozna zrezygnowac, ale wymaga to przeliczenia konstrukcji .

Co do ilosci materialow- mozesz skorzystac z kosztorysu - (duzych roznic z rzeczywistym wykorzystaniem nie ma ) lub tez zdac sie na kierownika/inspektora .

Co do Radomia- to Planty lubie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nad rezygnacją z ramy stalowej na dachu (HEBa) mocno się zastanawiał...

 

Wychodząc z założenia, że budujemy dla siebie - co nie "zabije" finansowo to wzmocni :D

 

Rama stalowa znacząco usztywni konstukcję dachu (oczywiście drewno również posiada podobne cechy). W Orchideii urok krokiew odkrytych na poddaszu oraz słupów (w wymiarach zgodnie z projektem oryginalnym) traci trochę rację bytu.

1 - przekrój krokwi nie jest duży - ocieplenie (wełna) o grubości np. 20cm zasłoni krokwie pod GK i tyle ich widzieli

2 - słupy (również niezbyt pokaźne w projekcie) chowają się w ścianach nośnych lub działowych i tyle ich widzieli

3 - zmiana konstrukcji (bez HEB-a) może usytuować słupy w miejscach widocznych i w formie niezbyt funkcjonalnej (np. środek korytarza lub róg pokoju uniemożliwiający zabudowę z mebli gotowych).

 

Wzmocnienie ramą HEB pozwala na już w zakresie projektu na swobodny wybór pokrycia dachowego (zwłaszcza w opcji pełnego deskowania) włącznie z dachówkami ceramicznymi cięższymi (np. karpiówka). Dodatkowo rama wraz z deskowaniem znacząco usztywnia dach - a powierzchnia dachu nie jest mała dla podmuchów wiatru.

 

Z racji iż Archon podobne konstrukcje (rama HEB w dachu) sotouje nie tylko dla Orchideii - proponuję lekturę dziennika budowy Domu w Petuniach. O koszty ramki pytajcie autora lub szukajcie w komentarzach do dziennika

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=738263

 

Pozdrawiam.

 

ps1. Rafal9 jeżeli nabroiłem bez zgody - wybacz

ps2. powyższe opinie płyną z mojego głębokiego przekonania i nie trzeba się z nimi zgadzać (ale byłoby miło jakby się ktoś zgodził)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku robiłem ramkę stalową W Orchideii 1 (tzw HEB) koszt to 6 tys (material, spawanie, montaż, dzwig, farba antykorozyjna i chlorokauczuk) W moim przypadku ramy zostały zespawane na gotowo na ziemi a potem tylko przymocowane. Do ram przyspawane sa pręty do których mocuje się więźbę, ja osobiście dałem nie tak gęsto jak w projekcie (jest w projekcjekcie chyba co 50cm) i tak wyszło za gęsto.

 

Najwiekszy problem miałem z kupnem HEB'ów bo są w 6 metrowych kawałkach i nie chcieli mi sprzedać kawałka, ale poszukalem i znalazłem.

 

Od budujących mocno zaawansowanych zwracam sie z prośbą o informację ile wyszło styropianu na ocieplenie budynku na zewnątrz i ile ich wyniósł koszt robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotr-M.

Będę w Lublinie 31 stycznia jak bym mógł spojrzeć na Twój domek, to bym był strasznie wdzięczny.

 

Bardzo mi przykro, ale w tym terminie jestem poza Lublinem :(. Z racji wykonywanego zawodu okres styczeń-maj jestem często w rozjazdach.

Nie mniej jednak zapraszam w innym terminie - proszę o telefon lub maila, to się umówimy.

 

Buduję jedyneczkę, może ktoś podpowie mi ile zamówić cegiełek na ściany zewnętrzne lub ile metrów ścian jest do wykonania. Czy pod blachę robicie tą sławetną ramkę?

Mam dość dokładne zestawienia ilości i kosztów wszystkich materiałów. W czasie spotkania możemy o tym pogadać.

Wg projketu ścian zewnętrznych jest 160,6m2. Resztę danych kalkulacyjnych znajdziesz w projekcie, lub częściowo tu:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&kosztorys=1&id=m3f01a0b85bb23

 

Ja u siebie robiłem ramy stalowe (pokrycie mam z dachówki ceramicznej). Już kiedyś o tym troszkę pisałem:

Co do kosztu ram stalowych, mogę podać tylko cenę materiału - 1.450,- zł netto, robocizny nie ustalę bo siedzi w jednej kwocie za budowę całego domu.

Tyle tylko, że u mnie zamiast HEBA, który wyszedłby sporo drożej i wymagałby dźwigu, zastosowano dwuteownik 16. Po dodatkowych obliczeniach konstrukcyjnych wyszło, że można taki zamiennik zastosować. Zresztą moja ekipa już takie rozwiązanie wdrożyła przy budowie innej orchidei i dach na niej stoi cały od 3 lat.

 

Ponawiam swoje pytanie o Wasz wybór okien podstawowych i o ich wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponawiam swoje pytanie o Wasz wybór okien podstawowych i o ich wycenę.

 

witam

 

firma oknoplas

cena 18 tys, z tym ze szyby p2, okucia wk2, bialo-kolor, w tej cenie tez okna do piwnic 5 sztuk i w nich szyby p4, klamki srebrne z kluczykiem

wszystkie okna nietypowe, jednoskrzydlowe, najwiekszy problem byl z oknem balkonowym 2,5 metra, ale sie udalo, okna balkonowe bez belki

 

pozdrawiam

Grzegorz K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam o rolety

jaka firma i ile kosztowala calosc, sterowanie reczne czy elektryczne jesli elektryczne to czy przelaczniki czy tasma

 

Wybrałem system Integro, o taki:

http://www.hitplus.pl/strona.php?15800

 

Wstępna wycena na wszystkie okna (bez zaokrąglonych drzwi balkonowych w sypialni) opiewa na kwote 6,5 kpln - rolety z prowadnicą w okleinie takiej jak okna z napędem ręcznym. Za silniki trzeba zapłacić ok. 250-270 zł/szt. - to już trochę boli :-?, ale zobaczymy - jeśli nie na wszystkie, to napewno na te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darexo,

w/g mnie rama stalowa powinna zostac, masz Orch 1 wiec bedzie toche lzej :D

Na powaznie- konstrukcja dachu bedzie bardzie wytrzymala,

a koszty adaptacji i przeliczen moga przekroczyc wartosc ramy[/quote

Jednak jest to troszę kaski (niby tu tysiaczek tam tysiaczek a koszty rosną). Zastanawiam się nad podparciem ramy słupkami drewnianymi (jakoś je może zamaskuję), Robiłeś deskowanie papą , czy tylko folia?

W śRODę WYCINAM DRZEWA MAM ZEZWOLENIE!

Jak pogodam wytrzyma to w przyszłym tygodniu leję fundamenty. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

u mnie studnia wiercona, ujęcie wody z 17 metrów. Łączny koszt (wiercenie, rury 110, filtr, 2xkręgi, pokrywa kręgów, pokrywa studzienki, pompka z wężem) 3.100,00 zł. Koszt samego wiercenia ok. 100 zł/metr.

Słup wody po załączeniu pompy opadł o ok. 0,5 metra i tak zostało podczas podlewania. Ponoć takie studnie mogą zasilać 4 domy wolnostojące - wtedy wydajniejsza pompa i kompresory z zasobnikami do każdego z domów. O szczegóły dot. ciśnienia musisz zapytać studniarzy. U mnie w chwili obecnej jakaś ruska pompka chodzi i ze szlaufa 3/4 cala leje woda na 6 metrów.

Ekipa polecona przez znajomych - nie żałuję. Czas pracy (wiercenia itd) 4-5 godzin. Niestety siła była im potrzebna - mieli kable i podłączyli się do sąsiedniej budowy.

Jeżeli będziesz zainteresowana dam namiary.

Pozdrawiam

Robert mam prośbę. Daj mi namiary na tych studniarzy. Ja też u mnie w lasku nisetety niem mam wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyscie skomentowac ponizszy kosztorys robocizny dla projektu Dom w Orchideach 2 (stan surowy otwarty zadaszony).

Bylibysmy wdzieczni, gdybyscie podali jakie realnie poniesliscie koszty robocizny w ponizszych etapach.

 

1.Przygotowanie 5.000 PLN

- przygotowanie placu budowy, plan Bioz

- obsluga geodezyjna wytyczenie i pomiar koncowy

- obsluga kierownika budowy do stanu surowego zamknietego

 

2. Roboty ziemne 2.500PLN - do ceny nalezy dodac wartosc pracy sprzetu

- niwelacja terenu, zdjecie humusu

- wykopy pod fundament, zasypanie, rozplantowanie ziemi

 

3. Fundamenty - 10.000 PLN

- lawy fundamentowe

- izolacja pionowa i pozioma

 

4. Sciany fundamentowe - 12.500 PLN

- sciany z kostki betonowej

- izolacja pionowa

- ocieplenie

 

5. Sciany parteru - 15.000 PLN

- sciany nosne zew. i wew. izolacja pozioma

- scianki dzialowe wew.

- otwory okienne i drzwiowe

- nadproza z izol. zew. rolka ceramiczna

- podstawa pod schody

- kominy, wyczystki kominowe

 

6. Strop parteru - 15.000 PLN

- plytowy zbrojony, lub gestozebrowy

- belki, wience, zbrojenie pod scianki wew

- izolacja zew wiencow rolka cermaiczna

- schody zelbetonowe

 

7. Sciany poddasza - 12.500 PLN

- sciany nosne zew. i wew.

- scianki dzialowe wew.

- otwory okienne i drzwiowe

- nadproza z izol. zew. rolka ceramiczna

- kominy

 

8. Dach konstrukcja - 12.500 PLN

- wiezba z podkladka izolacyjna stykow na murach

- kontrlaty, folia wiatroizolacyjna, laty

- nadbitka lub podbitka

- kominy ponad dachem z cegly klinkierowej

 

9. Dach pokrycie - 15.000 PLN

- ulozenie dachowki z wszystkimi obrobkami systemowymi

- orynnowanie i orurowanie deszczowe dachu z obrobkami blacharskimi

 

razem wartosc robocizny: 100.000 PLN + 7% VAT

 

wartosc sprzetu dla zadania rozliczona bedzie na podstawie faktury wg czasu pracy sprzetu.

 

Wydaje sie drogo bo nie ma tu wogole materialow i sprzetu. Wasze komentarze beda dla nas bardzi cenne. Szczegolnie wdzieczni bedziemy za podanie realnych cen za ww. etapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oparciu o moje doświadczenia to dużo.

 

Ja wybrałem opcję, w której wykonanwca otrzymał wynagrodzenie łącznie za robociznę i materiały, które sam kupował.

 

W takiej sytuacji jak Twoja, u mnie, pozostałoby 75 tys. na materiały.

 

Z drugiej strony ceny robocizny i materiałów szaleją w górę. Może poszukaj jeszcze innych wykonawców

 

Jedną pozycję mogę skomentować - robocizna dekarza (tarcica, dachówka, rynny, ocieplenie boczne lukarn) to 20 tys. Ale ja mam trochę większą powierzchnie dachu po adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Widzę, że panowie opanowali nasz wątek 8) Goda, Muci co u Was?

Robertcie, Piotrze podziwiam!!!!

Fajnie zobaczyć nowe postacie :p

 

U mnie wykończeniówka sieje spustoszenie w kieszeni :wink:

Ale małymi kroczkami idziemy do przodu. Kończymy zabudowę karton-gipsem na dole i łazienek na górze. Lada dzień (może dziś) zaczynamy kłaść glazurki w łazienkach. Nie mogę się już doczekać.

Skończyliśmy sufity na dole. Cały dół ma sufity podwieszane na różnych wysokościach. Fajnie wyglądają.

Mamy też gotowy taras. Jest ogromny i cudowny, ale niestety całkowicie niewidoczny z powodu śniegu.

Gdzie jest wiosna?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Anusia,

zaczyname budowy w kwietniu. Ekipa mamy. ale jestesmy zaszokowani cen..porownanie s tamtego roku, peawie wszystko poslo o 30%..Nie mamy fundamenty, ale podpisujemy umowa na dach ....-) A s tego powodu, muse sie zdecydowac na niektory kolory(rynny, blachy..) Wiem ze bedzie karpiwka, rynny ciemno brozowe, i ma dilemat, jaki kolor kosa i blacha obok komina..;-)) Musielismy s mezem troche polazyc na zwiady...A dlatego ze jescze jestem w stanie zmieniac otwire okenny o pare cm w jedenj ze drugej stronie. To wybieram okna, wykozystujac okazji ze sa ferie i Warszawa jest w miare przyjezdna. U nas beda okna drewniane na 100%. narazie obejzalam Gbauera i M&C.Jutro, muse zobaczyc resta (Urzedowski, Natura, Golan).Ansuia mam pytanko, ty masz okna Natura. Jestes zadowolona z nich? Nie miales problemow przy montazu? Ekipa byla wporadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...